Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Nesanica-lek?

Teski nazalni problemi doveli su me do strasnih nesanica, ukoliko neko zna neko resenje, molim Vas napisite iskustva ovde ili u inbox. Hvala
2016 12 15
Nesanica je moja drugarica bas dugo... U principu, od prirodnih preparata, ti preporucujem toplo mleko pre spavanja, kapi za umirenje (kostaju oko 200rsd i prodaju se u prodavnicama zdrave hrane) - razmutis ih u vodi i lepo deluju. Ima dosta tableta na biljnoj bazi koje se prodaju, ali meni nista od toga nije pomoglo. Da budem iskrena ja znam za neke odlicne lekove poput UNISOM, ali njoh nema na ansem trzistu. Taj lek je fantastican zaista i bas se lepo spava od njega.
2016 12 15
Ah, da, zaboravila sam i na jedan vid meditacije pred spavanje. Naime, pokusaj da se skoncentrises na svaki deo svog tela (pocni ili od vrha glave ili od prstiju na nogama). Nastoji da osetis svaki deo i to deluje dosta umirujuce. To sam citala na nekim drugim forumima, probala i pomagalo mi je.
2016 12 15
Hvala puno! Kakve su to kapi, kako se zovu? Da li su zaista delotvorne?
2016 12 15
E super, hvala ti puno na ovome, kupicu sigurno! :) reci mi samo kako deluju, jel te bas uspavaju da se tesko sutra probudis (I prespavas) ili pomazu samo da zaspis? U vodi ih rastvaras, pretpostavljam?
2016 12 16
Lorazepan od 1mg.je zakon.
2016 12 16
> MojaJeftinoca: > E super, hvala ti puno na ovome, kupicu sigurno! :) reci mi samo kako deluju, jel te bas uspavaju da se tesko sutra probudis (I prespavas) ili pomazu samo da zaspis? U vodi ih rastvaras, pretpostavljam? Da, rastvaras ih u vodi. Supe stvar kod njih je sto nisi posle osamucena ceo dan, ne budis se tesko, samo te opuste bukvalno. Naravno, uvek mozes da probas i biljne lekove ili neki bromazepam pre spavanja (to ce sigurno da ti pomogne ako nisi naviknuta na lekove). Takodje Lorazepan je dobar, ali, kao sto napomenuh, ja sam toliko lekova probala, a imam i redovnu terapiju koja ukljucuje lek za smirenje (veoma jak), pa sam istrenirala organizam, stoga sam u fazonu ako ne moras lekove nemoj (rece tabletomanijak i ostade ziv :D ).
2016 12 16
Bromazepan je samo za opustanje muskulature,lorazepan je zakon.Za pocetak moze i pola tbl,ne rastvara se u vodi.
2016 12 16
Manj vise, svi lekovi za smirenje su za opustanje misica. Konkretno, ja patim od migrena i uvek su mi doktori govorili da uz lek protiv migrene popijem i nesto za smirenje da opustim misice. Lekovi za smirenje deluju na nevni sistem upravo time sto te opuste i samim tim lakse zaspis. I lekovi koji su deo moje terapije su primarno za smirenje, ali zato sto imaju taj umirujuci efekat pomazu kod spavanja. Nemam nista protiv lekova, da me ne shvatis pogresno, ja sam prva koja ih uzimam kako bih spavala, samo ne bih volela da devojka pocne da uzima lekove ukoliko ne mora :)
2016 12 16
Sa Bromazepamom sam odlicno upoznata, Lorazepam nisam probala I rado bih izbegla ukoliko mogu. :) Trudim se da izbegnem lekove koliko mogu, medjutim nekad ne mozes protiv toga. Npr desavalo mi se da kada Bromazepam ne pijem neko odredjeno vreme, uzmem ga pre spavanja I uspavam se momentalno. A nekad kada ga koristim cesce jednostavno osecam kao da me jedva I dotaklo. Nije prijatno kad postanes rezistentan na lek, svi se slazemo oko toga :) Ja sam oduvek nocna ptica I imam probleme sa spavanjem na vreme godinama, ali uvek se nekako vratim u normalu I dovedem u red, a sad se evo mucim nekih mesec I kusur I vise ne znam sta cu, zato sam I otvorila temu. Hvala puno na savetima, a kapi cu da vidim vec sutra da uzmem ako mogu, probacu rado jer nisam. Hvala jos jednom puno :)
2016 12 16
Ja sam uvek više za alternativne metode. Što se nesanice i opuštanja tiče meni godinama pomažu kapi valerijane, kad imam neki stresan period ili kad vidim da me žešće drma PMS pijem par dana te kapi i stvarno mi nekako bude bolje i spavam ko bebica. Meditacija svakako, mada ako sam mnooogo nervozna ja se u toku meditacije još više iznerviram jer samu sebe teram da se opustim i oslobodim negativne energije i tako u krug :) Ona mi je više nekako preventiva. Lekove za smirenje i spavanje nikad nisam pila, pa ne mogu ništa da tvrdim, ali generalno tablete za bolove ili neke druge pijem ako ni jedna alternativa ne pomaže i ako je neizdrživo, izbegavam hemiju. Olja, ja sam se oslobodila migrene homeopatskim lekovima. A ne možeš da zamisliš kakve napade sam ja imala... Sećam se da sam se jednom i na Krpicama čak žalila i raspitivala se šta da radim, tu noć sam mislila da sam gotova.
2016 12 16
Pr0baj caj 0d maticnjaka, ja imam taj pr0blem peri0dicn0 i sad me 0pet uhvatil0, pa sam krenula sa cajem- dve s0lje uvece i cini mi se da je sasvim d0v0ljan. Ak0 ne p0m0gne 0dmah, uzimaj ga nek0 vreme svak0 vece, bar s0lju. Divn0g je ukusa. Valerijana nek0m p0maze, meni snizava pritisak, inace nizak, a kantari0n je alternativa za antidepresive. Uvek sam za prir0dn0, pa 0bavez0 pr0baj prv0 caj, zatim kapi- ak0 ne p0maze, a prep0rucili su mi u ap0teci i melat0nin M0gla bi da ubacis i svak0dnevnu duzu setnju ka0 vid d0bre relaksacije i izbacivanja svega negativn0g- ja sma se resila ins0mnije na taj nacin, a nisu mi lek0vi za smirenje p0magali da zaspim
2016 12 17
Trčanje oslobadja od stresa,kantarion opušta,nemam problem sa nesanicom jer se dosta krećem,radim,baš se izmorim i san me lako hvata.
2016 12 17
Sport generalno pomaze oko svega, I bio bi odlicno resenje, da nemam teske nazalne probleme, kao sto sam navela. Tako da trcanje u mom slucaju, nazalost, ne dolazi u obzir. Probacu te cajeve sigurno, hvala :) Ionako ih obozavam. Imam I ja nizak pritisak, tako da preskocicu onda taj. Hvala puno na savetima! :)
2016 12 17