Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Pravo na izbor

Na sajtu sam već par godina i pitam se da li i prodavac ima pravo na izbor. U smislu,da odluči kome želi da proda. Nekada druga osoba koja se javi za neku stvar je normalnija i korektnija od one prve,ali eto držimo se nekih pravila.."ko prvi devojci...". Ne znam. Kakav je slučaj kod vas..da li istrajete kada prva mušterija krene da izvoljeva,a vas još 5 osoba pored te cima za istu stvar? Da se razumemo. Uvek i premerim i posaljem dodatne fotke,ali da li je u redu da prodaja traje danima:O
2017 04 10
Ne držim se slepo pravila "ko prvo devojci". Jednostavno, način komunikacije je presudan ukoliko se više članica interesuje za istu stvar. Na kraju, ne mora ni da se proda ali neću prodati bahatim članicama. Pre ću spustiti cenu 30-50% i prodati "normalnoj" članici.
2017 04 10
Meni se zaista retko desi da u jednom momentu desi da me pitaju za Jedan arikal Desilo mi se pre par meseci za tada populatru konkretno zara baggy jaknu Bila Sam u situaciji da svima napisem ko prvi zatrazi racun I odmah uplat tom saljem Tako je I bilo Ali Evo SAda me konkretno pitaju 2 clanice za isti artikal I Ja Sam se odlucila za drugu clanicu Zasto? Zato sto je prva poslala poruku da zeli Artilak sa komentarom "20e" To je apsolutno cela konverzacija Sto mene apsolutno odbija jer mi smo civilizovan narod koji treba bar da kaze dobar Dan Mi smo ljudi treba da komuniciramo Dok je druga kulturno pozelela dobar Dan sa postovanjem se ophodi i pita kulturno da li i kako moguce korigovati cenu Unapred se zahvaljuje itd Eto vaspitanje,kultura i osnovna komunikacija mnogo uticu na to kome cu prodati
2017 04 10
Meni se par puta desilo da se vise clanica javi za istu stvar, i uglavnom prodam onoj koja mi deluje "najsigurnije". Ima dosta clanica koje zele da ih molis i ubedjujes da ti kupe stvar, pa pocnu s pitanjima: "A sta ti mislis, da li ce mi lepo stajati," "A bojim se da ce mi biti kratka..." iako imaju sve dimenzije. Na ta pitanja nikad ne znam kako da odgovorim. Sta da odgovorim, "Nemoj da se bojis", ili kako da odgovorim kako ce njoj stajati, kad u zivotu nisam videla tu devojku? Tako da, uglavnom prodam onoj clanici koja se lepo i ljubazno javi, i kojoj ne treba dodatno ubedjivanje, makar spustila cenu :")
2017 04 10
> Bojanaa12: > Meni se par puta desilo da se vise clanica javi za istu stvar, i uglavnom prodam onoj koja mi deluje "najsigurnije". Takodje, mada se retko desava da vise njih hoce da kupe istu stvar odjednom :)
2017 04 10
Juce sam htela da otvorim ovu temu, drago mi je da ima jos osoba koje imaju ovakvu nedoumicu jer i ja sam vec neko vreme na sajtu i nekako mi je postalo draze i da ne prodam stvar pa makar mi novac i znacio tad nego da je neko prema meni neljubazan ili da odugovlaci sve. Kako vi kazete da ipak ne zelite saradnju jer se danima pise hocu da kupim a nikako vam ne ostavljaju podatke niti vase traze?
2017 04 10
> Bojanaa12: > Meni se par puta desilo da se vise clanica javi za istu stvar, i uglavnom prodam onoj koja mi deluje "najsigurnije". > Ima dosta clanica koje zele da ih molis i ubedjujes da ti kupe stvar, pa pocnu s pitanjima: "A sta ti mislis, da li ce mi lepo stajati," "A bojim se da ce mi biti kratka..." iako imaju sve dimenzije. > Na ta pitanja nikad ne znam kako da odgovorim. Sta da odgovorim, "Nemoj da se bojis", ili kako da odgovorim kako ce njoj stajati, kad u zivotu nisam videla tu devojku? > Tako da, uglavnom prodam onoj clanici koja se lepo i ljubazno javi, i kojoj ne treba dodatno ubedjivanje, makar spustila cenu :") To sa "šta misliš kako će mi stajati" sam imala par puta..ne znam da li da se smejem ili da plačem. Svi smo drugačije konstitucije,ono što meni loše stoji,tebi će možda super stajati:)
2017 04 10
@DesireMe... I kada u medjuvremenu prodas, ispadas bezobrazna. Znam na sta mislis. Ni ja nisam pametna, trenutno sam u slicnoj situaciji,a devojka koja zeli stvar ima puno pozitivnih utisaka..a necka li se necka. Das 3 puta fore,ako zavlaci danima jednostavno otvoreno pitas "saljemo ili ne"
2017 04 10
Najbolje i najlakse saradnje sam imala sa novim korisnicima sajta sa 0 ili po par ocena, jednostavno ostave podatke, uplate i saljem, bez nekih preteranih zapitkivanja i odugovlacenja. Naravno, nemam nista protiv ljudi koji pitaju, svako ima pravo za svoj novac da ispita sve, samo prenosim svoje iskustvo i dozivljaj prodaje na ovom sajtu
2017 04 10
> SandraKg93: > Naravno, nemam nista protiv ljudi koji pitaju, svako ima pravo za svoj novac da ispita sve, samo prenosim svoje iskustvo i dozivljaj prodaje na ovom sajtu Slazem se, i ja pitam cesto za mere, ostecenja itd. Ali jedno su ta pitanja, a drugo je "sta mislis, kako ce mi stajati" 😂
2017 04 10
Volim bre direktne i JASNE kupce. Hocu to i to, evo podataka i caoo :) Kao i kod razmena.... ovo za ovo - moze i tacka. Uglavnom su to malo "grublje" clanice... da me ne shvatite pogresno, to su one clanice koje znaju sta zele, bez ulizivanja i slatkorecivosti, bez smajlija... vec im zamisljam facu fazon mrze ceo svet :') Salu na stranu. E takvi kupci su mi bili najdrazi - brzi, jednostavni, laki za saradnju.... nego sto pola njih nije ostavilo utisak. Kupi i nikad se vise ne vrati. Bilo je situacija da se nekoliko clanica raspituje za isti predmet, ali tek onda kada ga rezervisem nekoj desetoj. I naravno, ta neka me ispali, ne kupi, ja izgubim potencijalnog kupca...
2017 04 11
Podrazumeva se da pitas da li ima ostecenja,mada ako neko naglasi to u opisu,onda stvarno nema potrebe(a desava se cesto). Jos jedne stvari bih se dohvatila...licno nalazenje. Kod mene u opisu je naznaceno gde su moguca licna preuzimanja,devojke uvek pitaju,uvek isto odgovaram(radim na jednom kraju grada,a zivim na drugom,Beograd je velik grad:)). Da li iko procita ono na samom pocetku vase stranice,u opisu?
2017 04 11
Niko nikada ne procita ili se prave blesavi
2017 04 11
Ja mislim da citaju, ali se prave blesave. Meni je bilo najsmesnije kad sam postavila neku majicu, u opisu majice: Bez razmena molim vas :) Jave se 4 clanice za razmenu, kao nisu procitale opis (ko jos ne cita opis, sta ako u opisu npr pise "majica ima ogromnu fleku po sredini" al ajde), i peta koja napise: "Cao, vidim da si napisala da ne radis razmenu, ali da li bi ipak uradila sa mnom?" :D
2017 04 11
@Bojanaa12 Ja sam mozda uradila 3 razmene za 4 godine,nisam se pokajala.^^ To je normalna stvar,tek svaka 3. devojka ce zeleti da kupi,bez obzira sto svugde pise da nema razmene. Ja se trudim da imam i strpljenja i obzira prema svima,ali kada krpice nisu jedina preokupacija, onda i zivci popustaju.:D
2017 04 11
1 2