Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Treba mi savet oko gela za nokte

Cao, resila sam sama sebi da radim nokte, imam lampu, osnovu, gel i mat premaz, pa ako je neko upoznat sa procedurom, sta mi jos treba i slicno, neka se javi :)
2017 07 29
Treba ti primer,alkohol 70%,turpija... Prvo pripremis nokat turpijom,isturpijas ga,pazi da ne preturpijas....mozes da prebrises nokat alkoholom,zatim stavis primer pa u lampu,pa tanak sloj osnovnog gela,pa opet u lampu,zatim stavis gel u boji npr pa opet u lampu, pa opet sloj providnog gela pa u lampu...odmastis gel alkoholom,isturpijas ako ima neravnina i namazas zavrsni sloj sjajni ili mat i u lampu i to je to,posle eventualno stavis ulje na zanoktice. Ja sam samouka,tako sam radila godinama i nokti mi izdrze i po dva meseca.Sad sam presla na gel lak i isto toliko izdrze. :) Sto se tice gela...koristila sam razne....kineske,nemacke itd...najbolje uzeti neki koji nije mnogo redak,a ni previse gust,nesto izmedju i koji je za tri faze. Aleksandar cozmetiks ima dobre,galaksy gel preporucuju ih pocetnicima.Ja uzimam kod njih gel lak i hrom prah i dobri su. :)
2017 07 29
Kuku koliko peripetija :D Da li je jednostavnije ako uzmem gel lak? :) Ma ja kupila neki kineski gel, cisto dok se uvezbam, a ovu osnovu i mat sam narucila sa alija :) P. S. Hvala puno na pomoci <3 <3
2017 07 29
Ma nije,cini ti se. :D Pa ja sam presla na gel lak jer me smara turpijanja...i da jednostavnije je i brze. Tipa obradis nokat bufer turpijom(to ti je ona cetvrtasta kockasta turpija kao tvrdji sundjer je) samo malo odmastis tj matiras nokat njom...i onda stavis primer za gel,pa u lampu pa primer za gel lak, pa u lampu,pa gel lak u boji pa lampa,pa aplikujes hrom prah ako zelis i posle na to zavrsni sloj i u lampu.I odmastis. i gotovo. :D I dobijes metalizirane nokte. :D a mozes i bez tog praha,samo stavis gel lak u boji koji hoces. Gel lakove sam uzela u Aleksandar kozmetik su,oko 650din su (uzela sam primer,zavrsni,i crni) i uzela sam fiksator i skidac gel laka,izaslo me oko 3000din. i gel lak se ne skida turpijanjem vec stavic skidac za gel lak na vatu pa preko celog nokta i obavijes alu folijom i drzis pola sata i samo sastruzes i gotovo. :D
2017 07 29
A kako ide postupak stavljanja gel laka? imam gel lak u boji, imam neku Bazu i top coat od drugog proizvvodjača, ako neko može da mi objasni :)
2017 07 31
> BabyPink: > A kako ide postupak stavljanja gel laka? > imam gel lak u boji, imam neku Bazu i top coat od drugog proizvvodjača, ako neko može da mi objasni :) Ja radim onako kako sam opisala gore... Matiras nokte bufer turpijom,namazes odmascivac)ja koristim primer i odmascivac Lidan ,pa bazu,pa gel lak u boji pa posle zavrsni sloj (to mi je iz aleksandar cozmetiks) i ok idu zajedno,stoje nokti. :D.
2017 07 31
Baza mi je Ibd, a top coat galaxy, znaci fali mi samo odmascivac? Ili mozr bez toga :)
2017 07 31
Hvala. :D Imam kinesku lampu,susim dva min....mada ovaj gel lak susim duze ponekad...ali u principu dva min u lampi je dovoljno jer ako se ne osusi lepo dzabe si radila,otpasce. :/
2017 08 02
> BabyPink: > Baza mi je Ibd, a top coat galaxy, znaci fali mi samo odmascivac? Ili mozr bez toga :) Za gel koristim odmascivac alkohol 70 % a za gel lak sam uzela bas odmascivac za gel lak jer otkud znam,nije skup pa rekoh ajde. :D
2017 08 02
> Wesna90: > > BabyPink: > > Baza mi je Ibd, a top coat galaxy, znaci fali mi samo odmascivac? Ili mozr bez toga :) > Za gel koristim odmascivac alkohol 70 % a za gel lak sam uzela bas odmascivac za gel lak jer otkud znam,nije skup pa rekoh ajde. :D Je l moze slika tog odmascivaca? Hvala :*
2017 08 03