Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Sta prodaje predmet?

Sta je to po vasem misljenju sto opredeljuje clanice da kupe neki predmet, cena, dobra fotografija, brend? :) Recimo cesto se skupe stvari, pri tom polovne rasprodaju brzo ako je marka Zara, Guess.. I zato bih volela da cujem vase misljenje, da li se dosta clanica vode parolom skuple je i bolje?
2017 10 26
Interesantna tema :) Po mom misljenju na prodaju utice sve navedeno, realna cena (svakako treba uzeti u obzir da kupac treba da plati i ptt, pa prema tome formirati neku cenu), dobra fotografija je isto jako bitna, ali ipak mislim da je od svih faktora najbitnije da je sama garderoba moderna, kvalitetna i brendirana (ne mora da bude Guess, lepo se prodaje i H&M, Mango, Zara, Bershka itd.. )
2017 10 26
To sam se ja cesto pitala 😊 mislim da fotografija ima dosta uticaja,ja cesto nemam vremena da uslikam lepo a stvari su mnooooogo lepse uzivo nego sto ispadnu na fotografiji,za cenu u vecini slucajeva izadjem u susret,uvek spustim koliko god mogu.Ali sam primetila da ponekad iako je stvar jako atraktivna,dosta se clanica raspituje,cena je vise nego pristojna a predmet nikako da se proda.A nekad neki neocekivani predmet odmah prodam...tako da izgleda nema pravila 😁a vidim da i neke clanice koje stave paprene cene brzo rasprodaju tako da...svaka roba ima svoga kupca 🤗
2017 10 26
Ja se slazem sa tobom Boki da Zara i Guess se najbrze prodaju to je sigurno,to ocigledno i znaju clanice pa stavljaju i lazne tagove tih brendova mada ne kapiram kako mogu ali ajd 😂 Fotografija je sigurno bitna da ne bude slikano u mraku da se sve lepo vidi,takodje cena sto realnija (mada ih ja formiram tako da mogu da dam i popust ) ,dakle fotografija,cena i lep opis,velicina napisana pa jos ako su mere tu jos bolje :) Desava se da nadjem nesto npr.farmerke lepe i u naslovu pise farmerke i u opisu isto to " farmerke" sto me odbija jer vidim da clanicu mrzi i broj da napise pa bukvalno ne bih da je ni cimam da mi napise sve i meri jer ocigledno je mrzelo i da postavi predmet :)
2017 10 26
Ja mislim da fotografija ima najveci uticaj, jer nas najpre ona privuce, a o svemu dalje cemo razmisliti. I slazem se sa clanicama da se brendovi najbolje prodaju, iako to zaista ne moraju da budu nuzno kvalitetne stvari..
2017 10 26
Ako znam sta hocu i sta kako treba da izgleda ,nije mi bitna bas profi fotografija ,jer obicno bude objasnjenje u opisu ,bar ja tako mislim.. Cena naravno najvise presudjuje ,ali fotografija prvo privuce vizuelno ,ponekad mi se place sto nemam bolju kameru :') . Sto se tice brenda ,ko nosi odredjene marke obicno zna kog je kvaliteta :")
2017 10 26
Neki bas bezveze predmeti sa slikom sa neta brzo odu, jer se clanice zaljube u samu fotografiju, pri tom ni cene nisu niske
2017 10 26
Ja mislim da uticu dobra fotografija, cini mi se da najbolje prolaze sa neta, brend koji dodatno skrece paznju, moderni predmeti...
2017 10 27
Iz ličnog iskustva odgovorno tvrdim da predmet prodaje fotka sa neta, ali samo ako je u pitanju bas taj model naravno. Iz dva razloga: prvo to znaci da je u pitanju neka novija, modernija kolekcija a drugo sto mozete lepo da vidite na profi fotografiji kako to stoji na nekome I inace, clanice koje imaju lepše slike na profilu brze prodaju stvari jer izgledaju uvek kvalitetnije i lepše nego kod onih članica koje postavljaju muljave i mračne slike.
2017 10 27
Ja mislim da je fotografija presudna. Ako je dobro fotografisano, predmet dobro izgleda, neko ce dati i nece pitati za cenu, ako mu to treba, ili ne treba, ali ne moze da skine oci sa tog :)
2017 10 27
Slazem se sa navedenim, fotogafija, brend, cena i stanje predmeta koji je kao nov ili nosen do 2-3 puta. Ali bih dodala (ne znam da li cete se sloziti) da lakse prodaju clanice sa ogromnim brojem pratilaca, pa stave jacu cenu za neke stvari. Nekad se cudim kako prodaju neke “basic” krpice za koje ja ne bih dala toliko, bar ne ovde. I marketing, kacenje atraktivnih predmeta, aksesoara i parfema koji ni nisu na prodaju, odjednom su rezz itd. (ono kad vam ne odgovaraju na poruke 😄😒)
2017 10 27
Slazem se potpuno sa svim navedenim, ali sam bas htela da vidim sta misle druge clanice, pogotovo one sa vise iskustva na ovom sajtu :)
2017 10 28
> _tanja_: > Slazem se sa navedenim, fotogafija, brend, cena i stanje predmeta koji je kao nov ili nosen do 2-3 puta. > Ali bih dodala (ne znam da li cete se sloziti) da lakse prodaju clanice sa ogromnim brojem pratilaca, pa stave jacu cenu za neke stvari. Nekad se cudim kako prodaju neke “basic” krpice za koje ja ne bih dala toliko, bar ne ovde. I marketing, kacenje atraktivnih predmeta, aksesoara i parfema koji ni nisu na prodaju, odjednom su rezz itd. (ono kad vam ne odgovaraju na poruke 😄😒) Da, samo sto je postavljen predmet rezz :) I ja se cudim bas za basic krpice, dok neki stvarno lepi predmeti i uz to novi i pristupacni nikako da se prodaju :) zato sam i otvorila temu..
2017 10 28
> _tanja_: > Slazem se sa navedenim, fotogafija, brend, cena i stanje predmeta koji je kao nov ili nosen do 2-3 puta. > Ali bih dodala (ne znam da li cete se sloziti) da lakse prodaju clanice sa ogromnim brojem pratilaca, pa stave jacu cenu za neke stvari. Nekad se cudim kako prodaju neke “basic” krpice za koje ja ne bih dala toliko, bar ne ovde. I marketing, kacenje atraktivnih predmeta, aksesoara i parfema koji ni nisu na prodaju, odjednom su rezz itd. (ono kad vam ne odgovaraju na poruke 😄😒) A vidjam i slike sa neta gde nije baš taj model koji prodaju već sličan, cene previsoke i odmah se proda. Ja sam imala predmet koji je bio duplo jeftiniji, nov i nisam mogla ovde da prodam, a videla sam da se takav isti prodao odmah kod članica sa tom taktikom. Meni su neke slike loše, a neke su ok... Nesto slikam uveče kad zaspi dete jer preko dana ne stignem. Ali smatram da ako je neko zainteresovan on će tražiti dodatne slike.
2017 10 28
Najvažniji činilac koji utiče na prodaju predmeta ste VI. Vi, PRODAVAC, ste prva, poslednja i osnovna stvar koja će prodati predmet. Srdačan stav, topao, ljudski ton, pregršt informacija šakom i kapom, učtivost i tolerancija pre svega.Tolerancija prema onima za koje očekujete da kupe predmet na neviđeno, na lepe oči i reči. Pomoć, predusretljivost, da postanu i ostanu zadovoljni, i da vam se vrate - eto to je ono što se vrednuje, što se broji. Sve ostalo dolazi samo po sebi.
2017 10 28
1 2