Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Ako se ne proda, bacam?

Sve češće nailazim na članice koje napišu da žele da se otarase stvari zbog selidbe ili im je ormar prepun pa uz napomenu dodaju da ako se predmet ne proda(prethodno su mu snizile cenu) da ce ga baciti. Mislim da bi bilo jako lepo da komade garderobe i obuce koju nisu uspele da prodaju, proslede Crvenom krstu, jer bi nekom te stvari dobro došle. Ide i zima i stvarno je šteta da na kraju napišete da ste morale da bacite stvari, a mogle ste da poklonite onom kome su najneophodnije. Pored Crvenog krsta, raspitajte se da li postoji neko udruženje još za beskućnike u vašem gradu
2017 11 04
Slažem se, na kraju postoji i ovde podforum za poklone. Ali moram da prokomentarišem, iako to nije suština ove teme, da me takav stav "bacam ako ne prodam" odbija od kupovine, jer razmišljam ako predmet nije prodat, nije za Crveni krst, nije za poklon... ali jeste za kantu, onda i nije u stanju kakvom su najčešće opisani predmeti na ovom sajtu tj. nije nosiv, mada možda ja grešim ali eto to je moj utisak.
2017 11 04
Crveni krst u vecini slucajeva ne prosledi garderobu ili bilo sta tamo gde treba i gde je namenjeno vec proberu sta njima odgovara i sta je u dobrom stanju za dalju preprodaju a ostalo tek proslede,na zalost je tako. Mnogo puta sam i ja nakupila gomilu stvari u odlicnom stanju mozda po par puta obucene ali vise nisu u trendu i dzakove i dzakove iznosila i ostavljala pored kontejnera svakako ih je uvek uocio i uzeo neko kome su potrebne
2017 11 04
Da, stvarno bezveze zvuči kad kažu da ce baciti jer se nekako podrazumeva da je komad neupotrebljiv onda U većini slucajeva koliko ja znam proslede, jer volontiram tamo, i svaki Crveni krst ima spisak beskucnika koji dolaze kod njih po garderobu, i mozda zato sto neka garderoba ne odgovara nikom od njih, ostane u magacinu pa kad mogu, daju je. Nije loše onda i ostaviti pored kontejnera i mozda cak i napisati na kesi "odeca i obuca", pa da ukoliko prodje neko kome treba nek uzme Često je Romima koji su jako losoj materijalnoj situaciji potrebna garderoba, i oni ponekad traže i po kontejnerima Ili je vrlo verovatno da znate bar jednu porodicu u svom kraju koja loše živi, pa ih mozete obradovati Uglavnom bitno je samo da se prosiri svest o tome, da roba koja se ne proda, ne mora da ide u kantu, vec moze da se pokloni na razne načine Dovoljna je samo volja i želja da se pomogne, pa i ako te stvari ne zavrse tamo gde ste zeleli, uradili ste dobro delo i bar nije sve zavrsilo u kanti
2017 11 04
U našem gradu od skoro postoje kućice solidarnosti koje su postavili izviđači iz našeg grada. Parola je ako imaš daš-ako nemaš uzmeš. Mislim da u vecim gradovima ima dosta tih udruženja i prihvatilišta gde se može odneti odeća.
2017 11 04
To je super stvar
2017 11 04
Zvuci bezveze, besno, kao neka pretnja, ne znam sta se time postize, da nekome bude neprijatno, zao, da se uplasi i da kupi :D Crveni krst, kucice solidarnosti, ovde u podforumu "poklanjam" uvek ima nacina ako ima volje, a na kraju krajeva "baci" zasto bi se neko drugi uznemirio zbog toga? Mada je to po meni, na pogresan nacin skretanje paznje >:(
2017 11 04
Ono sto moze bez problema da se nosi nikako ne bacam. Prodam, razmenim se, poklonim. A ono sto vise dusu nema ili na reciklazu ili za generalku po kuci :) Ako neko kaze da ce baciti ako se ne proda, jel to znaci da prodaje stvar koja je za bacanje? :) "Nista se ne baca" - proizvodjac pastete :D
2017 11 04
Nikad ne bacam bilo sta sto moze makar jos jednom da se upotrebi. Skoro sam pored kontejnera ostavila pun dzak garderobe, kesu sa starim misevima za komp i kablovima, slusalicama i jos jednu kesu sa lakovima za nokte i kozmetikom. Neko nema da kupi te stvari... nazalost, igrom slucaja sam cekala bus malo blize i spazila lika u odelu i sa aktovkom kako uzima onu kesu sa misevima i kablovima 😣 bas sam se iznervirala jer sam se nadala da ce to dospeti u ruke nekoga ko zaista nema novca da kupi.
2017 11 04
Ehh to jeste bedak, nadam se da je bar kesa sa garderobom i kozmetikom dospela u ruke onom kome je trebalo
2017 11 04
Lepo kažu:svaka roba nađje svog kupca. Pre ili kasnije. I ja ne bacam stvari koje mogu još dugo da se nose,koje nisu oštećene i za kantu.Nikako. Prodam ih,neke i posle ne znam koliko meseci,pola godine,ali prodaju se. Dok nisam saznala za ovaj sajt pre par godina dala sam nekoliko punih džakova garderobe koja je očuvana u Dom za decu. Medjutim,znam ženu koja radi u Zvečanskoj,u Domu za nezbrinutu decu,stvari koje mi je pričala su šokantne. Sve te stvari,prvo radnice preberu kod kojih dospeju u ruke,pa šta one uzmu za sebe uzmu,ono sta ostane daju deci.Pa kakvi smo to ljudi!? Tuga...
2017 11 06
Sto kaže Andres,na kraju krajeva te iste stvari prodaju na netu.Sramota.
2017 11 06
Na ovom sajtu ima ženica koja je udovica ostala sa 4 ćerke.Bila je redovna dok je neke članice nisu najurile pogrdnim rečima,jer se javljala uvek kad neko nešto poklanja. Ja recimo njoj pošaljem.
2017 11 07
> plava16: > Na ovom sajtu ima ženica koja je udovica ostala sa 4 ćerke.Bila je redovna dok je neke članice nisu najurile pogrdnim rečima,jer se javljala uvek kad neko nešto poklanja. > Ja recimo njoj pošaljem. Koji je profil i zasto su je napadali?
2017 11 07
Ne bih bez njenog odobrenja ovde stavljala profil.Ko je bio zainteresovan dobio je profil u privatnoj poruci. Napali su je jer se recimo dva dana za redom javljala na oglase koji su glasili "poklanja",čini mi se da znam i na čijoj temi,jer ko prati forum,zna ko ovde najviše poklanja. :) . Jedna od tih članica mi se i u inbox.
2017 11 07
1 2