Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Alergija na - Sunce

Da li neko ima isti problem? Imam bas osetljivu kozu i reagujem i na sunce i na solarijum (mada ga izbegavam) i to nekad bas burno, a nekad samo na prvo jace sunce. Koristila sam svasta kao preventivu (kalcijum, betakaroten...) Interesuje me da li postoji jos nesto kao preventiva, a da nisu kortikosteroidi, i uopste iskustva sa ovom napascu?
2018 03 03
I mama i ja smo osetljive na sunce ( imamo rozaceu), a ona ima i alergiju. Sad kad dodju velike vreline, uopste ne izlazi iz kuce u periodu 10-18h jer je gusi. A sto se krema tice, kreme za telo sa zastitnim faktorom 35+ i za lice preko 50+ pod obavezno. Mi koristimo Bioderminu kolekciju za zastitu od sunca i ja sam zadovoljna. A bela sam kao siric. :)
2018 03 04
Meni se kombinacija kreme sa zastitnim faktorom i sunca"obila" oglavu- alergija mi se razbuktala i od tada koristim samo prirodna ulja, a nemam suvise beo ten. Meni dosta pomogne tj. ublazi alergiju kalcijum + betakaroten 3-4 nedelje pred suncanje, mozda postoji jos nesto?Mislim na pripremu koze na sunce. :/
2018 03 04
Imam i ja taj problem i to celog zivota. Ja ustvari imam alergiju na polen koja se prosiri na suncu i sve je gore i gore. Jedne godine sam u bolnici zavrsila zbog toga. Izgleda da tome nema leka 😑
2018 03 04
Mislim da Natural wealth jos nisam probala, pokusacu...hvalaaaa
2018 03 05
Jedna bliska osoba ima alergiju na sunce. Koristila je neki lek. Uglavnom sada se sunca normalno mada je kad joj je izasla alergija tih meseci smanjila suncanje i manje je bila na suncu. Inace je tamnija bila kad je dobila alergiju a kao dete bila je bela.
2018 03 08