Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Brijanje lica?

Posle depilacije NE MOGU da rastu jace dlake! Jednostavno, kada se depilirate, cupate dlake iz korena i tako slabite folikul dlake trajno. Od depilacije možete imati iritaciju u vidu tačkica ili crvenila po koži. Jedino ako to radi neko nestručan pa kad povuče traku to loše uradi i onda umesto da počupa iz korena samo pokida dlaku. Slican efekat imaju i kreme za depilaciju koje odredjenim supstancama u sustini sprze dlaku i tako joj ponovo slabe folikul. Znam o čemu pričam, moja majka je bila vlasnica kozmetičkog salona dugi niz godina i imali smo i dermatologa konsultanta uz kozmeticare.....
2018 05 14
Za tamnije dlake je laser zakon. Na svetle ne deluje. Sto se tice crvenila posle cupanja, mazem maslinovo ulje i bude sve ok, moze i obicno ulje.
2018 05 14
> lokibg: > Posle depilacije NE MOGU da rastu jace dlake! Jednostavno, kada se depilirate, cupate dlake iz korena i tako slabite folikul dlake trajno. Od depilacije možete imati iritaciju u vidu tačkica ili crvenila po koži. Jedino ako to radi neko nestručan pa kad povuče traku to loše uradi i onda umesto da počupa iz korena samo pokida dlaku. > Slican efekat imaju i kreme za depilaciju koje odredjenim supstancama u sustini sprze dlaku i tako joj ponovo slabe folikul. > Znam o čemu pričam, moja majka je bila vlasnica kozmetičkog salona dugi niz godina i imali smo i dermatologa konsultanta uz kozmeticare..... Pa, ja sam nestrulna, čupam sama sebi XD mnogo sam trapava pa, kako, Boga ti da povučem kako treba? Meni to ništa ne prestaje da raste, uvek su crne :( a nigde više nemam nepto posebno dlaka, samo te brkove, ne znam zašto, kao Vuk Karadžić , ako na vreme ne izdepiliram
2018 05 14
> Debela_devojka: > > lokibg: > > Posle depilacije NE MOGU da rastu jace dlake! Jednostavno, kada se depilirate, cupate dlake iz korena i tako slabite folikul dlake trajno. Od depilacije možete imati iritaciju u vidu tačkica ili crvenila po koži. Jedino ako to radi neko nestručan pa kad povuče traku to loše uradi i onda umesto da počupa iz korena samo pokida dlaku. > > Slican efekat imaju i kreme za depilaciju koje odredjenim supstancama u sustini sprze dlaku i tako joj ponovo slabe folikul. > > Znam o čemu pričam, moja majka je bila vlasnica kozmetičkog salona dugi niz godina i imali smo i dermatologa konsultanta uz kozmeticare..... > Pa, ja sam nestrulna, čupam sama sebi XD mnogo sam trapava pa, kako, Boga ti da povučem kako treba? Meni to ništa ne prestaje da raste, uvek su crne :( a nigde više nemam nepto posebno dlaka, samo te brkove, ne znam zašto, kao Vuk Karadžić , ako na vreme ne izdepiliram Kad su dlake na licu u pitanju, one ponekad imaju jako veze i sa hormonskim promenama kod nas zena. U pravu je jacaikaja, ako te nerviraju i nece da se polako smanjuju idi na epilaciju. To je sad jeftino i efikasno
2018 05 14
> lokibg: > > Debela_devojka: > > > lokibg: > > > Posle depilacije NE MOGU da rastu jace dlake! Jednostavno, kada se depilirate, cupate dlake iz korena i tako slabite folikul dlake trajno. Od depilacije možete imati iritaciju u vidu tačkica ili crvenila po koži. Jedino ako to radi neko nestručan pa kad povuče traku to loše uradi i onda umesto da počupa iz korena samo pokida dlaku. > > > Slican efekat imaju i kreme za depilaciju koje odredjenim supstancama u sustini sprze dlaku i tako joj ponovo slabe folikul. > > > Znam o čemu pričam, moja majka je bila vlasnica kozmetičkog salona dugi niz godina i imali smo i dermatologa konsultanta uz kozmeticare..... > > Pa, ja sam nestrulna, čupam sama sebi XD mnogo sam trapava pa, kako, Boga ti da povučem kako treba? Meni to ništa ne prestaje da raste, uvek su crne :( a nigde više nemam nepto posebno dlaka, samo te brkove, ne znam zašto, kao Vuk Karadžić , ako na vreme ne izdepiliram > Kad su dlake na licu u pitanju, one ponekad imaju jako veze i sa hormonskim promenama kod nas zena. U pravu je jacaikaja, ako te nerviraju i nece da se polako smanjuju idi na epilaciju. To je sad jeftino i efikasno Ma, mene ne nerviraju, nego muž kaže oseća se kao gej pomalo ha ha . Salim se XD probaću sa epilacijom, nadam se da će biti rezultata. E, a recite mi, kakva su vam iskustva sa epilatorima kad su u pitanju noge i prepone?
2018 05 14
Iskreno super. Ne mogu bas prepone sa epilatorom, ali za noge mi je odlican. I to imam neki prastari Braunov model ali super radi.... ;) kad sam pocela da se depiliram morala sam to da radim na nedelju ipo dana, a sada bukvalno po mesec dana mogu da se ne depiliram, dlake su proredjene i tanke....
2018 05 14
Ma zene nemam ja nameru da brijem lice... :) Brčiće ili depiliram ili ih čupam kad i obrve.Zanimalo me je samo da li ste cule ili probale taj metod i sta mislite o tome. :)
2018 05 14
> lokibg: > Iskreno super. Ne mogu bas prepone sa epilatorom, ali za noge mi je odlican. I to imam neki prastari Braunov model ali super radi.... ;) kad sam pocela da se depiliram morala sam to da radim na nedelju ipo dana, a sada bukvalno po mesec dana mogu da se ne depiliram, dlake su proredjene i tanke.... Znači, isplati se kupiti :)
2018 05 14
> Debela_devojka: > > lokibg: > > Iskreno super. Ne mogu bas prepone sa epilatorom, ali za noge mi je odlican. I to imam neki prastari Braunov model ali super radi.... ;) kad sam pocela da se depiliram morala sam to da radim na nedelju ipo dana, a sada bukvalno po mesec dana mogu da se ne depiliram, dlake su proredjene i tanke.... > Znači, isplati se kupiti :) Meni odgovara, mozda drugima ne. A inace ona depilacija koncem je zapravo rucni epilator. Rade po istom principu a to je da brzim okretanjem uhvate dlacicu i cupaju je iz korena. Arapkinje osim koncem rade i depilaciju secerom, nisam probala ali sam cula da se tom metodom lepo uradi i piling koze.
2018 05 14
> lokibg: > > Debela_devojka: > > > lokibg: > > > Iskreno super. Ne mogu bas prepone sa epilatorom, ali za noge mi je odlican. I to imam neki prastari Braunov model ali super radi.... ;) kad sam pocela da se depiliram morala sam to da radim na nedelju ipo dana, a sada bukvalno po mesec dana mogu da se ne depiliram, dlake su proredjene i tanke.... > > Znači, isplati se kupiti :) > Meni odgovara, mozda drugima ne. > A inace ona depilacija koncem je zapravo rucni epilator. Rade po istom principu a to je da brzim okretanjem uhvate dlacicu i cupaju je iz korena. > Arapkinje osim koncem rade i depilaciju secerom, nisam probala ali sam cula da se tom metodom lepo uradi i piling koze. A, da, ona šećerna pasta? To je i kod nas in poslednjih par godina
2018 05 14
Za one koje imaju malo crnih dlaka nejednako rasporedjenih, npr.na licu, predlazem elektrolizu. Ako su u vecem broju npr.na preponama, stomaku..bolje laser, jer snop hvata vecu povrsinu. Za laser treba da se raspitate, jer ima efikasnijih i manje efikasnih, te u zavisnosti od kvaliteta uredjaja, vremenski traje duze ili krace otklanjanje dlaka. Elektrolizom se utice na koren dlake pojedinacno, malo je bolno, ali je trajno resenje. Dok imate visak muskih hormona, tamne dlake i dalje rastu, cesto su i ciklusi neredovniji. Ja sad imam visak zenskih, pa mi raste miom na materici 😅 Secerna pasta odlicno cupa, ja sam sama pravila i depilirala cerki ruke. Depilator kupujte po preporuci. Nije pravilo da su skuplji bolji
2018 05 15
Mislim da to nije dobra ideja nikako. :D
2018 05 17
> bloodytears: > Ja pratim dosta you tubera naravno ne nasih i da ovo je nesto normalno sto mnogi rade , skidaju dlacice sa onim malim brijacem za obrve s tim da neki to rade samo kod zulufa i sa strane kod obraza jer se ne usudjuju da to rade na celom licu dok drugi uredno skidaju dlacice sa celog lica jer samim tim lakse nanose sminku i bolje izgleda, nekom odgovara nekom ne probas pa vidis a takodje kod njih to rade i u salonima uz tretman lica ko zeli naravno Ma mani you tube kakvo skidanje dlaka brijačem ?? Vosak ili epilacija je rešenje.. Epilaciju možete kupiti preko raznoraznih popusta odradi se dva tri tretmana, koliko toliko uspori rast malja .. Ili voskom i mirne ste bar 15-20 dana .. Brijačem ćete samo izazvati još jače dlake.. Ma ni voskom ne treba drljati po licu sem nausnica i ko ima dlačice po bradi.. Radim depilaciju i znam o čemu pričam .. A sitne dlačice ima svako.. Dlaka koja se obrije biće samo jača pričam o dlakama po licu. Drugo je depilacija lica, nogu, Brazilska (duboke prepone , guza . Tu će vam se već prorediti dlačice... I tako to... Ako vam treba još neki ginekološki savet tu sam .. Nisam ginekolog ali pice svakodnevno gledam...Šalim se malo..😎😂
2018 05 24
> bloodytears: > > Ma mani you tube kakvo skidanje dlaka brijačem ?? Vosak ili epilacija je rešenje.. Epilaciju možete kupiti preko raznoraznih popusta odradi se dva tri tretmana, koliko toliko uspori rast malja .. Ili voskom i mirne ste bar 15-20 dana .. > > Brijačem ćete samo izazvati još jače dlake.. Ma ni voskom ne treba drljati po licu sem nausnica i ko ima dlačice po bradi.. Radim depilaciju i znam o čemu pričam .. A sitne dlačice ima svako.. Dlaka koja se obrije biće samo jača pričam o dlakama po licu. Drugo je depilacija lica, nogu, Brazilska (duboke prepone , guza . > > Tu će vam se već prorediti dlačice... I tako to... Ako vam treba još neki ginekološki savet tu sam .. Nisam ginekolog ali pice svakodnevno gledam...Šalim se malo..😎😂 > Ma ja samo potvrdjujem clanicama da ljudi to zaista rade jer se neki iscudjavaju, moja koza je ekstra osetljiva izadje mi alergija kad stavim ruku na ruku tako da lice nit brijam nit depiliram no ako neko zna kako da se podstakne rast obrva meni bi to trebalo jer imam dve nevidljive crtice posto su mi obrve svetle i tanke da tanje ne mogu biti i ne cupam ih nikad jer nemam sta da iscupam a da ih crtam nit znam nit mi stoje tamne obrve xD Eksensa ima kalupiće za crtanje obrva i uz njih svetlije senke, tamnije u zavisnosti da li si plavuša ili brineta. To je oko 380 din a vrši posao i obrve su ti uvek lepe.. A ujedno i naučiš vremenom da ih crtaš.. Moja profilna sam ja i uz to obrve su trajna šminka koja je davno izbledela ,e tim kalupićima ja ih crtam sada..
2018 05 26
E divno probacu te kalupe, kosa mi je uvek roze ili ljubicasta mislim da ce sad biti malo boja breskve dok ne stavim roze + pastelno plave kikice pa cu iskombinovati neku svetliju nijansu za obrve mozda i one budu roze ofarbam ja uvek i njih al ne primaju farbu traje 2 dana i cao al mislim da bi ti kalupi bili pravo resenje za pocetak, hvala na savetu tvoje su odlicne : )
2018 05 26
1 2