Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Trudnoća posle carskog

Posle prvog carskog, kako ste se porađale? Da li ima članica kojesu se porodile vaginalno, da li je neka imala rupturu materice? Oporavak posle drugog cr—a? Spinalna ili opšta anestezija? Podelite iskustva, da znam šta sve mogu da očekujem
2018 09 12
Mislim da zena ako se prvi put poradja carskim rezom svaki drugi porodjaj ( do tri je maksimum ) ide carski takodje . Prirodan ne bas zbog kidanja zida materice .Moje misljenje je da je tako bolje ...bez rizika rupture zida materice. Nisam imala drugi carski tako da ne govorim iz svog iskustva Pozz
2018 09 12
Više nije obavezan carski posle prvog, vaginalni je moguć, uz saglasnost lekara . Koliko je pametno ne znam zato i pitam za lična iskustva
2018 09 12
Po meni je pametnije carski uraditi ponovo
2018 09 12
Jbm li ga, u dubokom sam razmišljanju, jedino me totalna, tj buđenje plaši, užas, užas.. sve ostalo mi i nije bilo toliko heavy
2018 09 12
Koliko sam propratila u mom okruzenju, uvek su zene od doktora dobijale informacije da postoji mala mogucnost za prirodan porodjaj, ali se ipak zavrsi carskim rezom. Sve su preporucile spinalnu anesteziju. Nema pravila sto se tice oporavka, ali vecinom nisu imale neke vece probleme, cak su se brze oporavile. E sad, najbolje ce Vam neko iz licnog iskustva preneti <3
2018 09 12
Ja sam.se oporavila bukvalno za dan, uveče me sekli, ujutru kao terminator špartala :D boli, ali ništa strašno i nepodnošljivo. Možda je ta spinalna bolje rešenje, jer opšta je stvarno, makar meni, horor potpuni
2018 09 12
Moja drugarica je imala tri carska,prvi put zato sto je moralo,a druga dva su lekari hteli da je porode prirodno,medjutim ona je imala vezu pa je insistirala na carskom,zato sto se inace boji bola prirodnog porodjaja...ovo joj je kao bezbolnije
2018 09 12
Pa, koliko su se dernjale žene dok sam blejala u boxu i čekićala i ja bih rekla da je ovo bezbolnije :D boli kao veoma jaka upala ttbušnih mišića i najjače je što te boli kad se smeješ, a ja ih u sobi namerno zasmejavala, htele da me ubiju :D ma, meni bilo cool tamo, majke mi, samo me ta totalna plaši. Šta ako se ne probudim?? :D
2018 09 12
Uzmeš onda lepo spinalnu i zasmejavas tamo dok te poradjaju i super :) :")
2018 09 13
To i razmišljam ili epi ili spinalnu. Kako sam razumela, možda je epi čak i bolja, brže ustaješ, zato i pitam za iskustva
2018 09 13
Imala sam dva carska .Posle prvog kad je doslo vreme za porodjaj sa drugim detetom dr je odmah rekao da i drugi mora biti carski. Smatram da je tako i najbolje ( ja sam tako i htela jer imam frku od prirodnog porodjaja )
2018 09 15