Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Skola,klinci,sistem:-))

Otvorih ovu temu iz znatizelje da saznam kako vi dozivljavate skolu i sve vezano za istu..Recimo da li se roditelji u skolama gde vasa deca idu,pobiju kada se njihova deca posvadjaju,da li su provesori ili ucitelji u skoli vaseg deteta isto iz grada iz kojeg ste vi,da li se prica medju klincima ko sta vozi i koliku ko ima kucu i ko se cime bavi)mislim na roditelje)....Ovo je samo deo pitanja koja bih vas pitala...ali ovo je ono sto mi bas smeta....Kakva su vasa iskustva?
2018 09 22
E baš si me našla sa temom hahahah....doduše, moji idu u vrtić, ali evo već danima sam šokirana komunikacijom roditelja na Viber grupi! Prvo što su sebe doživeli preozbiljno, drugo što tripuju da je vrtić Harvard i treće što su očigledno dokone ženturače i pokoji usamljeni tatica pa imaju vremena da pišu eseje na grupi i da pozivaju na druženje roditelja radi boljeg upoznavanja. I plus me dodatno izluđuje utrkivanje ko će više da iskamči para od ostalih roditelja za neku fix ideju, jer eto, bože moj, to je sve za našu dečicu pa im treba sve novo u sobi i eto mi smo prosto dužni to sve da finansiramo! I još gomila nebuloza....
2018 09 22
Ali sve sto si napisala, ali bukvalno sve je ono o cemu sam mislila + ovo gore sto sam napisala ....Ja sam izbegla vajber grupu,upravo zbog toga!Poucena iskustvom iz obdanista gde se hronicno iznudjujivale pare za poklone za korumpiranu vaspitacicu.A naravno i za ostale rekvizite.Moj muz je na jednoj od vajber grupa,posto imaju dve,malo je jedna ,:) Ne ukljucuje se ali ludi ,:)
2018 09 22
Uh, na ovu temu bih mogla pisati danima...svakakvih događaja...poučena iskustvom sa prvim detetom sad sam na velikoj distanci, bez viber grupe...mada sam ja dežurna mama za sve jer sam u savetu roditelja,a moje dete je kako kažu najodgovornije pa bi eto samo da pitaju nesto ...ako moze svaki dan ...😩
2018 09 23
Eeeeeeej nema kraja! Nije meni žao para nego mi je žao da se pogledam u ogledalo i vidim magareće uši. Pritom sam nova u toj grupi i kako mi se čini kratko će me i biti hahahaaha........A da ne pričam da su zapravo pokretači svega dve, tri Alfa ženke mame koje bukvalno naređuju ostalima kad, šta i kako! Od toga jedna izgleda kao Katica iz Radovana III, a druga radi na Pinku i pocinje pitanja sa: ``Dal cemo ovako, dal cemo da uradimo....dal cemo.....`` I eto, moj arogantni deo licnosti ne pristaje da sledi uputstva koja dolaze od njih..... :') :') :') :') x-)
2018 09 23
Sve ste u pravu..ahahahah....totalno je in napraviti Viber grupu i komunicirati na taj nacin...ali prezivi se i to...pazite, ponekad ume da bude i korisno i prakticno..npr. u skoli kad dete ne ode odmah preko V saznas sta su radili taj dan i sta je za domaci...evo mi smo sad bili na moru i sve vreme smo pratili desavanja u skoli..vratili se skroz u toku sta se radilo...tako da V rules....vise nema zoves drugaricu na FIXNI da ti izdiktira...:) ;) Moj utisak No. 1 u danasnjem sistemu skolovanja su udzbenici i izdavacka mafija koja je gora od one ozloglasene farmaceutske.....to koji udzbenik kupiti, jer ga ne mozes naslediti od prethodne generacije, pa tri radne sveske uz svaki, o cenama ne smem ni da pricam..to je sramota, izdavacke kuce se kupuju, prodaju, Ministarstvo ne sme nista da preduzme, Zakon se menja i prilagodjava kapitalu, vlasnicima i tajkunima, sam Ljajic kaze da ga je driblao nemacki ambasador...i takoooo
2018 09 23
@TatjanaMikulic..TO sto ste napisali bi i trebao da bude razlog postojanja vajber grupe,medjutim u vecini slucajeva se tu provlace razne gluposti.Jedna mama je objavila iz najbolje namere da joj dete ima vaske, da je detetu oprala kosu i da je dete u skoli..Nastao je haos druge majke su isle u skolu da se zale zasto je ta devojcica u skoli????Uzas!U drugoj prepisci su se posvadjale ko je cije dete udario ,pa su kacile slike masnoca i ogrebotina.....tako javno...,a da pritom nisu istazile situaciju sta se desilo tacno i sta je njihovo dete uradilo,nego svi su bezveze a njihova deca su zlato...Ovo i nema toliko veze sa vajber grupom, koliko se kroz istu vidi s kim imate posla
2018 09 23
Hahaha,slatko ste me nasmejale,ali bukvalno ste sve u pravu,samo ne znam kako su vas ubacili da budete predstavnik roditeljskog saveta,hahaha,godinama to uspesno izbegavam. Sad sam nasla novu foru,posto me uvek vrbuju,posaljem baku na prvi roditeljski u septembru👌
2018 09 24
Mene su izabrali iako nisam bila na sastanku 😂😂 Vrbovali me u prvom i sad sam vec skoro deceniju u savetu 😂
2018 09 24
Imala sam par negativnih iskustava, gde sam cekala da prodje vreme i iskristalise se odnos u zajednici na taj nacin da se vidi na primerima ko je ko, jer se bahatim osobama tesko sta moze objasniti i dokazati. Uvek se drzim svog stava, a tako se ponasaju i moja deca. Bezobrazne osobe niko ne voli, a njihovo je pravo da pokusavaju da se iskazu na bahat nacin, dok ostali to ne treba da prihvate kao snagu, nego kao nemoc. Radije sam crna ovca, nego sledbenik u necijem stadu i ne osecam se odbacenom ako nisam u centru desavanja, gde imam novoizabranog vodju od strane onih koji cute i prihvataju, zarad trenutnog mira. Na kraju to sve dodje na svoje, vazno je sacuvati svoj mir u opstem nemiru i razgovarati sa decom objektivno. Zivot nas uglavnom ne mazi, svuda ima losih ljudi, ali ima i dobrih. Najbolji nacin je ignorisati te koji skrecu paznju i okrenuti na duhovitost *kobajagi vaznu* situaciju
2018 09 24
Ako uciteljici kupuju zlato, predlozite da bude belo zlato sa dragim kamenom 😉
2018 09 24
A da li vam smeta ako ucitelj,vaspiacica(ponajvise)i profesori nisu sa vaseg govornog podrucja?
2018 09 24
Moj stariji klinac je 3. razred. Ja lično, kad sam videla u suštini kakvi su roditelji, još u vrtiću sam rekla, nemam ja vremena za ovo, imali su grupe, ali niko nije imao moj broj telefona, pa nisu ni mogli da me metnu. A škola je nešto drugo, u grupi sam jer jednostavno je dobro kad treba da se pita nešto u vezi sa školom ili domaćim, ne daj boze. 😀 E sad, mene klinac ne laže, dobar je u školi, završava obaveze na vreme, ponekad ima neki kiks, ali imamo ih svi. Ali, izluđuje me dva-tri roditelja koji ama svaki bogovetni dan pitaju, a šta su klinci danas radili i šta imaju za domaći? Aman više, tri godine jedno isto! A kada su u pitanju 8.mart i tako to, lele, kao da smo svi punisici, pa kad sam predložila da kupimo nešto u Moni jer imam drugaricu koja radi u proizvodnji pa možemo da dobijemo popust fin, ma joooook, svi da daju po 500 din, njih 30 pa računajte, umesto da prođemo sa po 200 recimo, bio je predlog da sa resto para kupimo još nešto. Eeee, zemljo bUranijo! A kad je bila frka u školi zbog vode, jer najveća škola od upisanih 1750 đaka nema vodu 3 nedelje, pa trebao biti protest, došlo nas 10! Pa ispade da ostala deca imaju vodu a deca nas 10 nemaju. A na sve to, knjige koštaju toliko, odmah na početku mora još barem 3 k da se da da bi se nabavili još neki radni listovi, jer ono što imaju već, naprosto nije dovoljno.... A da ne bude da samo kudim, učiteljica se zaista trudi i stvarno je dobra.
2018 09 24
I jos da dodam vezano za vrtić, moj mlađi sin je u jaslenoj grupi, pošto mi je ovo drugi brak, njegova tetka radi u vrtiću kao neko moodo, deo vaspitača i ostalog osoblja je ili vrlo prijatna prema nama, a drugi je vrlo neprijatan. Jer, kao, mi smo upali preko veze tu.... No, dobro. Ja generalno imam takav stav, uletim u vrtić, ostavim dete, izletim iz istog, kako je bilo sa starijim tako i sa mlađim i oni koji bi i probali da ćaskaju, ja pobegnem u vidu lastinog repa, kako ja tako i moj muž . Imam svoj svet, imam obaveze, volim sebe, nemam vremena da podredim čitav svoj život i postojanje deci i to mi maltene piše na čelu I onda se to većini ne dopada, jer kakva si ti ako ne radiš to i to?!
2018 09 24
Ja pare za poklone ne dajem iz principa...sem ako je poklon za 8.mart i ako je primeren(cvace,hemiska olovka,notes,bombonjera)...Pritom traze od 500-1000 din x 21 ...Kupuju se narukvice,daju se vauceri.....Veoma neprimereni pokloni za uciteljicu po meni....Realno uopste ne znam kada je to pocelo uopste,mislim na to mito uciteljicama i vaspitacama....U moje vreme se kupovao neki poklon na kraju cetvrtog razreda,novac se davao ko je koliko i ako je bio u mogucnosti,bez bilo kakvih iznuda od strane pojedinih roditelja....Takodje i mi imamo super uciteljicu
2018 09 24
1 2