Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Strah/Fobija?

> LadyBlye: > > NinaKg: > > Pa sad, znam i ja da je moja fobija (jer je više od straha) iracionalna ali... 🙄 > Ja imam strah od pasa lutalica ali samo od onih koji su mešanci, od rasnih pasa ne. Razlog: kod mešanaca se ne zna koje su rase ukrštene i kako takav pas može reagovati, dok kod rasnih pasa to već znam- odrastala sam uz dobermane, rogove, bulove, i sl. jer smo u to vreme imali odgajivačnicu pasa. Ovo ne svrstavam u fobiju, jer ipak je samo u pitanju neka vrsta straha, nelagode, nekada i "unutrašnje" panike ako je u pitanju čopor pasa na ulici, a nigde nikoga nema... Tada sam u stanju da se vraćam, da čekam i satima ukoliko je to potrebno, jer zaista ne smem proći pored više od jednog meni totalno neznanog psa lutalice na sred ulice. Ako ce da me ugrize, neka bude bar sa pedigreom 😂😂
2018 11 26
> emushka: > > jacaikaja: > > ..I, s obzirom da je kod nas najezda nojeva 😂😂 > Ne skidam paučinu nikada više :D :D :D Ako se ne upetlja strsljen, neka bude noj 😂😂😂
2018 11 26
> jacaikaja: > Bilo mi je muka svaki put kad vadim krv iz vene, nisam to dozivljavala kao strah, ali pozutim i sednem sa strane posle vadjenja.. U trudnoci sam lezala u bolnici dve nedelje i svaki dan su mi vadili krv iz vene. Tako je strah nestao- cestim suocavanjem sa istim 😉 Da definitivno treba da stisnem zube i dogovorim se sama sa sobom sto se tice fobije od igle. A sto se tice zmije vrištaću zauvek. 😂
2018 11 26
Moja srednja cerka je padala u nesvest pri vadjenju krvi iz vene, a da rec nije zucnula. Kako cesto mora da vadi, tako se i navikla, ja stanem pored i sprdam se, pa je vremenom to prebrodila. Sto se tice zmija, uzmi nekad glistu u ruke, ako mozes i slepica, on je najslicniji zmiji, a nista ti ne moze..tako ces umanjiti strah
2018 11 26
> jacaikaja: > Moja srednja cerka je padala u nesvest pri vadjenju krvi iz vene, a da rec nije zucnula. Kako cesto mora da vadi, tako se i navikla, ja stanem pored i sprdam se, pa je vremenom to prebrodila. Sto se tice zmija, uzmi nekad glistu u ruke, ako mozes i slepica, on je najslicniji zmiji, a nista ti ne moze..tako ces umanjiti strah Hvala puno! Oko mene medicinski tehnicari, mama i muž, a ja se plašim igle.. šou program. Tako će valjda vremenom nestati strah i kod mene.. Da, mozda bih mogla malo analizirati slepića kad naiđem na njega..
2018 11 27
> jacaikaja: > > LadyBlye: > > Ja imam strah od pasa lutalica ali samo od onih koji su mešanci, od rasnih pasa ne. Razlog: kod mešanaca se ne zna koje su rase ukrštene i kako takav pas može reagovati, dok kod rasnih pasa to već znam- odrastala sam uz dobermane, rogove, bulove, i sl. jer smo u to vreme imali odgajivačnicu pasa. Ovo ne svrstavam u fobiju, jer ipak je samo u pitanju neka vrsta straha, nelagode, nekada i "unutrašnje" panike ako je u pitanju čopor pasa na ulici, a nigde nikoga nema... Tada sam u stanju da se vraćam, da čekam i satima ukoliko je to potrebno, jer zaista ne smem proći pored više od jednog meni totalno neznanog psa lutalice na sred ulice. > Ako ce da me ugrize, neka bude bar sa pedigreom 😂😂 > Hahahaha 😂😂😂
2018 11 27
Kao tinejdzerka sam namerno zaustavljala lift da bi drugarice vristale. Jednom smo se vracali kroz sumu, poceo mrak da pada, a ja krenem sa pricom o manijacima. Drugarica je pocela da trci i dere se, meni je bilo mnogo interesantno. U srednjoj nam u ucionicu ubacio klinac slepica kroz prozor u prizemlju, svi krenu da vriste, a ja ga uzmem..drugarica pored mene umalo nije pala u nesvest 😅 Nije meni strah bio nepoznat totalno, ali sam isla zdravorazumski da ga treba pobediti i sagledati sta je stvarno opasno, a sta nije. Duboke vode sam se plasila, nisam neki plivac zbog straha, ali sam uvek razmisljala kako cu plutati na vodi ako se nadjem u istoj, nekim slucajem prevrtanja broda ili kako god. Plasim se anestezije u nekim stomatoloskim intervencijama, kad je u pitanju npr.vadjenje osmice ili proces u gornjoj jedinici, jer je uz grlo ili nos, te je usko povezano sa disanjem. U napadima panike imate plitak dah i osecate gusenje, te ako ste to iskusili, imate tripove za situacije gde moze isto da Vam se dogodi, a mene bas cekaju dve takve operacije i kad to zavrsim konacno, bicu izlecena 😂
2018 11 27
Jacaikaja, za tebe i ima nade za izlečenje, a šta mi ostali da radimo? 😁😁😁
2018 11 27
> Anichica: > Procitah da su vam najčešći strahovi od insekta i visine.. ja se insekta ne plasim, jesu mi malo gadni ali to je sve. > Moja fobija su zmije i igle. 😑 > Kad vidim zmiju oduzmem se i pobegnem glavom bez obzira. > Ne smem da dajem krv iz vene, injekcije nisam primala još sa svojih 26. Ne znam kako da prevaziđem taj strah. > Ima li neka članica slično iskustvo? Kao mala sam bukvalno znala da "upalim" čitav Dom zdravlja ili bolnicu kada su bile injekcije u pitanju, znači taj strah je bio haotičan i vrištanje, plakanje na sav glas, držali su me i baka, i deka, i tehničari, sestre, ali džaba- dete od 10-12 godina toliku snagu tada da ima zbog tolikog straha da se otme svima... Zubara sam sa svojih 14. bila ugrizla, čoveku morali Tetanus da "brizgaju", nisam "besna" ali eto.. 😂😂😂 Međutim, sam od sebe taj strah je vremenom postao/nestao. Sada kada mi vade krv i kada mi kažu da okrenem glavu meni smešno, ili da sedim nakon toga ili nakon primljene injekcije. Veruj mi, sada mi je daleko draže da primam injekcije nego da "gutam" kojekakve "špecije" u vidu lekova. Za zmije nisam dobar sagovornik, plašim se i na TV-u kada ih vidim, a za uživo da ni ne pričam...
2018 11 27
> LadyBlye: > Jacaikaja, za tebe i ima nade za izlečenje, a šta mi ostali da radimo? 😁😁😁 Gajite nojeve, mazite zmije, lovite strsljenove.. Vozite se liftom dnevno deset puta.. Planinarite, vozite se balonom.. U najvecoj guzvi razgovarajte sa najvecim smaracem, dok se otimaju za poslednji komad na snizenju od 80%.. Nemojte se drogirati, ali gledajte kako Vam vade krv iz vene, dok ne prestanete da padate u nesvest 😂 Traje, ali vredi 😅
2018 11 27
> jacaikaja: > > LadyBlye: > > Jacaikaja, za tebe i ima nade za izlečenje, a šta mi ostali da radimo? 😁😁😁 > Gajite nojeve, mazite zmije, lovite strsljenove.. Vozite se liftom dnevno deset puta.. Planinarite, vozite se balonom.. U najvecoj guzvi razgovarajte sa najvecim smaracem, dok se otimaju za poslednji komad na snizenju od 80%.. Nemojte se drogirati, ali gledajte kako Vam vade krv iz vene, dok ne prestanete da padate u nesvest 😂 Traje, ali vredi 😅 Nojevi su odlična investicija, i to mi se dopada. 😁😁😁 Sve ovo ostalo, osim vađenja krvi i injekcija (u medicinske svrhe, naravno 😀), nema šanse..barem ne ja. 😊😉😀
2018 11 27
1 2 3 4