Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Savet oko psa

Izvinjavam se ako sam omasila mesto za temu obrisacu... Treba mi savet samo dok se ne organizujem da odem do veterinara. Posto zivim u malom gradu gde ima par veterinara ali nisu nesto stručni za male životinje više za stoku. Treba mi savet i malo utehe jer sam trenutno zabrinuta i jedino što mogu je da plačem. Juče popodne sam primetila da moja kuca ima ranicu na zglobu zadnje noge i da se tek malo oslanja na nju. Pošto je đavolak pomislila sam da se ogrebala negde. Ranu sam isprala hidrogenom i jodom i po savetu drugarice koja ima dosta iskustva sa životinjama stavila antibiotik u prahu. Međutim vidim jutros da je noga i otekla. Ne mogu bas da procenim koliko , ranica se osušila već,ali ja sam bas zabrinuta. Trenutno mi je veliki problem prevoz do veterinara. Van sebe sam od brige.😭
2018 11 26
Ništa se ne sekiraj, ja imam maltezera, izuzetno tupovaog, biju ga i psi i mačke. Svakih par dana, kad ga pustim da ode sam u skitnju, vrati se sa nekom povredom. Čak ni ne tretiram pretetano, eventualno isperem isto tako, poprskam octaniseot i za dan, dva bude kao nov :D čvrsti su oni svi ;) ipak im je divljina i takav način života zapisan negde u genima
2018 11 26
Samo lagano, oni prežive sve i svašta :) moj kretenčić št he sve preživeo i ništa mu ne fali. A stalno je u nekoj akciji :D
2018 11 26
Samo svaki dan mazite neku antibiotsku mast ili mozete takodje ovo sto ste uradili iz ampule prah da stavite...Pssi takodje mogu da piju i antibiotike za ljude,s tim sto ja ne znam doze,oko kilaze...Moja Zlatna retriverka,je pila skoro antibiotike ,pa eventualno iz toga mozemo da izvucemo koja doza je za koju kilazu....Vi cesto brinete o zivotinjama,ranije sam i ja kada sam zivela u drugom kraju grada,gde smo imali"svoje"lutalice ,odnosno brinuli o njima...Tada su veterinari bili drugaciji i povoljniji,i uvek sam mogla da zovem i da se konsultujem....Sada su arogatni,ne idu na teren,ako idu lepo to i naplate,naplacuju konsultacije...uzas....I to su kao ljubitelji zivotinja...
2018 11 26
I moj cesto povredi nogu ne moze da se oslanja na nju, veterinar mi je za rane preporucio bivacin sprej koji mu ocisti i ohladi ranu.. A noga ce se oporaviti za par dana bitno je da se ne inficira rana
2018 11 26
I u vodu mu mozes dodavati kalcijum u prahu da se rastvori
2018 11 26
Ako ne odbija hranu i vodu bice da je sve ok. Svakako kad budes mogla odvedi ga do veta, mozda se ubo na nesto ili ga capnulo nesto bolesno pa nemoj rizikovati, unutrasnje povrede se cesto ni ne vide a mogu da budu opasne. Nema panicenja, oni sami "pokazuju" kad nesto nije ok 😉
2018 11 26
Hvala vam , lakse mi je kad me neko ohrabri. Nasla sam veta koji može da dođe do mene da vidi stanje. Rekla bih da je i ona bolje volje nego jutros. Evo tacno mi gastritis proradio od nerviranja. A i imam fobiju od veterinara. Prosli je bio gad.
2018 11 26
Od veterinarevog dolazim za pola sata - sat proslo je tri i vise se ne javlja na tel,a ja sam vec na ivici nerava.
2018 11 26
Jel ima ona bolove? Ili samo ti 😁. Izvini sto se salim, potpuno razumem, znas da sam ja veci panicar kad su zivuljke u pitanju, ali potrudi se da mi objektivno odgovoris, je li jela danas, pila vodu? A on se mozda i vrlo verovatno samo zadrzao na terenu, mozda je imao i neku hitnu intervenciju.
2018 11 26
Nemam neki konstruktivan savet, jedino da ti kazem da ti je drugarica dala dobar predlog. Nemoj da brines i panicis, kao sto je clanica rekla ako jede i ne odbija vodu, znaci da stanje nije urgentno. Moje mace i psi su imali jako gadne rane, od ujeda zmija i od noza, znaci prva pomoc po savetu veterinara su isto bili antibiotici, samim tim to si vec dala i je panici. Sutra se vec potrudi da nadjes prevoz do veta. Srecno i javi sta je kuci i kako je.
2018 11 26
Hej drage moje ,evo me , jede ona i pije,ali je jutros imala bolove, i nije dala ni da je dodirnem, niti je htela da izađe u dvorište što je za nju prosto neverovatno. Placljivica sam znam ja to, brinula sam se da mi ne prođe dan u čekanju , a da se on ne pojavi. Iz nekoliko zvanja smo ga dobili, zaboravio je čovek da treba da dođe. Inače nisam oduševljena njime baš. Nije joj ni pogledao nogu,dao joj je inekciju protiv bolova i rekao da ne treba ni antibiotik ni ništa. Onda sam zvala veterinara tog iz drugog grada, poslala mu slike , on kaže deluje mu kao prostrelna ili ujedna rana , obavezan antibiotik i jos jedan lek i ako za dva dana nije bolje da je obavezno dovedem. Rana je procurela,e sad kažu mi da tako treba, da se drenira. Ona je veselija nego jutros, mazi se , cak i trcka malo na 4 malo na 3 noge.
2018 11 26
Odlicno sto si potrazila misljenje i drugog veterinara. Ubodne rane umeju da budu zeznute ako se ne tretiraju kako treba. Jako mi je drago sto cujem ipak da je bolje. Zelim vam brz oporavak. <3
2018 11 26
> MiraTinaLena2: > Hej drage moje ,evo me , jede ona i pije,ali je jutros imala bolove, i nije dala ni da je dodirnem, niti je htela da izađe u dvorište što je za nju prosto neverovatno. Placljivica sam znam ja to, brinula sam se da mi ne prođe dan u čekanju , a da se on ne pojavi. Iz nekoliko zvanja smo ga dobili, zaboravio je čovek da treba da dođe. > Inače nisam oduševljena njime baš. Nije joj ni pogledao nogu,dao joj je inekciju protiv bolova i rekao da ne treba ni antibiotik ni ništa. Onda sam zvala veterinara tog iz drugog grada, poslala mu slike , on kaže deluje mu kao prostrelna ili ujedna rana , obavezan antibiotik i jos jedan lek i ako za dva dana nije bolje da je obavezno dovedem. Rana je procurela,e sad kažu mi da tako treba, da se drenira. Ona je veselija nego jutros, mazi se , cak i trcka malo na 4 malo na 3 noge. Pratim temu, ali ti je već na početku rečeno šta i kako.... Dobro je, biće ona dobro :) Samo bez panike i nerviranja. Naši ljubimci osećaju nas.
2018 11 27
> MiraTinaLena2: > Hvala vam , lakse mi je kad me neko ohrabri. Nasla sam veta koji može da dođe do mene da vidi stanje. Rekla bih da je i ona bolje volje nego jutros. Evo tacno mi gastritis proradio od nerviranja. A i imam fobiju od veterinara. Prosli je bio gad. Veterinari su postali teski gadovi...Ranije su to stvarno bili ljubitelji zivotinja....Ranije kada pregledaju psa,vidis da vole zivotinje,a sada fensi ordinacije,jedva i pipnu psa,tacno im u ocima vidis,da samo na lovu misle..Tj procenjuj te sa vrata da vide za koliko da te odrape :@ :@
2018 11 27
1 2 3 4