Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Savet oko psa

Bez namere da uvredim, iskreno mislim da bubrezi pre stradaju zbog ishrane. Granule su recimo jako losa hrana za pse i macke, a vecina nas ne zalazi previse u to, vec odemo do pet shopa i kupimo... kod macaka cesto dovode do uzasnih problema sa bubrezima. Svakako nisam bas prava osoba da tvrdim o dejstvu te vakcine, pa mozda je i bolje onda ne pre godinu dana.
2018 11 28
Jao Emuska,ne znam vise...Ceo zivot imam pse sto lutalice ,sto rasne.Nikada nisu bili bolesljivi kao ovi sada.Trenutno imamo retriverku,sva je jadna felericna..Ima epi napade,alergije svako prolece,pa mora da prima inekcije,onda od cesanja to predje u stafilokok,pa antibiotici,...Nikada nisam ranije cula za pse i epi napadima,ustvari nismo imlali problem ni sa jednim psom ,sem sa vucijakom koji je imao problem sa usima......Kazu mi veterinari da je neverovatno koliko pasa pati epilepsije u poslednje vreme,a poznajem i par ljudi u okruzenju koji imaju pse sa istim problemom...
2018 11 28
Monika, možda i jesi u pravu, ko zna šta guraju u one granule :o
2018 11 28
Jeco, ne znam da li sam negde spomenula, ali prošle godine smo pored Hatija imali i Čapu. Malu kucu sa ulice... udomili dečaka... možda je imao 3-4 meseca, ne više... udarila ga kola i moj sin naišao, zatekao ga pored puta i pokupili ga. Uredno vakcinisan, Hati ga prihvatio i onda je odjednom počlo to sa epi napadima....Svakim danom je bilo sve strašnije... Injekcije ujutru i uveče... Posle nedelju dana su napadi bili na svakih pet minuta.... uvek sam ga držala (uzela sam bolovanje zbog njega) dok napad ne prodje pa onda onih 10-15 minuta kada hoda izgubljeno da se ne bi povredio. To više nije moglo da se izdrži, žao mi je bilo njega, lezije na mozgu su bile prevelike...Nije više ni jeo ni pio, nije me prepoznavao...Odluka da se uspava je bila moja najteža odluka u životu.... Znači, ne pitajte me ništa... Luda sam za životinjama i odbolujem sve sa njima... da li je moj pas, lutalica, sa televizije... nebitno..odplačem... tuga...
2018 11 28
Istrčala se,ali bez mene nije htela da izađe. Tek kad sam ja izašla onda je i ona. Popodne sam joj opet otvorila vrata i ni da mrdne, čim sam ja izašla i ona zamnom. Pretpostavljam na kom se mestu povredila, jer tu zastane , ñjuška i cvili. Samo ne znam na koji način se povredila, šta bih dala da znam😕 Ipak nadam se da ce za par dana da zaboravi i na to, dok se i fizicki potpuno oporavi.
2018 11 29
Verovatno je neki pas gricnuo... po onome kako si opisivala povredu, može da bude samo to...
2018 11 29
Moguće, jer kažem jedna kapija je bila malo pomerena,dovoljno da se neki manji pas zavuče. Danas cu dodatno da obezbedim to mesto.
2018 11 29
1 2 3 4