Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Savet oko psa

> MiraTinaLena2: > Jeste li imali tako neka iskustva sa vasim ljubimcima posle povrede? Možda joj je to jos sveze pa tako reaguje,ali je meni to skroz netipično za nju. > Izvinjavam se što sam vas ovoliko udavila, od malena nisam imala ljubimca tako da mi je ovo bukvalno kao prvi ljubimac, tako da sam u mnoge stvari ne upucena,a mnogo je volim i mnogo se brinem. Namucila sam se da joj obezbedim da sto bolje živi,a ona je đavo koji je napravila puuuunoooo štete i gluposti zbog kojih sam muke imala,al ne bih volela da je drugacija. Volim je bas zato sto je takva divljakuša. ostaju traume pametnim psima... barem ja tako mislim... Moje iskustvo je slično. Pre par godina je mog Hatija svekrva udarila nekom lopatom, to se desilo sa desne strane njihove kuće. Bio je preplašen, komšnica mi je rekla da je videla. NIkada i slovima NIKADA više nije otišao na tu stranu kuće jer ja nemam pogled na tamo. Znači - bio je sam i nezaštićen. Kasnije sam ogradila svoje dvorište i on i mi svi smo bili ponovo rodjeni. Ali moju svekrvu nikada nije voleo. Bukvalno, kada je vidi u njihovom dvorištu, on se sklanja ili ako leži - okrene glavu na drugu stranu, da je ne gleda... Naši ljubimci su čudo. Traume ostaje. Kao i njegova prva vožnjom autom. Povraćo je i nikada više nisam mogla da ga nagovorim da udje u auto.
2018 11 28
> Monika993: > Ja moje ne vakcinisem protiv besnila. Jesam onda kada je trebalo i cipovati ih, cip uvek, ali ta vakcina i > smatram da je bacanje para. Kad imas jednog psa, ako se plasis besnila ili si panicar, vakcinisi. Ja ne cuh u poslednje vreme da je neka zivotinja, ili covek oboleo protiv besnila. Vakcina protiv zaraznih bolesti, da, svakako i obavezno, ali besnilo za mene ne postoji i protiv toga ne vakcinisem svoje pse i macke. Smatram da je to osmislila drzava da uzima pare i toliko. A to da "razara" organizam zaista nisam cula ni od koga. Hvala Monika, svako mišljenje mi je dobrodošlo...jer je Hati bio redovno vakcionisan protiv besnila. Nukka je primila sve tri vakcine u prvih tri meseca...zaštićena je...
2018 11 28
Nema na cemu. Ne znam gde zivite, da li na selu ili u gradu, ali koja je verovatnoca da nekog od nasih psa/macaka ujede recimo lisica koja ima besnilo, ili drugi pas koji ima besnilo. Kod mene je verovatnoca 0%. Taj neki izolovani pas koji ima besnilo mislim da bi bio na televiziji odprilike, koliko je to retkost. To je samo moje misljenje, ja sam osoba koja se zalaze za obaveznu vakcinu protiv zaraznih bolesti i sterilizaciju. Da ne bude da solim pamet nekome zato sto mi je zao da potrosim novac za vakcinu, daleko od toga.
2018 11 28
U gradu sam, imam dvorište ali je Nukka u kući. Izlazi ponekad. Maza je.... Sterilisana je pre mesec dana, i što kažete, nije mi žao para kada je u pitanju njeno zdravlje i da bude srećna i zadovoljna pored nas... Mislim da je i kod nas 0% verovatnaća da dodje u kontakt sa zareženom životinjom.
2018 11 28
Emuska...Misljenja su razlicita,kao i kod vakcinacije dece.....Kada pogledamo kroz istoriju,vakcinacija je donela dobro, a ne lose,mnoge bolesti su takoreci iskorenjene,,,,....Ja svoje pse vakcinisem,.............Kada bi se vretili opet u vreme da niko ne vakcinise svoje pse ,sigurna sam da bi i besnilo postala cesca pojava......Kada se stavi na vagu,da ne vakcinisemo svoje pse ili da nam se pojavi besnilo....Meni je odluka veoma laka...
2018 11 28
Jelena, slazem se sa tim razmisljanjem i ima logike kada se u tom pravcu razmislja, ali opet svacija odluka je individualna. Moja je trenutno ovakva.
2018 11 28
> jelena2606: > Emuska...Misljenja su razlicita,kao i kod vakcinacije dece.....Kada pogledamo kroz istoriju,vakcinacija je donela dobro, a ne lose,mnoge bolesti su takoreci iskorenjene,,,,....Ja svoje pse vakcinisem,.............Kada bi se vretili opet u vreme da niko ne vakcinise svoje pse ,sigurna sam da bi i besnilo postala cesca pojava......Kada se stavi na vagu,da ne vakcinisemo svoje pse ili da nam se pojavi besnilo....Meni je odluka veoma laka... Tačno je Jeco. Svaka reč, naravno. Pitaću veterinara direktno:" Zašto me već tri puta odvraća od vakcinacije...." A onda ću da donesem odluku. Možda smatra da treba da napuni godinu dana.... tako sam negde pročitala...
2018 11 28
Nemam vremena bas da citam sada celu temu, ali bacila sam pogled i vidim da ima osoba koje razmisljaju i na moj nacin, i na Jelenin nacin, s tim da naglasavam da nisam cula da moze delovati lose na psa. U sustini, da imam jednog psa, vakcinisala bih ga verovatno. Ovako ja nemam samo jednog, imam poprilican broj zivotinja, sto svojih, sto onih o kojima brinem. Dok sam bila malo mladja, znaci pre nekih pet godina vakcinisala sam protiv besnila, jer sam imala jednog psa i jednu macku. Meni su i macke sve cipovane inace. Medjutim sada vise nemam jednu zivotinju, i ako biram da li ce moj budzet otici da vakcinisem 5 stenaca koji su izbaceni na ulici, protiv zaraznih bolesti, ili taj novac da dam da vakcinisem protiv besnila, biram ovo prvo. A o tome da je to ZAKONSKA obaveza vakcinisati, pa izvinite molim vas, ali veterinari su prvi potrcali da mi uzmu pare za to, a dva dana pre toga sam ih zvala za ulicnu kuju, da platim izlazak na teren, rekli su "haha, stuca, pa dajte joj malo vode da popije". Tako da ako tako gledamo, valjda to besnilo moze da zadesi i nekog ulicnog psa, pa ne videh da grad ulaze sredstva da ih vakcinise i zbrine, ali zakonska je obaveza da vakcinisem mog psa koji nema kontakt sa drugim psima, i ne izlazi nikad van dvorista. Otisla sam mozda predaleko. U sustini, da ne duzim vise, ako imate da izdvojite novca, a godisnje za jednu zivotinju mislim da nije neka cifra, raspitajte se kod vise veterinara i ljudi, da li donosi vise stete ili koristi, ja nisam cula da je stetna, ali opet proverite, pa tako donesite odluku. Zelim dug zivot kuci. <3
2018 11 28
Moja je dobila sa neka četiri meseca i ponovo kada smo išli na sterilizaciju , nakon nekih godinu dana. Inače prošli vet mi je rekao da ukoliko se ne koristi za lov nema potrebe baš svake godine da se vakciniše. Danas sam slala veterinaru slike, kaže da noga dobro izgleda, nadam se da će i ranica uskoro proći i da će sve biti ok. Išle smo zajedno u dvorište danas , istrčala se baš. Inače tražila sam veta broj računa da mu platim nije hteo ni da čuje. Tako da još ima poneki kome nije bitna samo zarada.☺
2018 11 28
Da z a vakcine je da su navodno zakonski obavezne,a lepooo kostaju..To je jedan od bezobrazluka...Sve zajedno kosta 3 hiljade,odnosno ide i ona petovalentna prva,a onda besnilo.Po meni bi trebale da budu za lutalice besplatno a za vlasnicke pse neka simbolika...Jer sustina je javno dobro..Ali kao i sve kod nas nema smisla....Sto se uzrasta tice,ranije je vladalo pravilo ne pre godinu dana starosti posto utice na rast,sada su to promenili i navodno moze i sa sedam meseci....Ja bih svakako sacekala tu godinu dok ne zavrse sa razvojem....
2018 11 28
@MiraTinaLena...Pa da kazu da su psi u urbanim sredinama ,donekle i zasticeni i da nema frke..Ali ovi koji su lovni,koji su kontaktu sa zivotinjama oni da,...Cak i oni koji nisu lovni a zive u nekom pogdrucju gde ima divljih zivotinja,vakcinacija je bas preporucljiva
2018 11 28
Monika, ni ja nisam čitala sve, ali sam odgledala onaj link iz Beogradske hronike, čini mi se 2012. godina.... Čovek iz Pastera dosta lepo kaže... Moglo bi se zaključiti da vakcina pritiv besnila ide tek posle razvoja psa, znači da lepo poraste i razvije se kako treba...po meni, pre godinu dana, ne...
2018 11 28
@MiraTinaLena, drago mi je što je sve dobro.... trčala je, opuštena u dvorištu... bravo!
2018 11 28
> emushka: > Monika, ni ja nisam čitala sve, ali sam odgledala onaj link iz Beogradske hronike, čini mi se 2012. godina.... Čovek iz Pastera dosta lepo kaže... > Moglo bi se zaključiti da vakcina pritiv besnila ide tek posle razvoja psa, znači da lepo poraste i razvije se kako treba...po meni, pre godinu dana, ne... Pa da to prica ova"stara garda"veterinara,a ovi novi su u fazonu sto pre....I ja sam sacekala godinu dana pa sam vakcinisala,znajuci tu staru pricu....
2018 11 28
Jesto Jeco, tako je, sačekaću i ne mora baš svake godine.... jer kod babezioze, od koje moj Hati uginuo, parazit napada crvenena krvna zrnca, pa onda jetra, slezina.... medjutim ona je mogao da primi transfuziju na Veterinarskom fak. ali ne bu mu pomogla jer su bubrezi počeli da otkozaju....što me opet dovodi do nekog možda suludog zaključka, da su možda delom i te vakcine doprinele da mu bubrezi budu slaba tačka....
2018 11 28