Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zlatna maka-hormoni?

Dobila sam preporuku za zlatnu maku oko regulacije hormona.Da li imate iskustva,ili nekoga znate da je koristio?Hvala.
2019 01 13
Uf, ja sam koristila, na svoju ruku... Zapravo nakon trece trudnoce nikako da mi se ponovo uspostavi ciklus, mada je mozda bilo moguce zbog dojenja i ja onda negde natrcim pa probam ...prvo kupim u zdravoj hrani, u prahu, bila mi je veoma hmh "neuzbudljiva", sto kazu moja deca za ukus maslinovog ulja. Hocu reci, bas nekako jaka i neki fini ukus kao da jedem glinu u prahu ...mislim, asocijacija. Kako bilo, probam triput, ostavim...sledeceg meseca dobijem ;) Onda poklonim drugarici koja je zbog stresa izgubila ciklus tj kao neki rani klimaks...ali kod nje nema promene i nema sanse da je pitam da li je koristila ni ako jeste koliko dugo je, jer je malo osetljiva tema, a znam da nema promene. Onda sam je (maku, ne drugaricu ;)) par puta videla u DM u tabletama, to je nekako komfornija varijanta....
2019 01 13
I slicna je cena. Dakle, koristila sam hmh mozda 10ak kasika praha i 1 pakovanje tableta. Nisam imala nikave primetne promene, sem sto mi se vratio ciklus, a ne znam da li bi se to i inace desilo... takodje sam probala i mocnu moringu :) Isto sve ok, nema necega sto sam zabelezila. Ali je verovatno bolje da iskustvo podeli neko ko je sa razumevanjem pristupio :) a ne ovako povrsno kao ja - daj da vidim sta je ovo...
2019 01 13
Pa ja sam dobila preporuku od zene koja kuburi vec dosta dugo sa hormonima..Kaze probala sve i svasta,a onda je uzela tu neku u prahu ,kosta 1000 din...I kaze prvi put posle ko zna koliko godina je dobila ciklus na vreme....
2019 01 13
ja vec jako dugo koristim diane 35....imala sam poremecaj hormona otisla kod ginekoga izvadila krv i na osnovu krvne slike mi prepisala to inace sam i ja imala problem bas bas sa ciklusom... NIKAKO NA SVOJU RUKU jer moze da ima negativnih efekata tipa raste brada gojenje i ostalo... pijem vec oko 3 godine verujte mi toliko mi se unormalizovao ciklus da kad popijem 21 tabletu za tacno 5 dana dobijem... cak sam neko vreme pratila u isti sat svaki mesec minut tamo vamo... tako da po mom misljenju ako nije na biljnoj bazi ja ne bi preporucila jer su hormoni u pitanju ako se poremete svasta ispadne... za maku nisam cula,ali iskren savet posavetujte se sa doktorima... ja sam licno videla zenu koja je imala negativne efekte... da vam ne pricam...
2019 01 13
tina.tina...Ja pokusavam prirodnim putem da ih stabilizujem,...Maka je na biljnoj bazi.Bas pokusavam na sve moguce nacine da izbegnem kontraceptivne pilule ili bilo kakav vid uzimanja hormona...Posto dok se uzimaju sve je ok,cim se prestane,sve se vraca
2019 01 14
moguce da se vrati ne razumem se toliko ovo je samo moje iskustvo stvarno mi je normalizovalo stanje...ja nisam napravila pauzu za 3 godine ni jednu...sto zbog trudnoce,i preslo mi u naviku da ih pijem...navukla sam se na hormone 😂😂😂😂😂 kontam da sve sto je na biljnoj bazi ne moze da skodi pa probaj. 😘
2019 01 14
Ja sam popila to tada i posle ne. Ne mogu da znam da li bi neko mogao imati nuspojave, meni stvarno nista nije smetala. Prosto bih mozda uporedila sa kurkumom, maslinovim uljem, virkom...kao uzmes, pa da li je placebo ili pomogne zaista, ne znam...
2019 01 14
> tina.tina: > moguce da se vrati ne razumem se toliko ovo je samo moje iskustvo stvarno mi je normalizovalo stanje...ja nisam napravila pauzu za 3 godine ni jednu...sto zbog trudnoce,i preslo mi u naviku da ih pijem...navukla sam se na hormone 😂😂😂😂😂 kontam da sve sto je na biljnoj bazi ne moze da skodi pa probaj. > 😘 Pa i ja se bojim da se ne navucem na hormone ,:) ,pa ih zato i zaobilazim :D
2019 01 14
sandokanka...Neka bude i placebo,samo da pomogne ,:)
2019 01 14
A Femisan da probas Jelena? Ili hajducka trava, ali redovna konzumacija. To mi pila poznanica zbog ciste. Sigurno ne skodi. Pitanje kakva ti je hormonska slika? Problemi da estrogenom, progesteronom ili sta tacno.
2019 01 15
Radila sam hormone.Nije nista za sta bi se uvodili lekovi,mala odstupanja,kod reproduktivnih hormona.A pametnjakovici mi nisu dali da odradim bas sve hormone.To planiram ovih dana da odradim.Pila sam Femisan,Floravitex...E za hajducku travu sam cula,ali nisam probala..Mogla bih da probam...Inace sve je to individualno,gin mi je rekla da mnoge pacijenkinje hvale Femisan!I da im je bas pomogao.
2019 01 15