Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Kako vi to radite ?

Drage clanice , pretpostavljam da vecina vas salje pakete Post Express-om pa me interesuje ,kako vi to radite ? Ja sam ranije pisala na stiker podatke za slanje , zalepim na paket i tako predam u posti. Medjutim , dosla je aplikacija , pa sada popunim aplikaciju i odnesem samo onaj ID broj koji dobijem na kraju .Ide brze ,ne guzvam u posti :") . Znam da postoji mogucnost da dodje kurir i pokupi paket ,ali nisam nikada to koristila , moze li neko da mi pomogne i objasni kako to tacno funkcionise ? :") Hvala unapred ... <3
2019 02 11
Ja zovem kurira stalno - besplatno je i najlakse 😊 Pozovete postu, izdiktirate im podatke kupca, svoje podatke i sta je predmet koji saljete, kao i gramazu otprilike. Meni postar najcesce dodje u roku od nekih pola sata. Posto saljem cesto, dao mi je adresnice i kodove tako da ja sama popunim i zalepim, kada dodje na vrata bukvalno mu samo predam sve spremno, ne traje ni 20 sekundi. Sto se tice aplikacije, ne svidja mi se uopste, nije lepo sredjena nekako. Pokusala sam dva puta i oba puta odustala 😂
2019 02 11
Ja sam popunjavala aplikaciju i ok je , samo mi izadje onaj broj na kraju . Medjutim , ima opcija u posti i kurirom . U posti je da se preda u posti , a razmisljam , da li ce mi doci kurir ako obelezim drugu opciju :) .. Hvala Vam puno na odgovoru :) .. Ono sto me jos najvise interesuje , da li je moguce da se to uradi popodne ,posto ja pre podne radim .. Zato i imam problem .. Dok dodjem kuci .. Pa do poste ... Izgubim dan ..Jos kada je guzva kao sto je na primer danas bila .. Uzas :,'(
2019 02 12
Ja u poslednje vreme popunim aplikaciju i kurir dođe po pakete. Uvek imam kod sebe adresnice, PE brojeve, džepove za adresnice, kese Postexpressa... Sve to dobijem od kurira. Spakujem pakete, popunim adresnice, zalepim PE brojeve i kada popunim aplikaciju i kurir dođe, samo mu predam pakete i to je to. 😉😊 Kada idem u poštu, nikada ne lepim na pakete adrese nego ispišem na papir sve i kome šta šaljem, i tako dam taj papir ovoj ženici što radi kod nas u pošti i ona ukuca, proverim kao i obično adresnice, i to je to. 😉😊
2019 02 12
> Icka89: > Ja sam popunjavala aplikaciju i ok je , samo mi izadje onaj broj na kraju . Medjutim , ima opcija u posti i kurirom . U posti je da se preda u posti , a razmisljam , da li ce mi doci kurir ako obelezim drugu opciju :) .. Hvala Vam puno na odgovoru :) .. Ono sto me jos najvise interesuje , da li je moguce da se to uradi popodne ,posto ja pre podne radim .. Zato i imam problem .. Dok dodjem kuci .. Pa do poste ... Izgubim dan ..Jos kada je guzva kao sto je na primer danas bila .. Uzas :,'( Koju aplikaciju imaš? Moja aplikacija Pošta Srbije ima ikonicu Pošalji Postexpress, tu popunim i kurir dođe po paket, nema tog nekog biranja da li ću ići u poštu ili da kurir dođe. One ID brojeve ne zapisujem, jer nisu potrebni kada kurir dolazi na adresu po pakete. Od kurira kada ti dođe (po paket ili kada ti donese neki paket) traži da ti da adresnice, PE brojeve, džepove za adresnice, a možeš i kese njihove tražiti mada se često desi da imaju samo one male kese kod sebe ili kartonske za slanje nečeg sitnog...i onda fino imaš sve kod sebe-popuniš adresnicu, zalepiš PE broj, i popuniš app i samo predaš paket kada dođe. 😉😊
2019 02 12
> Icka89: Ono sto me jos najvise interesuje , da li je moguce da se to uradi popodne ,posto ja pre podne radim .. Zato i imam problem .. Dok dodjem kuci .. Pa do poste ... Izgubim dan ..Jos kada je guzva kao sto je na primer danas bila .. Uzas :,'( Moze i popodne, najkasnije sto sam ja zvala je bilo 17h. Sad verovatno zavisi od grada do grada 😊
2019 02 12
Kod mene dođe kurir i u 18 h. Počela sam da zovem, jer u zadnje vreme prodajem još neke stvari na drugom sajtu i ne mogu da nosim toliko paketa. Isto mi je dao adresnice i kese, tako da pošaljem jedan zahtev, a kad dođe uvalim mu 7 paketa :D samo iznesem i on strpa u kombi i ćao :D
2019 02 12
Kod nas ne dodji jer nemaju dovoljno ljudi ni za isporuku.
2019 02 12
> AppleRed: > Kod nas ne dodji jer nemaju dovoljno ljudi ni za isporuku. ni kod nas ne dolazi kurir 😣 od kako je bebica stigla u kucu teze funkcionisem al nekad zovnem bex da dodju oni
2019 02 12
Idem u poštu. Ponesem u papir ili kesu zamotanu pošiljku, oblepljenu selotejp trakama da se ne otvara. Na papiriću napišem podatke o pošiljaocu i primaocu, to dam službenici u pošti, kažem da li ima otkup i kako da mi dostave novac i predam pošiljku. Nekada je stavljaju u svoje postexpres kese, nekada ne... valjda nemaju uvek. Proverim podatke na adresnici i javim kupcu PE broj i iznos otkupa, ako je pošiljka otkupna. Nisam koristila aplikaciju, niti zvala kurira. Odšetam do pošte. A ako mi kupac plaća postnetom, onda šetam dva puta :) :)
2019 02 12
Ja saljem paket sa opcijom da dodje kurir na kucnu adresu jer ne mogu vise paketa da nosim do poste, zivim na drugom kraju grada. Do sad je uvek dosao, na kraju radnog vremena, i nikakav problem nisam imala. Ja nemam kese, ni adresnice. Zalepim na paket ID broj. On iz nekog kao manjeg automata, ne znam kako se zove :) , izbaci mi adresnicu, kao racun ali duzi, i na njemu pise PE pošiljke. I to je to. :)
2019 02 12
Ja identicno kao JanaMilica :) Radim od 13i30 krenem malo ranije i posaljem, zbog posla ne smem da rizikujem cekanje kurira. Mada i da ne radim mislim da bih setala do poste, ne saljem tako cesto, poste su blizu, plus volim da setam :)
2019 02 12
Ja dam uvek išla, ali ne mogu da nosim teško, a paketi ogromni ovih dana, a pošta radi do 2 :( a često šaljem kasnije u zadnje vreme, pa mi opcija kurir na adresi baš odgovara trenutno, inače nikada n bih sedela i čekala
2019 02 12
Pokusacu to sa kurirom :) Hvala Vam devojke :) .. Ja trenutno imam problem jer radim od 8 do 16h . Posta radi od 8 takodje , tako da ne stizem ujutru da posaljem , a dok dodjem popodne sa posla , vec mi prodje vreme za pakete koji idu za sutradan ... I to se odugovlaci .. Da ne spominjem redove i guzve u posti ponekad :,'( ... Ako ga prvi put pozovem , kako ce mi spakovati posiljku , na licu mesta ili ? :")
2019 02 12
Da, da i popuniti adresnicu i ti ga odmah zamoli da ti da blanko adresnice i pe brojeve i kese i lepo uveče uz kafu spakuješ, ispišeš i sl put kad dođe, samo mu šibneš gotove pakete. Laganica
2019 02 12
1 2 Sledeći