Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Operacija strabizma

Caoo svima. Da li je iko od vas imao operaciju strabizma i kako ste to podnele. Ja ujutru idem na operaciju i srce mi staje od stresa i straha pre svega od totalne anestezije. Operacija traje 45min. A meni se sada cini kao da je to citava vecnost. Imam fobiju samo iglu kada vidim. Stalno me je strah da se ne probudim a da oni to ne znaju, da sve osetimmm da ih slucajno ne vidim posto je to ipak oko. Bilo bi mi mozda malo lakse da cujem neka iskustva bar o toj anesteziji...
2019 02 22
Moji roditelji su išli na operaciju katarakte,ništa nisu osetili,anestezija je ok,ne oseti se ništa za vreme operacije,verujem ako je isti princip da nije strašno ništa,nemojte da paničite unapred,to nije ništa opasno :)
2019 02 22
Ja sam imala Totalnu anesteziju...bas sam se bila prepala.Mislila sam se da li da zbrisem sa onog stola...kada su me bocnuli,zaustila sam da kazem - meni nije bas ovo delovalo... I sledece je bilo da sam se probudila,sve gotovo :) Me brinite,moj svekar je imao 7-8 intervencijq pod anestezijom,jos je I bio pusac,sve ok :) Javite Kako je proslo!
2019 02 22
Imala sam tu operaciju kad sam imala 5 godina. Sve proslo glat. Probudila se sa povezom na ocima, nista nije bolelo. Kasnije sam imala daleko ozbiljniju operaciju kicme. Nisam ni skontala da je taj ubod sto me dosta boleo zapravo anestezija. I sledeca slika je budjenje na intezivnoj bez osecaja bola. Zamalo da pitam kad cu biti operisana (nadrogirali me).
2019 02 24
Da li je sve lepo proslo?
2019 02 25
A kako bi trebao oporavak da tece? Mene su operisali u Bgu. Koliko ce mi jos dana oko suziti, biti blago naduto i crveno? Nemam bolove i ne koristim nikakvu mast, samo kapi i neke ampulice za ispiranje. Imam drljice i jako se tesko budim ujutru. Od stresa imam konstantnu drhtavicu ne znam je l sve to normalno. Znam da su mi dali neki lek za amneziju i da sam veoma lose podnela anesteziju. Hmm bezalo mi je oko jer sam slabovida na njemu verovatno od rodjenja. Vid ne moze da mi se spase ali su ga operisali da ne bezi. Ovaj oporavak je strasno duggg za mene kao za pacijenta a kontrola mi je tek za nedelju dana od danas. To je tako dug period. Ne znam je l to sve takk treba da mi bude tesko ili sam samo ja osetljiva na to i hvata me panika. Samo sam zelela da izgledam normalno. Ali verujte nije vredno te patnje. Ne znam sta neke zene koje su pisale o tome misle pod proslo je super. Nema bolova slazem se ali mi je pakao ne znam kako da odvracam paznju, izgledam ocajno sa crvenim i blago nadutim okom.... konci me jos pomalo zuljaju. Ako ne morate i ne radite to, niko nema savrseno prave oci. koliko god nemali bolova to je ipak stres.. ako neko ima neku pricu ili cak sliku kako je to izgledalo podelite, evo moje slike od prekjuce sto je 2 dan posle operacije: To je kada sam skinula drljice i isprala ga borom vodicom ako se ne varan da se acitu botiti zovu ampulice ili slicno. U svakom slucaju zabranjen je bilo kakav kontakt oka sa vodom da se ne bi inficiralo. Kosa se pere od nazad. Tusira se ili kupa pazljivo da ne prsne voda u oko i tako nekih 10tak dana. Danas je vec 4 dan otok je malo manji i manje suzi oko. Nadam se da ce biti u redu. Eto to je moj detaljni oporavak. Iskreno ne znam da li to sve tako treba doktorka kaze da je sce u redu preko telefona i da se ne brinem a kontrola mi je tek za nedelju dana.
2019 03 04
Bilo bi mi lakse da sam i ja ovako nasla detaljniji opis oporavka, da nekako bar procitam da ne prolazim kroz ovaj period samo ja, jer se tako osecam u nekom trenutku. To je moj oporavak i kao i svaki drugi nije lak. Nadam se da sam malo docarala kako to izgleda. Nije bolno ali je opet operacija kao svaka druga stresna kao i oporavak. Organizam i ako ne osecate doziveo je veliki bol i promenu makar da su to i misici na ocnoj jabucici kao sto je ovo sada i treba vremena da se prilagodi.
2019 03 04
To sam napisala prosle nedelje, sada pisem evo proslo je vec vise od nedelju dana od operacije. Oko mi vise nije toliko crveno, ne suzi, drhtavice su nestale, ali imam jake glavobolje. Nadam se da je sve u redu kontrola mi je tek u sredu. Terapija je ostala ista, kapi, aciti borici )borova kiselina). Otok je skoro nestao ali i dalje je prisutan malo, mozda zbog konaca, mada su se oni opustili i vise me ne zuljaju. Sto se oka tice ono je pravo mada opet nekako ili ja tripujem ili je sve to jos uvek asimetricno. Operisano mi je desno oko i sad mi se cini kao da desno oko vise ide na unutra nego levo pa mi se stvara osecaj asimetricnosti, da izgleda mnogo bolje nego ranije, ali opet ne savrseno. Jos uvek mi je tesko da ga pomeram pa i ne pomeram naglo pogled, Jedino je to sto sam postala osetljivija na kapi. teze mi je da ih stavljam, oko mi je osetljivije, kao da mi se vraca taj neki osecaj koji prosle nedelje nisam imala. Oko mi je kontantno suzilo prosle nedelje i bas sam panicila i ako je to bilo normalno. Sad kad je prestalo zivot je postao laksi. Napisacu jos neki "korak" kako je tekao oporavak sledece nedelje, pa mozda neko ko se odluci za tako nesto ima da procita sta ga ceka. Meni bi bilo mnogo lakse da sam procitala ova detaljniji tok oporavka nego sve sto sam citala je bilo super jeeej sjajno ma nista strasno, a ja sam eto kroz to prosla drugacije. mozda je i sve to individualno, ali opet.....
2019 03 04