Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Smoked ili not so smoked :)

Ponekad mi stigne garderobica aromatizovana duvanskim dimom, jednom izuzetno mirisala je na neku zivotinjicu ... Uglavnom se nakon dva ili više pranja rešim toga...ali pošto sam i sama bila pušač, i pošto od nekih članica koje pregalački dime :) stigne mirisno i fino, znači da ih možemo sačuvati... kako čuvate stvarčice od mirisa? Lavanda? Sapun? Limun? Vetrenje?
2019 03 18
iskreno,mislim da je dovoljno samo oprati nesto pre slanja..sto je,jelte i kulturno..
2019 03 18
Pušač sam od 17te godine i ne smeta mi duvanski dim, ali mi jako smetaju užasno dlakave stvari koje su mi stizale iako životinje obožavam. No, ne smeta mi ukoliko vidim da su stvari čiste a pomalo se osećaju na duvanski dim, ali mi zaista smeta kada je nešto prepuno dlaka- bilo životinjskih, bilo ljudskih. - Uzgred, izvinjavam se ukoliko se možda ova tema jednim delom odnosi i na mene Sandokanka, jer ja zaista ne mogu svako malo prati i prati stvari koje mi oprane stoje u zatvorenom velikom ormaru, ali i suprug i ja smo pušači i uglavnom svi prijatelji koji nam dolaze, tako da htela- ne htela, duvanski dim se svakako pomalo "uvuče", ali ne u tom smislu da je *alarmantno*...
2019 03 18
I, da, za razliku od onoga što je meni stizalo u par navrata, moje stvari su ipak oprane. Tik pre slanja, ako je npr. dogovor slanje sutradan, ih ne mogu zimi prati jer se evidentno nebi osušilo na vreme, dok leti to radim- operem pre slanja iako je već čisto, ali eto zbog nekih osoba koje takvoj sitnici pridaju toliko ogroman značaj ipak operem, ali ne zaboravljam nikako u kakvom stanju ja dobijem stvari- nekada su zaista čiste, a nekada su ili naparfemisane a pre toga nošene i neoprane, a nekada prepune dlaka što je daleko teže "srediti" nego u veš mašini oprati od minimum duvanskog dima.
2019 03 18
Hajde da probam da objasnim. Ovako, temu sam bas otvorila sa idejom da se jave clanice koje kazu kako uspeju da ocuvaju divan, svez, lep miris stvarcica i da time, mozda, pomognu svima. Nije mi bila namera da nekog kritikujem, ako i bih, to je kod mene face2face, a ne оvako javno! :) Meni pomaze lavanda i nekad latice iz DM, ali sam od rockz54 dobila neke divne maramice iz NYC, koje mirisu po osam meseci...
2019 03 18
Da eliminišem svaki miris, ubacim asepsol , ovako inače samo omekšivač, ali mi se čini d nijedan više ne radi posao kao nekada, sve to nešto slabo miriše, brzo vetri. Lavandu ne podnosim, taj miris me podseća na jednu babu koja je davno riknula, a nervirala me. U ormanu mi je sapunče, uglavnom neki citrusni miris. Za dečje koristim chicco zeleni. E on je božanstven, obožavam ga
2019 03 18
Ja bih takodje volela da cujem nesto korisno.. U kuci su nepusaci, cesto kad otvorim prozore, otvorim I ormare, stavljam mirisne soli I neke slatke nefunkcionalne stvari :"), ali uvek imam utisak da se nesto oseti.. Najbolja drugarica kaze da izmisljam, a ja u to ne verujem! :-) Lavanda mi je prejaka..
2019 03 18
LUSH sapuni su super..kad stoje u ormaru. Na par polica po jedan.
2019 03 18
Obicne, izgledaju kao osušena vlažna maramica, takva je tekstura i veličina, otprilike, ali predivno, predivno mirišu. Dobila sam ih prošle godine, dve :) Kaže da ih je donela iz NYC i da ih ovde nema. mh, ne znam da li osupena vlažna maramica miriše, to mi sada pada na pamet...
2019 03 18
> BojanaJoanovic: > LUSH sapuni su super..kad stoje u ormaru. Na par polica po jedan. Hvala :)
2019 03 18
Oprati pre slanja ,pa to je najmanje sto mozemo i kako rekoste kulturno :")
2019 03 18
U stanu pusaca mislim da duvanski dim nikada ne moze da se prikrije...Nikavi omeksivaci i sapuni to ne mogu da sakriju...Jedino resenje je da soba ili prostorija u kojoj stoji garderoba,nema pusenja...Ja sam pusac,kome smeta duvanski dim ahahaha..Stalno su mi prozori otvoreni,cak i zimi umem da preteram sa luftiranjem...I opet,taj duvanski dim tesko da moze da se totalno eliminise
2019 03 18
Mi se takmičimo ko če više da zapali, svi smo pušači okoreli, jbg. Meni ne smetaju nikakvi mirisi, ni dlake, niti bilo šta, ssmo mi smeta kad se precenim, stigne krpica, a ja u njoj kao morž na plaži :D e to je bedak
2019 03 18
Ja drzim iskljucivo ciste stvari u ormaru , ni jednu jedinu nosenu jednom ne ubacim sa cistim. Jedini miris moze biti od stajanja ali se uglavnom trudim da bude sve cisto , sveže.. Povremeno naprskam stvari vrlo malo / to radim i za zavese, sprejem u kome je rastvor omiljenog omeksivaca i vode. To koristim i kao osvezivač 😊😊
2019 03 18
Lavandu ne podnosim nikako, boli me glava od tog nazovi mirisa a ionako imam problema sa migrenama, tako da mi dodatni "stimulansi migrena" nisu uopšte neophodni. 😁😁😁 Držim sapune u ormarima ali slaba vajda, duvan ipak preovlada, tako je isto i po pitanju omekšivača. Od praška za veš sa Duel Selection prešla sam nedavno na Tide, tačnije "vratila" sam se na Tide, a što se omekšivača tiče tu kombinujem: nekada koristim tamno plavi Lenor, nekada onaj zlatni Lenor, nekada žuti Duel... Ali, ništa od toga nije više kao što je nekada bilo, pogotovo kod ljudi gde žive pušači. Uglavnom, sve što uzimam obavezno prvo operem ma koliko god da je čisto, navika šta ću, ali moram napisati to da jedino i zaista jedino stvari od članice BubamaraSD nisam nikada prala pre probavanja jer, ljudi moji dragi, ono je neverovatno koliko preedooobroooo njene stvari mirišu (ko je sarađivao sa njom zna to vrlo dobro) i prosto mi je žao da operem i neutrališem taj prelep miris, a sarađujemo već dugo, i uvek ću rado i drage volje sarađivati sa njom. Definitivno, po mom mišljenju i od svih sa kojima sam sarađivala do sada, ubedljivo najčistija i "najmirisnija" članica, mislim njene stvari. 😊😊 Mene više od ne toliko baš užasno strašnog duvanskog dima brinu *štrokave* stvari, bukvalno ubuđale i prepune raznih dlaka, opiljaka i boga pitaj čega sve ne. E, takve stvari je pitanje kako dovesti u red? Takođe mi je izuzetno ružno kada vam neko pošalje npr. puder, senke i sl. a ono sve izmrljano, zaprljano...nemam pojma kako to da nazovem, muzgavo, štrokavo..evo nemam pojma, pa kako održavaš onda ličnu higijenu kada su ti te stvarčice u takvom stanju?!? A, nije ono da je to sada korišćeno ne znam ti ni ja kako, nego samo testirano i u roku trajanja. Ipak je to deo kozmetike, zar ne? I treba i to održavati čistim, barem ja tako mislim.
2019 03 18
1 2 3 4