Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Elektronska cigara-ISKUSTVA?

Da li ih koristite ili ste strastveni pusac kom nista ne moze da zameni klasicnu cigaru? Ja sam do pre 2 meseca pusila preko pakle dnevno, tada sam silom prilika presla na elektronsku jer sam sa klincem zaglavila u bolnici, i od tad nisam zapalila nijednu 🤗 Inace sve preporuke, navikla sam se i uz kafu, iako sam bila ubedjena da je kafa+cigara= neophodnost! Koristim Umbrella cigaru, nisam nesto zadovoljna jer je meni licno slaba, ali mislim da bi bila ok za zene koje npr puse slim cigare 😁 Ako neko ima da mi preporuci neku jacu, na ovoj punim bateriju 3 puta dnevno, vidim da mi nije dovoljna.
2019 04 15
Zdravo! Ja sam jedno vreme koristila elektronsku cigaru, mozda oko dva ili najvise tri meseca. Cini mi se da je Umbrela bila u pitanju, a one dopune tj. tecnost je razlicitih jacina koliko se secam. Ja sam i inace pusila slabije cigarete i onda mi je s te strane odgovarala jacina , mada sam bar jednu ili dve cigarete dnevno palila, one obicne, klasicne cigarete. Ono zbog cega sam ja prestala sa upotrebom ove cigare jeste iznenadan, naprasit, neobuzdani kasalj koji se javljao povremeno u toku dana i koji je imao simptome alergijskog kaslja...dakle, poceo je da se javlja iznenada, bio je jak, nisam lako mogla da dodjem do daha i naterao bi mi suze na oci. Vise puta sam proverila i utvrdila da se javlja neposredno po konzumaciji elektronske cigare. Nisam isla kod dr na dalja ispitivanja, pa ne mogu da tvrdim da je uzrok el. cigara, ali ja sam hitno prestala da je koristim i napadi kaslja su nestali. Vratila sam se klasicnim cigarama, dakle, nisam tada uspela da prestanem da pusim. Kasnije sam jednostavno jednog dana, u sred dana i nakon vec ispusenih nekoliko cigareta, samo odlucila da vise necu pusiti i izdrzala u tome vec pune dve godine...Ovo vam je podrska i putokaz ukoliko zelite da prestanete da pusite :") .
2019 04 15
Hvala Saro puno, koristim Elegance, bas mi je nekako slaba, definitivno cu pogledati ove, volela bih da nadjem negde prvo da probam kakve su ⚘ Mako to je sjajno, svaka ti cast! Nadam se da cu i ja jednog dana samo da ostavim, mada osecam krize i dalje bez nikotina (doduse itekako manje otkad sam presla na elektronsku! ) Srebrna pa ovo je spejs satl 😁 Ja se u te marke nista ne razumem, znam samo ove neke sto imaju kod nas, E-feel i Umbrella sto sam cula, ovo je za mene nova dimenzija. Pogledacu forum, hvala, a ako se pogubim (a verovatno hocu hahaha) ja cu da te zapitkujem!
2019 04 15
Tina, mozes i ti to, sigurna sam. Rekla sam vec, nije niti malo lako, ali se izdrzi. Ja i sada osetim krizu..ne u smislu da bih zaista i zapalila, ali osetim. Ali, da se vise ne udaljavamo od teme, pa kad prestanes da pusis, otvori novu temu i onda cemo tamo pisati o tim iskustvima :") .
2019 04 15
Ta elegance je slabija od ovih koje sam navela...ali je i tanja, pa je za korišćenje malo prakticnija... Srebrna, viđala sam takve cigarete, ali nisam znala šta, kad i kako, a pošto jesam pušač, sa gotovo nikakvim karakterom kada su cigarete u pitanju, nisam se dalje raspitivala, a ovo za umbrellu znam jer sam ih prodavala u radnji gde sam do prošle godine radila. 😄 Verujem da je jaka volja i čvrst karakter dovoljno za prestanak pušenja, ali ja ih nemam, za sada...na žalost 😓
2019 04 15
Hvala zene puno, DIVNE STE, bas ste mi pomogle, i Srebrna hvala za pojasnjenje oko baterije i narucivanja, vec sam mislila da cu morati da puknem 5000 za cigaru od koje necu imati zelju da uzmem duvan i pocnem da ga zvacem 🙄 Jel bi mogla da mi napises i koja ulja koristis, kako pravis? (Naravno ne bi mi palo napamet da to moze da se pravi 😁) Saro tebi sam duzna i za info za pelene, moraces neke kolace/cokoladu da dobijes ! 🍹
2019 04 15
Inace ja sam sve nesto komentarisala kako bi bas "Trebalo da prestanem jer eto....." i "Prestajem od ponedeljka, ne mogu da potrcim za detetom kao covek", ali iskreno da me muka nije naterala, tesko da bih ostavila, toliko o karakteru . Bas sam volela, sad mi smrdi dim cigare uzasno, ironija.
2019 04 15
Jaa sam koristila eCon1000 na umbrelli sam uzela, koristila sam nekih 4-5 meseci i onda sam ostavila u potpunosti duvan, tu cigaru svima preporucujem jer moze da se podesava i jacina dima i bas jee dobra ovako, a ko zeli mogu da mu je prodam, imam nov grejac kao i novi pisak i sve rezervno, ali naravno topla preporuka i za kupovinu u radnji ❤️
2019 04 16
> TinaKris: > Hvala zene puno, DIVNE STE, bas ste mi pomogle, i Srebrna hvala za pojasnjenje oko baterije i narucivanja, vec sam mislila da cu morati da puknem 5000 za cigaru od koje necu imati zelju da uzmem duvan i pocnem da ga zvacem > 🙄 > Jel bi mogla da mi napises i koja ulja koristis, kako pravis? (Naravno ne bi mi palo napamet da to moze da se pravi 😁) > Saro tebi sam duzna i za info za pelene, moraces neke kolace/cokoladu da dobijes ! 🍹 Nema na čemu, meni je drago da bar ikome mogu pomoći...za bilo šta... 😁
2019 04 16
Od tečnosti najviše volim RY4, to mi je omiljena duvanska aroma, pored njega Almond i Hazelnut. Parim i Strawberry, Bubblegum, pa čak i pomorandžu... Muž voli i Parliament, meni se ne dopada ali nam je RY4 vrh. To mi je za ovaj mod sa slike gore, za Serpent (direct to loung, D2L, a la nargila) omiljena aroma mi je Like a Rolling Stone i ruža. Teško da ovde mogu da ti objasnim, trebaš da čitaš e-cig forum i gledaš tutorijale ali suština je u 4 osnovne sirovine i njihovom mešanju - PG, VG, nikotin i aroma. Najbolje arome su italijanske FA. Arome naručujemo iz inostranstva, najčešće Engleske, sve ostalo - bazu (PG, VG) i nikotin od naših distributera. To se sve smućka prema formuli i ostavi da odleži mesec dana uz povremeno mućkanje, mešanje itd. Ulaganja su malo veća u početku ali se itekako isplati na duže staze, samo što moraš dosta da čitaš, učiš, pratiš da bi ušla u štoš. Kao početniku (čestitam što si vaper!), biće ti sasvim ok ova Joyetech AIO sa nekom od kupovnih tečnosti, ja sam u početku koristila Dekang 16 mg, sad sam na 10 mg nikotina a planiram da smanjujem i na 5, smućkao muž pre koji dan. Za posle ću videti, volim da parim. U Umbrelli uvek možeš da probaš neke od tečnosti i aroma i da biraš šta ti se sviđa, ne znam šta ti sada koristiš, deder napiši :) I ja sam isto kliše ex pušača, sve mi smrdi, ne volim goste pušače, sama se sebi smejem i rugam kakva sam postala.
2019 04 16
Djuricic.m hvala na podeljenom iskustvu 😊 Saro pridruzi nam se, prestani da pusis! 😁😘 Srebrna ovo je stvarno nauka i umetnost, pogubih se! 😁 Zvuci zanimljivo sto vidim da maksimalno moze sve da se prilagodi sopstvenim potrebama i zeljama, ja sam uzimala neko ulje od 9mg ali mi je preslabo, sada sam na 18mg, opet mislim da to ima veze sa tim sto mi je slaba cigara, i cim dodjem do vise dima, smanjujem nikotin. Hvala puno za sve info, uzimam ovo sto ste mi rekle i nadam se da ce mi biti efikasnija, jedva cekam 😊😊😊
2019 04 16
I definitivno moram vise da se zainteresujem za ovu tematiku, samo ne mogu da zamislim te zvaka i lesnik ukuse, jel to isto sa nikotinom?! 🤔
2019 04 16
Biće ti efikasnija skoro 1000%, evo gledala sam ovu tvoju 280 mAh, a ovde 2300 mAh, biće ti super, nova dimenzija :) Sve može da se prilagodi ukusu i potrebi, ni mi nismo odmah krenuli sa modovima i atomizerima, što reče spejs šatlima, dapače, početak je bio kao i tvoj sa frulicama pa mikrofoni x-) pa polako istraživanje iz istog razloga kao što je i tvoj, loša baterija, kvarile se glave, grejači, e, da i kašalj što reče MakaMaka79 hoće zbog nekih tečnosti koje ti jednostavno ne prijaju (ja recimo ne mogu više od 3% arome lešnika, odmah kašljem a badem mogu i više), muž već 6 ili 7 godina vejpuje i on je u stvari zaslužan za ova sokoćala i to što smo se skinuli sa cigareta i duvana <3 Svoje tečnosti kada praviš su bolje za ovu tešku elektroniku i mehanizaciju, za komercijalne varijante je bolja i komercijalna tečnost, manje se troši nego domaća, ali samo polako, uzmi prvo bolju cigaretu pa lagano sve. Forum od srca preporučujem, nova dimenzija u odnosu na ovaj naš. Šta se ukusa tiče, da, koju god aromu možeš sa koliko god nikotina, imaš i razne komercijalne varijante u Umbrelli, meni je super bio i moka, kapućino... Istražuj, bitno da si se skinula sa duvana o:)
2019 04 16
I da se malo našalim, dok sam imala cigaretu sličnu kao ti sad, šetam, parim i gleda me ciganka i kaže - A šta ti to, jel ti to ona UMRELA cigara?
2019 04 16
Hahaha, kupila sam UM(B)RELU koju ste mi preporucile, nisam mogla vise da cekam. Uzela sam i Joyetech ulje Cigar, cituckala po forumima da je super, kazem ja onoj devojci daj ti meni od 16 mg, meni je sve slabo. 😁 Kasljem vec 15 minuta, spalila sam se 😁 (i ulje ima ukus na vinjak, pa ko voli...) U svakom slucaju, sipala sam neko ulje sto mi je ostalo od 9mg i sad je odlicno, neverovatna razlika, ovaj Elegance je zaista postao jako slab za moj ukus. Puno hvala na preporukama drage zene, spasile ste me! ❤❤❤
2019 04 16
1 2