Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Pomoć — sok od zove

Tražim odgovor na netu, ali nema nigde. Pravili smo juče sok od zove prvi put, međutim čim smo procedili cvetove, osetio se tako neprijatan miris, kao na sumpor. Sok je ukusan, standard zova, ali i dalje ima taj šmek. Ječ neko zna koji je razlog?
2019 05 28
Jeste stavili neki citrus? Mi smo u naš lonac dok se sve krčkalo stavili nekoliko limuna i narandži prethodno izblendiranih u nutribuletu i sirup miriše normalno.
2019 05 28
Pitala svekrvu,ona stalno pravi taj sok...Kaze nije joj poznato,.Uvek ima standardni miris ,normalan.I da samo menja miris kada prokisne naravno..
2019 05 28
E, paa posle kiše je ubrana zova. Znači ima veze? Stavili smo limun?
2019 05 28
Ne nego ako se pokvari,kaze,samo tada moze da promeni miris,sto kod tebe nije slucaj..Sveze ste spremili..
2019 05 28
Ako prokisne ahahahs ja sam pročitala pokisne :D
2019 05 28
Moja sestra ga je pravila svake godine....Prosle godine je dobila osip i gusenje, njen klinac takodje(zavrsili su u urgentnom). Ispostavilo se da je brala prskanu zovu.Negde van sela je brala a neko je prskao travu ili sta već pa je zatrovana i zova bila.... Vise se taj sok kod nje u kuci ne pravi niti pije...
2019 05 28
mi smo pravili, nema miris mislim da nije u redu, nemojte piti imacemo mi neku flasu viska za seku i batu, nemajte brige :) bata malo kasnije :)
2019 05 28
Ja stavljam oko 40 cvetova zove,malo nane,4 limuntusa i prelijem sa oko 4-5 litara vode,sutradan procedim,dodam 2 kg secera i to je to..ne kuvam i ne stavljam konzwrvans..
2019 05 28