Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Krštenje na Ostrogu - iskustva?

Zdravo drage clanice, imam jedno pitanje za vas 🙂 da li se neka od vas ili neko vama blizak krstio na Ostrogu da mi malo objasni proceduru sta i kako treba? Naime, planiram sa deckom vec duze vreme da odem na Ostrog, a s obzirom da mene roditelji nisu krstili kada sam bila mala, palo nam je na pamet kada vec idemo da se krstim tamo posto sledece godine planiramo svadbu i zeleli bismo i u crkvi da se vencamo pa bih se svakako krstila ove godine. Zanima me da li se tamo dobija krstenica ili kako to vec ide? Citala sam nesto po internetu ali sve su dosta stari postovi... Hvala vam unapred na odgovorima 😘
2019 06 02
:) Sa srećom neka vam je krštenje i venčanje, svako dobro! Jedna devojka se krstila kada smo mi bili na planinarenju sećam se da je bilo izuzetno jednostavno i svečano, mi smo bili posmatrači, ali sem kuma, nje i sveštenika, nije bilo mnogo drugih...mislim da nisu platili ništa ili nešto sasvim simbolično... Najviše mi je u sećanju ostalo to štp smo mi kao grupa ležali u vrećama za spavanje pod nekom tendom i da je noću krenula kiša--napunila nam cipele koje smo ostavili pored :) pa smo rekli da je to zato što se naš drugar čitajući molite glupirao :) i okrivili njega Pokušaću preko drugarice koja je poznaje da se raspitam :)
2019 06 03
E pa ovako, kaze da je bilo izneana i nije nista pripremila, verovatno treba da najavis A kum treba da ima svoju krstenicu kod sebe dobila je odmah peskir na kome je pisao datum krstenha, ne i krstenicu kao papir, to verovatno posle Nisam bas mnogo pomogla :(
2019 06 03
Pomogla si, svako iskustvo dobro dodje :) a hvala na lepim zeljama. Mi nismo mislili da vodimo kuma vec da mi kum bude neko koga tamo upoznam posto to mnogi rade. Pokusacu jos negde da se raspitam, ne volim nepripremljena bilo sta da radim 😀
2019 06 03
Pre dosta godina krstila sam tamo dvoje dece. Bili smo na GO i otisli do Ostroga sa prijateljima, u obilazak i da se raspitamo sta nam je potrebno za krstenje. Nista nam nisu trazili :) Mnogo ljudi je bilo tog dana u manastiru i krstenje je obavljeno grupno. Tamo smo dobili peskire za obred i po zavrsetku ih vratili. (izgleda da su se modernizovali sto se tice peskira sa datumom). Svestenik je pitao da li ima krstenih medju prisutnima koji bi kumovali ljudima koji su dosli sami i bez pratnje. Ja, moj suprug i jos jedan gospodin smo se javili i ( bez krstenice) kumovali prilicnom broju ljudi :) Cenovnik nije postojao vec se ostavljalo onoliko novca koliko je ko mogao. Za krstenicu ce pokusati da Vas eskiviraju pod izgovorom da se ona izdaje samo jednom u zivotu, bar je takav slucaj bio kod nas. Verujem da je to bilo zbog velikog broja ljudi na krstenju toga dana, bio je avgust, vrucina, ko bi ih jos i pisao :D Ako bas budete insistirali izdace Vam je. Srecno :)
2019 06 03
Hvala vam puno 😊😊😊
2019 06 04