Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

šta mislite zašto

Jednog leta u Budvi pitali su se ljudi otkud Indijanac u Crnoj Gori 😊 a to sam u stvari bila ja, prepečena već prvog dana jer sam nepokrivena zaspala na suncu posle čitave noći stajanja na jednoj nozi i vozu Beograd-Bar. Ništa, tako pečena, crvena, zategnuta, otečena, nadurena, ležim ja u hladu i probam da spavam. Braća me ponekad poprskaju, pa odu da plivaju i da se igraju. Taman me san uhvati, jedan od njih me po stomaku malko udari kaisom od torbe, a meni vrucoj i on nešto hladan i kao mokar. Ništa, pravim se da spavam. Oni opet, samo na drugom mestu. Ja i dalje spavam, nepomična koliko god mogu. Na kraju me ošinuše preko vrata i tada ja otvorim jedno oko, dovoljno da vidim rep koji mi prelazi preko ramena. A to beše mija pala sa drveta meni na stomak, pa je, i sama iznenadjena, brzo otišla.Ja sam se naknadno toliko prepala da nisam smela da sedim ispod drveta, a neka žena mi je pričala da se one u avgustu pare i tada valjda padaju…nemam pojma šta bi bilo da sam, recimo, skočila i da me ćapila za stomak… Poslednjih par dana gledala sam dosta filmova u kojima sile zla uvek imaju neki veliki primerak na svojoj strani, baš kao simbol zla…dugo sam se pitala otkud to dolazi…i objasnim deci (i sebi) da je to vrv jer je ona po Starom zavetu kriva za naše izgnanstvo iz raja… A danas pogledasmo “Aladina”…i onaj Jašar ima jednu, a oni su Arapi…otkud i kod njih slična stvar, da je baš otelotvorenje pokvarenosti, zla, opasnosti? Šta vi mislite? Realno, u našim krajevima je verovatnoća da nastradaš od ujeda njenog i od ujeda pčele slična...a pčele niko ne mrzi...a i ove su korisne, jedu miševe...šta znam...Zar nije bilo "budite mudri kao zije i beza leni kao golubovi"...hmh
2019 06 25
Bice da deo odgovora lezi u prici o Adamu i Evi, deo u otrovnicama koje su krive za ko zna koliko smrti dok se medicina nije razvila, a bogami jedan dobar deo lezi i u zastrasujucem izgledu zmija. Kod nekih starih naroda smrtne kazne su se izvrsavale uz pomoc otrovnica pa nije ni cudo sto ih vecina ljudi i danas sto svesno sto podsvesno vezuju za pojam smrti. A opet pojam smrti retko koga asocira na prirodni ciklus zivota, ulazak u svetlost i slicno. Pre ce biti da vecina prvo zamisli onog kosaca sa kapuljačom, crnilo i slično. Tako da vrteći se u tom krugu zmije izvukose deblji kraj. Da mene neko pita pojam zla bi bile bubašvabe-čim ih se setim stresem se. HAhahahaa.....
2019 06 25
Ne mogu ni da mislim ni o cemu drugom, posle recenice: "ZMIJA PALA SA DRVETA NA STOMAK?" pa tacno bih umrla na licu mesta! 😳😳😳😳😳: Ljigave, fuj fuj fujjj
2019 06 25
Obožavam zmije! Slikam se sa njima gde god ih vidim :D rado bih je uzela za ljubimca, but porodica :D ne slažu se
2019 06 25
Ni ja se ne plašim zmija , one su toliko korisne (miševi i pacovi bi gmizali po nama dok spavamo .. brrr...) Više se plašim pacova! Naspram njih zmije mi dođu baš čiste životinje koje nikog ne diraju ako nisu ugrožene ,a pacovi prenose mnoge bolesti ... Meni ih je žao u tim terarijumima , ali mi je žao i tih živih pilića koje im ubacuju kao hranu.. :( U prirodi to drugačije funkcioniše. I da... imala sam uživo susret sa zmijama , neotrovnim i otrovnim . U CG je jedna mirno prošla kraj nas u nekom kršu gde smo se penjali kraj mora + jednom na Tari, jedna visila s grane , rekla bih šarka , sunčala se , nije nas ni pogledala dok smo se polako udaljavali.. Albino pitona, kućnog ljubimca nekih ljudi smo držale i mazile ga .. Hladan, veliki valjkasti mišić ..Ne baš prijatno ali zanimljivo iskustvo. * Ali scena sa Salmom Hajek u čuvenom filmu "Od sumraka do svitanja" gde pleše sa zmijom je savršena !!!! To samo ludi Quentin Tarantino može da natera Hajekovu koja se panično plašila zmija da odglumi savršenu scenu filma. Išla je na silne psihoterapije ne bi li odglumila scenu s pitonom. Strah od zmija ( ali i miševa , pacova i sličnih zverki koje se iznenada pojavljjuju ...) ima zanimljivo psih. tumačenje ... 8-)
2019 06 25
I da strah od zmija nije urođen, on se stiče učenjem, kroz iskustva drugih.. Strah od pada s visine je urođen, samo radi poređenja. Sandokanka,- Indijanka , hvala za info, , da ne ležemo ispod drveća na plaži u Budvi ako budemo išli tamo :) Za svaki slučaj bolje je znati , bojali se ili ne, mora da je bilo strašno, odjednom , tako da ti padne na stomak.. x-) x-) x-) Uhh... Lično uživam da u hladu pod nekim drvetom čitam ako ne plivam. Sad ću prvo pogledati gore u krošnju ... ;)
2019 06 25
> BabyPink: > Ne mogu ni da mislim ni o cemu drugom, posle recenice: "ZMIJA PALA SA DRVETA NA STOMAK?" pa tacno bih umrla na licu mesta! 😳😳😳😳😳: > Ljigave, fuj fuj fujjj Joooj Mene ne bi stigla ni da capi,vec bih bula mrtva od inarkta momentalno Ni na slikama ih ne mogu Fuj fuuuj fuuuj bljaks
2019 06 29