Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Koliko Vama nije skupo

'Bar dan... Naime, otvaram temu da "čujem" šta Vama nije skupo, tj. šta jeste. Kupih prošle nedelje Emu boots, koje jurim od prošle godine, a sve mi mnogo da kupim polovne ovde za velike novce, pa se zeznuh prošle zime i otuda ova moja negativna... No.... Njihova MP crna je oko 15000, ja ih prošle nedelje platih 8000 i to mi je ok s obzirom da sam polovne, pritom u lošem stanju, platila 4000. Bila prošle nedelje u Takko fashion, majice jesu tipa 300 ili 400 din, ali, znam da kad ih operem par puta, to je fazon džaba sam ih kupovala. Ima jedna radnjica u komšiluku koja prodaje Elpida garderobu, kod njih, obična majica, simple, pamuk 100 %, je oko 600 dinara, meni je to ok je ću je nositi bez problema min godinu dana. Dalje... Muž mi je zimus kupio kaput. Platio ga je 11k od poliestera je. Ja, u sebi popizdela, ali, tako mi dobro stoji da mi posle nije bilo žao. U svakom slučaju, znam da je sve ovo potpuno individualna stvar, ali cenim da svaka od nas ima taj komad ( ili nekoliko) koji bi platila fuĺl price, npr. meni je najbitnija obuća. Nju kupujem od prirodnih materijala, uglavnom je skupa, jakne/kaputi takođe, ali šta je sa ovim ostalim? Jbga, kad vidim npr da neko ovde prodaje farmerke po 1500 din, sačekaću popuste po čuvenim zarama, berškama, ce i ajima, ha i emovima i sl. Kakvo je Vaše mišljenje o ovome?
2019 08 20
Najbitniji mi je kvalitet i ne zalim da platim. Naravno, volim da ispratim snizenja i da dobro "prodjem" 😁 ali vrlo cesto kupujem po regularnim cenama. Veoma obracam paznju na sirovinski sastav odece, da su prirodne tkanine, mada kada mi se dopadne model i dezen, ne bezim ni od poliestera. Obuca mora da bude kozna 🤗
2019 08 20
> Valerina: > Najbitniji mi je kvalitet i ne zalim da platim. Naravno, volim da ispratim snizenja i da dobro "prodjem" 😁 ali vrlo cesto kupujem po regularnim cenama. Veoma obracam paznju na sirovinski sastav odece, da su prirodne tkanine, mada kada mi se dopadne model i dezen, ne bezim ni od poliestera. Obuca mora da bude kozna 🤗 Baš tako.... Npr, pohvalim se kumi kako sam dobro prošla sa ovim Emu čizmama ona meni odgovara da sam luda što dajem tolike pare na iste... S druge strane, kupila sam Rieker čizme pre 4 godine i platila ih oko 12k, i ne bih ih dala za ne znam šta. Možda ima i toga da obuća obuću čuva (ne sećam se od koga sam to cula). Uglavnom, to se može i odnositi i na sve ostalo. S tim da moram sebe demantovati...kupila sam od kuma veš mašinu AEG, polovnu staru oko 9 godina i ona pere bolje od sveKivine gorenje stare 2 godine. Platila sam je oko 20k. ...
2019 08 20
Ja više nemam svoje kartice 😂 ali ima muž 😂 kupujem polovno, a kvaliterno, obuću jurim na sniženjima, zimsku najviše. Istripovala sam se kao da ne nosim kožu, kad već jedem životinje, ne moram baš i da ih nosim, pa sam sve kožno rasprodala, ali videću koliko će me držati 😂 nisam uopšte materijalista, voidm se onim: U GROB NEĆU PONETI NIŠTA OSIM USPOMENA. Nemam čak ni računar, ni plazma tv, mada, moram priznati, imam skup telefon, dobila sam, inače ga sama ne bih kupila nikada 😂 volim da šetam, jedem, pijem, obožavam pozorište, bazene, obooooožavam jogu, snowboarding, na takve stvari dajem najviše love. Nije mi žao da puknem 500 din za dobru kafu ili 7, 8 000 za flašu dobrog Prosseca 😇
2019 08 20
Volim kvalitetan pamuk, to mi je vrh i udobno. Takvu odecu i biram, al ovde mi je za majice sve preko 300 din mnogo. Jer je polovno. Onda lepo odem na vasariste kod ciganki i nadjem sve sto mi treba za sezonu i to nosim dok ne ostavim kod kontejnera. Ovde sam usla da prodajem stvari koje sam nosila kad sam bila devojka, vise ne mogu. Cak mi ni obuca vise ne odg. Nosila sam 36 otkako znam za sebe, a juce nas kod drugarice probam neke salonke 37 i ladno mi odg. Ne znam kako mi noga porasla, al ajd. I dala mi salonke neke retro, baba joj ostavila u amanet, al su kozne i vrh, i odgovaraju mi , a 37. E sad, davno nisam bila po soping centrima, jer nit imam love na bacanje, bit imam nacin da odem. Mogu da odem, al da poludim sa ove moje dve. Nista ne bih videla. A podrazumevalo se da spartam do zatvaranja po delti dok decu nisam imala. Ma koje, davala sam novce, kao sto kaze DD, kupovala sam al i tad jedino sto mi bilo vazno je da mi materijal prija. Vise ne kupujem, nit imam novca, a i deci kupujem radije. Sebi bas kad moram. Al ovde ne zelim da dam vise od 300 za dobru majicu, vise od 500 za pantalone, cipele ne bih uzimala, a Adidas mi je boljka i dan danas. Jaknu do 1000, 1500. Sta znam.
2019 08 20
Sto se cena tice, to sve zavisi od marke i stanja predmeta kad je polovna roba u pitanju. U proseku do 1300 dinara po komadu mi nije skupo za stvari koje su kao nove i markirane, ali i do 3000 za koznu obucu je ok. Kad su nove stvari u pitanju, davala sam i po 12 000 za perjanu jaknu i cizme, ali zato traju po 10 godina, pa kad se trosak podeli sa brojem godina koliko se nesto nosi, nije skupo :-) U prodavnicama kupujem samo po snizenjima, retko kad po redovnoj ceni jer mi je uglavnom sve mnogo.
2019 08 21
Meni je najvažnije da obuća bude kožna , ma koliko košta da košta, ne žalim ako su udobne i kožne obavezno ! Što se tiće majica, važno mi je da su od kvalitetnog pamuka, pa ako su i neka marka ovde i 3000din. ja plaćam ako mi se jako dopadne. Tako isto i za neki poseban komad garderobe, ako znam da će mi lepo stajati i ako mi treba, platiću. Volim da nosim kvalitetno i lepo. Ako je i polovno jednom obučeno, pa ako je i par hiljada a prava cena mu 7-8000 dinara, naravno da neće koštati 1000 dinara polovno! Ja odmah sumnjam da mu nešto fali. Ustvari sam tip da volim da sam uvek tip top skockana, kvalitetno obučena i ne žalim na ono što mi se dopada. Uvek sam bila hedonista po pitanju svega. A, pare su svakako za trošenje, one dodju i odu. Tako da uživaj dok je vreme uživanju...
2019 08 21
Nije mi ništa skupo ako imam love.. U Srbiji je na žalost sve skupo i precenjeno.. Ne žalim novac za dobro putovanje ili letovanje, kremu za lice, ili hranu... Garderobe imam brendirane I one bez brenda.. Meni je bitno da mi je to udobno, a šta piše na etiketi nije važno... Što se parica tiče njih uvek imam i nikada nemam😎🤣
2019 08 21
Složilq bih se sa Mici uvek imam i nikad nemam 😂
2019 08 21
Muž mi je danas uzeo karticu i rekao da nisam normalna i da ne umem da se kontrolišem.... 😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Kad bi samo znao... 🤣🤣🤣
2019 08 21
Jesi li ti njemu rekla da je samokontrola precenjena? 😂
2019 08 21
Nisam se toga setla, ali sam imala "onaj" pogled i pored toga mi je rekao "Ženo, ti nisi normalna!" I ostavio je katicu tu,na izvol'te i evo, ja živa nisam... ne znam šta da mislim, a kamoli da radim.... Glupi muškarci.... 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2019 08 21
Ja kad nemam para tada najviše trošim 🤣 Imam platu, jednu kiriju i zaradim na trepke po neki dinarčić a potrošim bar duplo više.. Kako to izvodim to samo ja znam... Danas sam primila platu gde te pare "spizdih" nemam pojma.. 🤣😂 Parfimerija, pantalone, maja, trenerka, Meq... Ma sve mi je trebalo jbg... Nemam ništa... 😉
2019 08 21
A, jbg, Mici, mi moramo pelene, dohrane, haljinice (moja ćerka ih ima najmanje 60, ne preterujem i sama bira koju će nositi), dohrane, kašice, sirupi, patikice svakih par meseci... Auuu, Saro, kako mi uopšte kupimo sebi nešto, svaka nam čast 😂
2019 08 22
To ti kažem.... odem po 'leba i to kad se setim, vratim se sa haljinom... ne znam...živa nisam, a ovi moji samo očima prevrću... ko ih šiša, kad su muški (da ne kažem nešto drugo)... 😁
2019 08 22
1 2