Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Tužbe protivu banaka

Zanima me da li imate iskustva, da li je neko tuzio, dobio? Ja jesam za trosak obrade, imam rociste u novembru.
2019 09 08
Nisam cula ni od koga licno iskustvo, jedino sto sam procitala u clancima po novinama itd. Vidim da su bandere oblepljene plakatima nekih organizacija koje se nude da budu posrednici u tuzbi. Javljajte utiske, bas me zanima, ja imam u KOMERCIJALNOJ kredite.
2019 09 08
Marijana,mene takodje zanima ishod.Pre izvesnog vremena smo imali problem sa bankom,da ne gnjavim oko cega ali su uradili nesto apsolutno nelegalno na nasu stetu.Medjutim ipak se nismo odlucili za tuzbu,zbog toga sto ne verujem u nase sudstvo .Bojala sam se da ne izgubim i pare i spor.
2019 09 08
Mene zanima kako je pocelo sve to, bukvalno sam start tvog podizanja kredita, na sta treba tada jos obratiti paznju jer planiram uskoro da dizem kredit za stan.
2019 09 08
E ovako, banke su nezakonito naplacivale trosak obrade, pracenja, administriranja kredita. U iznosu od 0,5% do 4%. Nezakonitost je potvrđena na drugostepenim sudovima i pred Vrhovnim kasacionim. Dalje, nezakonita je i naplata troskova Nacionalne korporacije ali jos se ceka odluka o reviziji, za to jos nisam tuzila. Nama su za stambeni za obradu, izmisljenu naplatili 27.000 godine 2010. A treba da nam legne 75.000 rsd. Zatezna je velika.
2019 09 09
Naplata bilo kakvih troskova je dozvoljena ukoliko banke dokazu, a do sad nijedna nije uspela. One vec naplacuju kamatu i nikakav angažman nemaju dodatni time sto vam je sluzbenik popunio ugovor. Jer to je njihova osnovna delatnost! Drugo naplata se vrši procentualno sto je tek besmisleno. Jer je isti rad bio procenta 1000 rsd ili 10.000 rsd pa kako onda naplacuju različito. To je ukratko.
2019 09 09
Mojoj tetlki se desili nesto slicno.Samo su se pojavljivale nove naplate za nesto.Sto u startu nisu spomenuli.Kada je videla kuda sve to vodi,preracunala se i videla da su je lepo slagali,i da joj se uopste ne isplati da uzme kredit.Odustala je,kredit nije ni uzela.A na kraju je bila u minusu par hiljada evra..Isto ih nije tuzila
2019 09 09
Kako je bila u minusu a nije uzela kredit?
2019 09 09
> DzoDzo: > Mene zanima kako je pocelo sve to, bukvalno sam start tvog podizanja kredita, na sta treba tada jos obratiti paznju jer planiram uskoro da dizem kredit za stan. Treba da udes od banke do banke i cenjkas se. Trazi da ne platis obradu, a NKOSK neces izbeći. Pa kad bude konacno da lepo tuzis za NKOSK.
2019 09 09
Pre par godina bilo pa sam malo i zaboravila sve to ali evo cega se secam...Otisla je u bankuda podigne kredit,oni su napravili obracun oko ucesca i koliko ce mesecno da placa.Odgovaralo joj je..Krenulo je potpisivanje nekih ugovora..Uglavnom posto je australijiski peznioner,placala je prevodjenje nekih papira,jedno za drugim neka osiguranja,po nekim zestokim ciframa,neke gluposti jos sto je po nama banka trebala da odradi za dzabe...Dala je prodavcu depozit od 10000e,.Uspela je da iscupa tj da povrati 8000e depozita...Jos je ona to prekinula na pola inace bilo je jos tu placanja koja uopste nisu prijavljena...
2019 09 09
Inace zena je celog zivota zivela na taj nacin...Vrlo je upoznata sa procesom uzimanja stambenih kredita..Bila je zgranuta ovim sto rade ovde i na koji nacin uzimaju pare...
2019 09 09
A kad je kreditna kartica u pitanju, kes, odrzavanje racuna? Za kredit kad su mi rekli da je oko 1500 godisnje trosak obrade, tj to sto oni rade i prate, ja sam odsutala. Rajfajzen mene dere sa iznosima odrzavanja racuna.
2019 09 09
Za sad nista za održavanje racuna, neke banke su krenule i e banking da naplacuju. Pomenuti NKOSK je najveća prevara ever, dobilo je dvoje ljudi pravnosnazne presude, ali su banke ulozile reviziju i to cekam. Za moj kredit je bio 1700 evra sto ce sa kamatom biti 3500 pa ne bih im ostavila nikad. Kaze mi jedna komsinica necu da se brukam za 5.000 rsd koliko joj je bila obrada, rekoh ok ali tebe bi Infostan oglobio za 300 rsd.
2019 09 09
Ista priča kao Marijana, tužila sam za troškove obrade kredita, imam ročište u novembru ( u pitanju je stambeni kredit), a za NKOSK isto čekam da vidim šta će biti sa tom revizijom i onda ću sa najvećim zadovoljstvom tužiti. Za obradu kredita su mi uzeli oko 25000 dinara, a za NKOSK 2400e. Mislim da bi trebalo kad se jednom ustanovi sudska praksa SVAKO, ali SVAKO ko je dizao kredit i kome su uzeli i 5000 za obradu da tuži - pare dobijaš, sudske troškove dobija advokat, a banke treba definitivno da plate što se u ovoj državi bave više zelenašenjem nego bankarskim poslom.
2019 09 09
Apsolutno Ivo.
2019 09 09
1 2 3