Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

I tako... U Srbiji danas

Čituckajući novinske članke, bacim pogled na komentare.. Priučena šminkerka iz Blaca, pljuje po liku i Delu Marine Abramovic. I ne samo to, njoj užasno smeta što je Marina donela odluku da ne rađa decu. Kaže i ona sama je vrhunska umetnica (priznajem da joj konturisanje lica i nanošenje maskare ide od ruke), pa ima troje dece. Kaže sve u životu može da se stigne, ona je počela i da slika, prvu samostalnu izložbu će otvoriti krajem godine u rodnom kraju. Onda, dalje, Marinu optužiše da je Sotonja (što bi rekli ovde po Mokri Lug), vrlo je morbidna, to nije umetnost. Onda poćinjem da dovodim u pitanje Stivena Kinga.. Pošto je po morbidnosti davno prešao igricu, a ipak je umetnik. Ili možda nije umetnik. Ne znam više ni kako se šta klasifikuje, pošto se nižu komemtari da umetnost mora da probudi isključivo LEPE EMOCIJE. Milić od Mačve u meni budi razne emocije, a nijedna mije LEPA, svaka je prilično mračna i mučna, kso i Dis. Kad izrecitujem nešto od Disa, prvo mi smrt padne na um.. Eto, ne znam, možda trećerazredna šminkerka iz Blaca da mi malo otvori oči i upozna me sa osnovima umetnosti, da se i ja produhovim
2019 10 08
molim te link :)
2019 10 08
Da i ja sam bila sokirana tom nekom negativnom notom kojom je njen rad poredjen i u medijima pojedinim, sa eto sotonskim, vrlo nebuloznim, pa ko nju moze da razume, pa sve eto u Srbiji moze da se prikaze..pa dovode zenu koja gledala u magarca..o prazni, prazni ljudi, bez mozgova ali sa dugim jezikom.. Niko ne trazi da je razumete, ali nemojte tako priglupi i priuceni pametovati iza laznih imena na internetu.. Ona je zena koja ima petlju da pokaze u performansima ogoljeno i dusu i telo..a onda neka tamo, sto ti DD kazes priucena sminkerka nadje se pametna da komentarise lik i delo jedne Marine Abramovic..ma daj ljudi, uzivajte u tome sto ste "sve postigli u svojim zivotima", ko vam trazi i da idete na izlozbu i da komentarisete..gledajte reality i mudrujte svojoj komsinici Milesi..
2019 10 08
> violetrose: > molim te link :) Ne bih delila, jer su svi predstavljeni punim imenom i prezimenom, nisam drukara 😂 ali ako uzmeš da čituckaš, ispod svakog članka ćeš naći bar 10 dežurnih Mileva koje su tu da ospore svaku različitost i svakoga ko nije normalan po njihovim parametrima Podmladak, užas jedan, da ne pričam o šupljoj priči kako grad plaća njenu izložbu, koja je gotovo čitava na teretu EU. Ništa nam ne valja. Taksistima smetaju Limo servisi, građanima smeta Marina Abramovic, svima sžeta Vučić, ali im smetaju i mirni protesti, ovom narodu se stvarno ne može ugoditi. I sve živo su politizovali. A kada Aca i Ceca prvaju na Trgu za milione evra u Novogodišnjoj noći, to nikome ne smeta, svi jedva čekaju da se malo provesele uz arhaične zvuke esrradnih umetnika i niko ne spominje njihove privatne živote Gospodina Nasilnika i Gospođu Nanogicu. Te, zaboga, oni su pevači, koga zanima čime se bave u slobodno vreme. Ali svakoga zanima da li se Marina druži sa Lady Gagom, spiritualno kuva leševe u veštičijem loncu ili abortira, jer ne želi da ima decu
2019 10 08
> Debela_devojka: > > violetrose: > > molim te link :) > Ne bih delila, jer su svi predstavljeni punim imenom i prezimenom, nisam drukara 😂 ali ako uzmeš da čituckaš, ispod svakog članka ćeš naći bar 10 dežurnih Mileva koje su tu da ospore svaku različitost i svakoga ko nije normalan po njihovim parametrima > Podmladak, užas jedan, da ne pričam o šupljoj priči kako grad plaća njenu izložbu, koja je gotovo čitava na teretu EU. Ništa nam ne valja. Taksistima smetaju Limo servisi, građanima smeta Marina Abramovic, svima sžeta Vučić, ali im smetaju i mirni protesti, ovom narodu se stvarno ne može ugoditi. I sve živo su politizovali. A kada Aca i Ceca prvaju na Trgu za milione evra u Novogodišnjoj noći, to nikome ne smeta, svi jedva čekaju da se malo provesele uz arhaične zvuke esrradnih umetnika i niko ne spominje njihove privatne živote Gospodina Nasilnika i Gospođu Nanogicu. Te, zaboga, oni su pevači, koga zanima čime se bave u slobodno vreme. Ali svakoga zanima da li se Marina druži sa Lady Gagom, spiritualno kuva leševe u veštičijem loncu ili abortira, jer ne želi da ima decu DD, ovaj tvoj komentar sumira sve. A o ukusima se ne raspravlja. Pogotovo ne kad se živi u društvu gde je kič umetnost prvog reda.
2019 10 08
Apsolutno se slažem da se o ukusima ne vredi raspravljati. Ne bi ni trebalo. Samo što se više ni ne raspreda o ukusima i šta se kome dopada, već se javno proziva, psuje i kleveće osoba o kojoj većina ne zna više od onoga što piše Telegraf.
2019 10 08
Ma, nemam ništa protiv što taksisti štrajkuju, ali ni oni ne misle o građanima, zašto nisu izašli na ulice kada su cene taksija vrtoglavo porasle? Nije da branim CarGo servis ili Cameo, ali u odnosu na taksiste, ovi prvi uvek dođu na moju adresu, a taksisti me odbijaju, jer živim gdr živim, neće da se cimaju, kratka im relacija.. Ni to nije u redu,. A zarađuju ozbiljnu lovu, a itekako kasne sa plaćanjem poreza. I sami ktše zakone, a pozivaju se na iste, to mene nervira. Ali dobro, to je druga tema
2019 10 08
Loki, potpisujem sve.
2019 10 08
Nije vazno STA kaze nego KO kaze. Zabole Marinu bas za sminkerku iz Blaca i njene "dozivljaje" umetnosti. Nisu one u istoj dimenziji.
2019 10 08
Dobro drage moje. Srbi, tj.Srbija i umetnost=zemlja i nebo. Svedoci smo sunovrata jadnog nam roda. Izadjite na ulicu i zastanite. Pogledajte okolo. Kolaps do kolapsa. Gde god se okrenuli. Ljudi namrsteni, ljuti, svuda negde zure, psuju, klimaju glavom. Autobusi kasne, kolone automobila na ulicama, kao ona zmija igrica. Oni koji su okretali razanj, sad okrecu budzet najmocnijeg drzavnog preduzeca. I onda je sve to ok, a Marina im ne valja. Ah daa...ono sa pocetka- Srbi. I ne mislim ovde na sve Srbe, ali na apsolutnu vecinu da. Nedovoljno skolovani, a "na"bedjeni da znaju sve. Vreme kad se pametan covek povuce u sebe=kucu i pusti te druge da...daaa...😕
2019 10 08
Ali najtužnije je to što Srbija i umetnost nikada nisu bili nebo i zemlja. Mi imamo toliko fantastičnih umetnika. I pesnika, i pisaca, i slikara, pa i muzičara, zato mi je i nejasno odakle toliki revolt prema Marini i njenom radu. Ne sviđa ti se- OK, ni ja nisam fascinirana Andrićem nikada bila, ali čovek je dobitnik Nobela, ko sam ja da to ne poštujem i da laprdam okolo kako je mason ( što je, realno i bio), sektaš i slično. Čovek je bio umetnik, a to da li njegova dela ispunjavaju moje kriterijume, samo je moj problem. Pojavom interneta najzad sam stekla uvid u najčudniji mentalitet na svetu, jer smo, dapače, izuzetno čudan narod
2019 10 08
Malo cu da skrenem sa teme ali rec je isto o komentarima na Fb grupama,posle kojih sam se ali ozbiljno uplasila u kakvom okruzenju zivimo..Postoje neke grupe npr kao porodicne,pitome..Naizgled sasvim u redu.Razmena informacija oko losyih tv sadrzaja i ostalih stvari...Kada je bila gej parada..Citam komentare tih ljudi...ubiti,splaiti na lomaci,pendrek,sotona..Ironija,da je to sve pod okriljem "zdrave porodice"i verom u Boga...To je bilo na hiljade komentara punih mrznje i poziva na linc...Samo zato sto su drugaciji...
2019 10 09
Ne, nisi nikako skrenula sa teme. To je taj užas, nije bitno da li se radi o grupi, pojedincu, čitavoj naciji. Kad god je nrka velika vremenska neprilika u SADu, ispod svskog članka milioni srBskih patriota žvrlja: ko ih j...e, tako im i treba, da Bog da nestali i slično, a zaboravljaju koliko Srba tamo živi
2019 10 09
U tim grupama su najveći ekstremisti. Pa znate komentare kad se desi neki grozan zločin nad decom, u ravni su zločina, to normalnom (po mojim kriterijumima) čoveku ne pada na pamet.
2019 10 09
Meni je neshvatljivo to licemerje pozivati se na zfdravu porodicu,a s druge strane pozivati na linc,batine..Pozivati se na Boga i skrnavljenje crkve..i pozivati na isto.??!.Kakve su to pobogu porodicne vrednosti i religija?.Meni je jasna antipatija prema nekim manjinama ili nekome i necemu...Ali ako mogu bar da se iznesu neki argumenti drustveno prihvatljivi...Pritom tih par dana to je bilo na hiljade komentara,kao da ih je Hitler sam smisljao...Uopste takav nacin razmisljanja, kao za Marinu ili homoseksualce te i natera da se ozbiljno zabrines,..
2019 10 09