Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Pegla-za nas "vrsne domacice"

Elem,peglam po potrebi i nisam bas vicna A i ne volim uzadno smaranje Razmisljam o kupovini one parne sto drzis u ruci i prelazis preko garderobe na vesalici i nekakva magija ti ispegla Elem,ima li ko iskustva sa time i moze li preporuka za koju se odluciti?
2019 10 13
I ja bih to 😂isto peglam kad moram, nemam ni dasku, na krevet, pa malo zagladim i ćao 😂
2019 10 13
Ja sam odlucila da menjam namestaj,glimazni i da kupim manji.Tako da ce biti vise mesta za tu samopeglajucu peglu 🤣😂🤣😂 Da ne idem vise kao klosar i da se ustedi koja parica (Ovima u praonici sam kao deo porofice barem 3x nedeljno sam tamo) Valda ce se neko javiti DD pa da se resimo te muke glupave
2019 10 13
Ево мог искуства као практичара: 90%ствари пегла а оне које се тешко пеглају (поједине памучне кошуље , постељина због величине, лан) не може брзо већ за дуже време. Вероватно постоје и неке квалитетније јер је моја преко 10 година и није позната марка ал ми значи невероватно. Видела сам да имају и ручне што је за путовања душу дало јер заузимају још мање места. П.с.моја нема даску на себи већ се служим рукама и затежем са једном а са другом пеглам док одећа негде виси.
2019 10 13
Ne znam koliko je dobra ta pegla ali bih Vam preporucila masinu za susenje. U startu je malo veci trosak ali se isplati. Korpa za prljav ves gotovo uvek prazna :) Za 3-4 sata sve je oprano, suvo i kao opeglano :D Jos topao ves samo lepo slozim i kraj Presrecna sam samo kad ne moram da peglam uniformu, kosulje i pantalone samo okacim na vesalice, majice slozim..sin mi je carinik i na njemu sve mora da dubi :) Perjane jakne, jastuci, cebad, peskiri, sve je savrseno meko i mirisljavo..... Svega bih mogla da se odreknem ali te masine NE. Da mogu pozlatila bih je :D
2019 10 13
Nemam mesta za masinu za susenje 😭😭😭 Jos par drugarica mi je rwklo da sus e spasile njome
2019 10 13
> GabiProdaja: > Ne znam koliko je dobra ta pegla ali bih Vam preporucila masinu za susenje. > U startu je malo veci trosak ali se isplati. > Korpa za prljav ves gotovo uvek prazna :) > Za 3-4 sata sve je oprano, suvo i kao opeglano :D > Jos topao ves samo lepo slozim i kraj > Presrecna sam samo kad ne moram da peglam uniformu, kosulje i pantalone samo okacim na vesalice, majice slozim..sin mi je carinik i na njemu sve mora da dubi :) > Perjane jakne, jastuci, cebad, peskiri, sve je savrseno meko i mirisljavo..... > Svega bih mogla da se odreknem ali te masine NE. Da mogu pozlatila bih je :D Ja kupula masinu al jos se nismo preselili pa nikako da isprobam. Jel.ima nesto sto se ne sme stavljati,mnogi kazu da se stvari skupljaju prilikom susenja?
2019 10 13
Ja sam imala tu na paru... S obrzirom na to da je voda u gradovima "tvrda", pa i posle omekšivača bude malo kartonasta odeća, slaba vajda od pegle na paru. Ona je odlična za sintetičke materijale i tako te klizave. A kad je čvrst pamuk u pitanju, kao što gore je gore pomenuto, to ruka da ti otpadne dok ne opeglaš odnosno opariš. I ja preporučujem mašinu za sušenje. Ima onih koje idu na mašinu za veš, stabilizuju se.. @JelenaM00 Ja sam sve stavljala u mašinu i ništa se nije loše desilo, čak ni sa vunom. Imam neku nemačku, pa stavim na extra trocken i ono kad izađe bude mekano kao duša. Čak i oni peškiri stari koji su se potpuno ukrutili postanu kao tek kupljeni. Ništa, zaista loše nemam da kažem o mašini za sušenje. I to, nazovi, habanje, je u nekom rasponu koji se meri godinama. Inače, kupila sam je polovnu za 70 evra.
2019 10 13
> Elenahana: > Nemam mesta za masinu za susenje > 😭😭😭 > Jos par drugarica mi je rwklo da sus e spasile njome Postoje drzaci koji se namontiraju na ves masinu i odozgo se stavi masina za susenje. Kondenzacione susare koje mozete drzati bilo gde, u kuhinji, terasi, ne mora u kupatilu da bude. Ja bih joj nasla mesto pa makar je na glavu stavila :D
2019 10 13
Potpisujem @marijana24 ! Moja mašina za sušenje veša (pre dosta godina ) je baš habala veš ( čitave loptice od sitnih čestica pamuka , vune..) a i mnogo pare je ispuštala u kupatilu , izazivala buđ pa smo je najurili brzo. Sad su ove novije generacije odlične, kvalitetnije i mislim da ću uskoro nabaviti jednu. :) Da, veš bude mek , mirisan, uredan i nema širenja po kući tokom jeseni i zime. Te pegle koje peglaju uspravan veš nisu ni za šta osim za zavese jer ono što se teško pegla običnom peglom , još teže to radi parnjača. Ono što se lako pegla, čas posla mi je da to uradim mojom dobrom klasičnom peglom na paru , na sklopivoj dasci. Ono čudo mi ne treba,sve je to trenutna moda a dok ne izmisle onu što sama pegla dok je pomeram pogledom... ne kupujem bilo šta.. :) Meni su ekstra one ugradne daske koje brzinski otvoriš sa zida , opeglaš , pa vratiš u viseći položaj u njihovu kutiju. Ne zauzimaju prostor a ne lomataš se dok je otvoriš, namestiš.. + još dobra klasična pegla s prskalicom i otvorima za paru , mirisna destilovana voda za peglu i sve super! :) Eto, moj stav. :)
2019 10 13
> JelenaM00: > > GabiProdaja: > > Ne znam koliko je dobra ta pegla ali bih Vam preporucila masinu za susenje. > > U startu je malo veci trosak ali se isplati. > > Korpa za prljav ves gotovo uvek prazna :) > > Za 3-4 sata sve je oprano, suvo i kao opeglano :D > > Jos topao ves samo lepo slozim i kraj > > Presrecna sam samo kad ne moram da peglam uniformu, kosulje i pantalone samo okacim na vesalice, majice slozim..sin mi je carinik i na njemu sve mora da dubi :) > > Perjane jakne, jastuci, cebad, peskiri, sve je savrseno meko i mirisljavo..... > > Svega bih mogla da se odreknem ali te masine NE. Da mogu pozlatila bih je :D > Ja kupula masinu al jos se nismo preselili pa nikako da isprobam. Jel.ima nesto sto se ne sme stavljati,mnogi kazu da se stvari skupljaju prilikom susenja? Ja sve susim u masini i losih iskustava zaista nemam. Trebace Vam malo vremena dok udjete u stos. Postoje razliciti programi, za pamuk, sintetiku, vunu...... Ne kombinujte debele i tanke stvari jer je razlicito vreme susenja, vodite racuna o kolicini vesa Osetljivije stvari prevrnem na nalicje npr. majice sa masnom stampom, bluzice sa perlama..sve sto ima neku aplikaciju na sebi, pantalone i farmerke isto, perem i susim sa nalicja i svu dugmad i rajsfesluse zakopcam kako ne bi cepali ove finije krpice, uvezem uckure na duksevima...na kosuljama svu dugmad zakopcam... Samo za jakne koristim program "suvo za orman", za perjane ubacim teniske loptice u bubanj i jakne budu predivno pufnaste...sve ostalo susim na nizim temperaturama i odmah po zavrsetku ciklusa vadim iz masine i slazem. Tako nema presusivanja vesa i guzvanja do cega moze doci kada se susi na visokim temperaturama i kada se ves odmah ne izvadi. Ma bicete prezadovoljni sigurna sam.
2019 10 13
> Maculi: > Potpisujem @marijana24 ! > Moja mašina za sušenje veša (pre dosta godina ) je baš habala veš ( čitave loptice od sitnih čestica pamuka , vune..) a i mnogo pare je ispuštala u kupatilu , izazivala buđ pa smo je najurili brzo. > Sad su ove novije generacije odlične, kvalitetnije i mislim da ću uskoro nabaviti jednu. > :) Da, veš bude mek , mirisan, uredan i nema širenja po kući tokom jeseni i zime. > Te pegle koje peglaju uspravan veš nisu ni za šta osim za zavese jer ono što se teško pegla običnom peglom , još teže to radi parnjača. Ono što se lako pegla, čas posla mi je da to uradim mojom dobrom klasičnom peglom na paru , na sklopivoj dasci. Ono čudo mi ne treba,sve je to trenutna moda a dok ne izmisle onu što sama pegla dok je pomeram pogledom... ne kupujem bilo šta.. :) > Meni su ekstra one ugradne daske koje brzinski otvoriš sa zida , opeglaš , pa vratiš u viseći položaj u njihovu kutiju. Ne zauzimaju prostor a ne lomataš se dok je otvoriš, namestiš.. + još dobra klasična pegla s prskalicom i otvorima za paru , mirisna destilovana voda za peglu i sve super! :) Eto, moj stav. :) Jes, Maculi, ali neeee mogu da peglam nikako 😂 ne da mi se. Ja to samo pred izlazak iz gajbe malo popeglam i good bye, čarli
2019 10 13
Hahaha.... verujem. :") Meni je leti smrt peglanje a zimi pustim muziku i odradim.. Ali pre ću spremati kuću ceo dan nego dugo peglati. ;)
2019 10 13
> GabiProdaja: > > Elenahana: > > Nemam mesta za masinu za susenje > > 😭😭😭 > > Jos par drugarica mi je rwklo da sus e spasile njome > Postoje drzaci koji se namontiraju na ves masinu i odozgo se stavi masina za susenje. > Kondenzacione susare koje mozete drzati bilo gde, u kuhinji, terasi, ne mora u kupatilu da bude. > Ja bih joj nasla mesto pa makar je na glavu stavila :D Pa prelepa Vam je ta kuca 😍😍😍 Jedino na glavi imam mesta da je "turim" 😭😭😭
2019 10 13
> Debela_devojka: > > Maculi: > > Potpisujem @marijana24 ! > > Moja mašina za sušenje veša (pre dosta godina ) je baš habala veš ( čitave loptice od sitnih čestica pamuka , vune..) a i mnogo pare je ispuštala u kupatilu , izazivala buđ pa smo je najurili brzo. > > Sad su ove novije generacije odlične, kvalitetnije i mislim da ću uskoro nabaviti jednu. > > :) Da, veš bude mek , mirisan, uredan i nema širenja po kući tokom jeseni i zime. > > Te pegle koje peglaju uspravan veš nisu ni za šta osim za zavese jer ono što se teško pegla običnom peglom , još teže to radi parnjača. Ono što se lako pegla, čas posla mi je da to uradim mojom dobrom klasičnom peglom na paru , na sklopivoj dasci. Ono čudo mi ne treba,sve je to trenutna moda a dok ne izmisle onu što sama pegla dok je pomeram pogledom... ne kupujem bilo šta.. :) > > Meni su ekstra one ugradne daske koje brzinski otvoriš sa zida , opeglaš , pa vratiš u viseći položaj u njihovu kutiju. Ne zauzimaju prostor a ne lomataš se dok je otvoriš, namestiš.. + još dobra klasična pegla s prskalicom i otvorima za paru , mirisna destilovana voda za peglu i sve super! :) Eto, moj stav. :) > Jes, Maculi, ali neeee mogu da peglam nikako 😂 ne da mi se. Ja to samo pred izlazak iz gajbe malo popeglam i good bye, čarli Taj rad Volim da nosim trodelna odela sa visokim prslukom Jer onda kosulji ispeglam samo rukave i kragnu 😈😈😈
2019 10 13
1 2