Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Da li "vintage" znači isprazniti babin ormar?

> jelena2606: > Zlatana..Nazalost vrlo malo njih zna da se moda vrti u krug...Iskreno nemam neki odredjeni stil,vise sam ono sto bi u narodu,u moje vreme nazvali"padavicarka" :') ...Uglavnom ono sto nisam volele nekada, ne volim ni sada,posto po godinama spadam u vintage ,:) Posebno mi je smesno trenutno u koji trans ljudi padaju kada pronadju Jasa trenerku,mislim da se tako zvala...Ona crvena ili crna sa belim sa strane.E da smo svi to sacuvali uzeli bi dobru lovu na tome..Meni ta trenerka bila odvratna i tada i sada.Kao i sakoi sa naramenicama i zavrnutim rukavima dugacki ili kratki.Za razliku od plisiranih suknji koje sam kao devojcica obozavala,u novo vreme su mi se zgadile pojave MODERNIH zena u plisiranim suknjama... Ništa ne volim sto izgleda kao da babe nose, moda 60tih,70tih 80tih me ne zanima ni malo. Još sam mlada za takve stvari a mislim da neću voleti ni kad ostarim. Nemoj da se neko nadje uvredjenim jer nikog lično ne vredjam. Ništa vintage ili retro, ili bapsko jednom rečju nikad nisam htela da obučem niti cu ni da je zlatno ili dijamantsko...
2019 10 14
Ja obožavam vintage 😊 Evo na primer suknja 😊 Iz maminog ormana 😊 ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/a1057207d695598e401e7e4f68191459.jpg) Super su mi i šarene košulje, Levi's farmerice, vintage kožni kaiševi 😊 Sve to može biti prelepo kad se dobro ukombinuje 😊 Ne volimo svi isto da izgledamo 😊 Stvar ukusa i načina života 😊
2019 10 14
Ja sam nove ali bukvalno nove Levis farmerke prodala pre nepunih mesec dana za 1300 dinara. Donela mi je mama iz Nemacke, medjutim ne dopadaju mi se kako mi stoje. Prelepo su bile uradjene, malo iscepane i isfazonorane, svetli teksas sa svim potrebnim etiketama, nalepnicama itd. Gledala sam kako se krecu cene tih farmerice i iz inata nisam zelela da stavljam cenu od 3000 i vise hiljada dinara. Prodale su se za 10 minuta a dok Ih nisam poslala dobila sam jos jedno 20 poruka. Znaci ako ne nosim nesto, zauzima mi mesto i necu sigurno da nosim bolje da prodam za bilo koliko, nego da ih na kraju moljci pojedu 😂😂
2019 10 14
Da mi je poklone... Užasavajuće 😬> MamaiTata: > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/a22f47e262d0a5587ec4bcd2eec3b2d0.jpg) > Ovde u opisu pise vintage. Ne bih je nosila ni da je zlatna, a mani ovu cifru od 60000 dinara 😄
2019 10 14
Licno se nikada tako ne bih obukla, ali vidi se da ti furas taj fazon..Ja bih u tome izgledala kao Mortiša iz porodice Adams...DoliBlack: > Ja obožavam vintage 😊 Evo na primer suknja 😊 Iz maminog ormana 😊 > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/a1057207d695598e401e7e4f68191459.jpg) > Super su mi i šarene košulje, Levi's farmerice, vintage kožni kaiševi 😊 Sve to može biti prelepo kad se dobro ukombinuje 😊 Ne volimo svi isto da izgledamo 😊 Stvar ukusa i načina života 😊
2019 10 14
Zlatana ,bapska garderoba znaci da nosis carape koje ti ne stiskaju noge zbog cirkulacije ili da nosis stvari da se komotno osecas...A baci pogled na Madonu i njen stil 80-ih godina,koja je inace meni bila zvezda vodilja za stajling kada sam bila klinka...Primetices da je svaki komad garderobe na njoj trenutno vrlo aktuelan,posebno kod mladje populacije.Ne trenutno, nego vec nekoliko godina unazad!.A da li izgleda kao baba???Ne bih rekla...Pogledaj mrzi me da kpiram slike i da stavljam....
2019 10 14
Logično je da se ljudima sviđa ono što bi sami nosili 😊 ali moda je široko polje 😊
2019 10 14
A sta kazete za ove farmerke? Kupljene pre par godina od Martite, klasican Vintage iz `80ih godina....danas se to zove mom jeans ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/4fa20c2ee05ae206f0b49da7e24510ed.jpg)
2019 10 14
Bravo, Jelka ne znam što je vintage bapsko, meni je ova kožna suknja iznad bukvalno vrh vrhova. Svi nosite duboke pantalone??? To je totalni vintage i prva asocijacija mi je Lepa Brena osamdesetih, a svi ih volimo i nosimo! I nemoj neko da prosipa priču nisu isti modeli tad i sad. Farmerke su farmerke, nema tu mnogo odstupanja, osim što se nekada nosio kvalitetan jeans, a danas je sve sam lasteks Degutatnija mi je moda kad sve sija, šljašti, zlatno, kičerica, nego bilo koji vintage komad. Kad vidim ono zlatnu haljinu koja vrišti kao jelka ili neke plastike na sve strane koje bi trebalo da deluju kao metal. Jeftino..
2019 10 14
Modeli su bukvalno isti,samo se drugacije kombinuju danas..I da naravno materijali su svakako bili bolji...
2019 10 14
> DoliBlack: > Logično je da se ljudima sviđa ono što bi sami nosili 😊 ali moda je široko polje 😊 Normalno.... Ono što ne bih nosila nikad, nikad mi se neće svidjati...........................
2019 10 14
Loki, Doli vrh kombinacije. Jeste da ne može svako da nosi takve suknje ali to je bio kvalitet! Ovo sad, ma redovnu kožu skoro da ni ne prave više. Opet se prisetim maminih "krpica" Mirjane Marić i torbe. Yassa i Topper trenerke i jakne, pantalone za skijanje.... Iskreno ni ja ne nosim često takve komade ali cenim originalnost i različitost i skidam kapu kad vidim kako neko kao Doli ume da to da iskombinuje.
2019 10 14
Svako ima svoj stil odevanja i obuvanja. Sukobi mišljenja su u svakoj temi koja se otvori i krene neka rasprava obavezno. Ja sam rekla da neću nositi nikad tako nesto, za mene je to bapsko, ali isto tako neću nikad dati više hiljada za nešto markirano koje ću nositi jednom ili dva puta.
2019 10 14
> jelena2606: > Zlatana ,bapska garderoba znaci da nosis carape koje ti ne stiskaju noge zbog cirkulacije ili da nosis stvari da se komotno osecas...A baci pogled na Madonu i njen stil 80-ih godina,koja je inace meni bila zvezda vodilja za stajling kada sam bila klinka...Primetices da je svaki komad garderobe na njoj trenutno vrlo aktuelan,posebno kod mladje populacije.Ne trenutno, nego vec nekoliko godina unazad!.A da li izgleda kao baba???Ne bih rekla...Pogledaj mrzi me da kpiram slike i da stavljam.... Znam kako izgleda Madona i kako je izgledala, ali meni to ne bi ni stajalo i osećala bih se bezveze. Kome stoji i ko voli neka brate izvoli.
2019 10 14
> AppleRed: > Loki, Doli vrh kombinacije. Jeste da ne može svako da nosi takve suknje ali to je bio kvalitet! Ovo sad, ma redovnu kožu skoro da ni ne prave više. Opet se prisetim maminih "krpica" Mirjane Marić i torbe. > Yassa i Topper trenerke i jakne, pantalone za skijanje.... > Iskreno ni ja ne nosim često takve komade ali cenim originalnost i različitost i skidam kapu kad vidim kako neko kao Doli ume da to da iskombinuje. Hvala! 😊
2019 10 14