Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

plavi patlidzan - kako ga zavoleti

Da li znate neki fini recept sa plavim patlidzanom :) da vam se zaista svidja :)
2019 11 08
Ja ga najvise volim kada pravim pitu sa njim. Cak ga je i moj muz tako zavoleo a nije zeleo ni da cuje za njega dok me nije ozenio 😂
2019 11 08
Ako ste zainteresovani za pitu poslacu recept.
2019 11 08
Uh ja ga obozavam..Volim salatu od plavog patlidzana isto se pravi kao sa crvenim paprikama..A moze i mesano crvene paprike pecene plavi patlidzan i gore stari sir mmmm...U sos za spagete obavezno.. E ima jos jedan fazon,ja posto sam poznata po kulinarskim"vestinama"nikada mi nije uspelo bas kako treba....Isece se na kolutove,posoli i stavi se malo putera na njega,umoci u prezle,stavi se na papir za pecenje pa u rernu..Preukusno je Naravno tu je i grcka musaka!!!!
2019 11 08
> jelena2606: > Uh ja ga obozavam..Volim salatu od plavog patlidzana isto se pravi kao sa crvenim paprikama..A moze i mesano crvene paprike pecene plavi patlidzan i gore stari sir mmmm...U sos za spagete obavezno.. > E ima jos jedan fazon,ja posto sam poznata po kulinarskim"vestinama"nikada mi nije uspelo bas kako treba....Isece se na kolutove,posoli i stavi se malo putera na njega,umoci u prezle,stavi se na papir za pecenje pa u rernu..Preukusno je > Naravno tu je i grcka musaka!!!! Jao da, musaku sam zaboravila! I to obozavam!
2019 11 08
Bojana...U grckoj sam samo naucila iz njihove nacionalne kuhinje kako se kaze musaka od plavog patlidzana ,:) Odrala sam se letos,jeduci je...Medjutim to sto su oni tamo pravili,bas po takvom receptu ne znam da li bi uspela ovde da je napravim :( Ne znam kojim redosledom se pravi... Pisi ovde recept za tu pitu :)
2019 11 08
Najbolji moguci - staviti ga u ajvar :) Tj, napraviti ajvar od paprike i plavog, ja samo taj jedem :)
2019 11 08
> jelena2606: > Bojana...U grckoj sam samo naucila iz njihove nacionalne kuhinje kako se kaze musaka od plavog patlidzana ,:) Odrala sam se letos,jeduci je...Medjutim to sto su oni tamo pravili,bas po takvom receptu ne znam da li bi uspela ovde da je napravim :( Ne znam kojim redosledom se pravi... > Pisi ovde recept za tu pitu :) Ma nema sanse da ponovimo isto ali ja je pravim onako odprilike, malo mesa, malo krompira, malo patlidžana i tako u krug. 🤭 A pita, nije neki komplikovan recept ali stvarno je ukusno, muz je mislio da je sa mesom kada je probao. Uprzi se crni luk, praziluk, beli luk i rendana sargarepa. Onda se doda patlidžan isecen na kockice i prethodno malo prodinstan (10 min pa ispran hladnom vodom). Na kraju se doda persun, bosiljak, biber i so. Drugi fil je od 3 jaja, casa jogurta, casa kukuruznog brasna i malo ulja (mozda pola case). Za jedan rolat je potrebno 5-6 kora, sve zavisi od debljine kore. Na prvu koru ide drugi fil od jaja i brasna, na drugu patlidžan, na trecu opet drugi fil, na cetvrt prvi fil, e petu ostavljam suvu jer volim suvlju pitu a moze i jos jedan krug ko voli vise fila. Uvije se rolat i prelije smesom od jednog jajeta, malo kisele vode i malo pavlake kisele ili jogurta. Moze i bez jogurta, samo jaje i kisela voda. Pecem je na 250 stepeni pa pred kraj smanjim na 150 i tako jos koji minut. Nisam pisala sve detaljne mere jer je pravim napamet odprilike i bez pravila, nekad sa jogurtom, nekad sa pavlakom, kako kad sta imam.
2019 11 08
Ja sam recimo pravila kao pizza od patlidzana, sece se na tanke kolutove , odstoji neko vreme I potom se redja kao kora za picu zatim ajvar/kecap kackavalj, sunka,kulen, dodaci za picu po zelji, ko sta voli... jako je ukusno. 😁😁😁
2019 11 09
Plavi patlidzan - mmmmmmmmm... :") Jako ga volim, a clanice su vec pomenule musaku koja mi je sjajna! To mi je u rangu sarmica gde se umesto kupusa koristi rastan - uhhhh.. :")
2019 11 09
Divne ste!!!! 🥰 O,da,hvala za recept za pitu!!!! Joj sto sve dobro zvuci! Hvala do 🌌 probacu sve ovo 🐝 Toliko je bzv da mi plavi patlidzan bude total o nebitan, hocu bas da probam!
2019 11 09
Šta je rastan? Hvala 🤗
2019 11 09
Meni je cak I pohovan patlidzan odlican kao prilog, a moze se I samo malo proprziti, pa gore beli luk (ko voli - ja volim :-)) https://www.google.com/search?q=raštan&oq=raštan&aqs=chrome..69i57j0l3.6190j0j4&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8 Takodje se moze koristiti za svasta, ali meni je, kao sto vec rekoh, najlepsi za sarmice. :")
2019 11 09
Rastan je vrsta kupusa, tamne velike listove ima, slično zelju i blitvi, jačeg ukusa.. ide super uz krompir, beli luk, pirinac i suve kosti kada se skuva kao gusta čorba, hoće malo da gorci ako se prekuva
2019 11 10
😘 🥰 Nema šta ne znaš! > jacaikaja: > Rastan je vrsta kupusa, tamne velike listove ima, slično zelju i blitvi, jačeg ukusa.. ide super uz krompir, beli luk, pirinac i suve kosti kada se skuva kao gusta čorba, hoće malo da gorci ako se prekuva
2019 11 10
1 2