Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Cedjeni sokovi?

Da li znate koje su preporucljive dnevne doze npr sargarepe, cvekle, grejfruta... Kada pitam za doze mislim na jednu ili koliko sargarepe I ostalog voca sme da se konzumira dnevni.. Ono sto znam kao neko pravilo da ne sme puno. E Dada sta je to puno.? Nadjoh neki recept za sok u njega ide 14 sargarepa!? Onda pizu oprezno I sa cveklom zbog bubrega, pa oprezno sa grejpom... It'd.... Pita je prosto ko je u tematici da li moze svaki Dan da se pojede jedna sargarepa I jedna manja cvekla u vidu soka..?
2020 01 08
Pa mozes da pijes 2, 3 litre dnevno bilo kog soka. Ne mesaj vise od 3, 4 namirnice kada pravis. Ja svakog dana napravim jedno 2 litre soka od pomorandze.
2020 01 08
@Esprit Uh 2,3l dnevno koncentrata?Mislim nerazblazeno sa vodom?.
2020 01 08
> NenadRistic71: > Na komplikovaniji nacin sam saznao da to moze biti i lose u velikim kolicinama...... popio sam 0,7 l toga i dva dana mi je bilo lose ,:( > mislim da nije vazno koliko cega stavis; nego koliko toga popijes ,:) > verovatno je 2 dl dovoljno... a mozda i manje..... Pa oko 2 dl i popijem mozda 2.5.Ne vise od toga..Ali kazem citajuci,nije bas sve da se pije svaki dan...Ne znam koliko je tacno :(
2020 01 08
Da, nerazblazeno. Sama cedim i pijem. Naravno, ne sve odjednom nego tokom celog dana.
2020 01 08
Ja sam pila sok od 50% sargarepe, 30% cvekle, 20% jabuke i nista mi nije bilo. Posto su te namirnice tvrde, posebno cvekla meni je lakse da cedim pomorandzu jer to mogu i bez sokovnika za par minuta i zato uglavnom to radim. Nemam nikakvog loseg iskustva osim sto se mnogo bolje osecam. Planiram i kompletno ciscenje organizma. Ne znam kako nekome moze biti lose od prirodnih namirnica i sirove hrane. Eventualno ako je nesto hemijski bas tretirano pa mozda zato. Meni je recimo lose od industrijske, preradjene i obradjene hrane dok od sokova nisam imala nista negativno.
2020 01 08
Visak vitamina (hipervitaminoza) je za organizam los koliko i manjak, ne treba preterivati ni u cemu. Poznanici sa dijagnozom multipleks skleroze je potvrdjeno (od strane lekara, naravno) da je okidac bilo preterivanje sa konzumacijom sargarepe u detinjstvu. Kostunjavo voce npr. ima cijanida u sebi i velike kolicine mogu biti opasne. Sve u svemu- samo umereno, a a s obzirom da se danas sve tretira otrovima i prskano je, samo pazljivo!
2020 01 08
Da sve u meri. Ali koja je to mera ,:).. To nisam uspela da ukapiram. Ja npr svaki drugi ili treci Dan ubacim po jednu sargarepu, bas zbog price da ne treba puno, a Onda naletim na vise recepata gde pisu po 12 sargarepi po soku.. Is to I cveklu svaki drugi treci Dan po jednu malu, grjp jednom nedeljno.. Ne znam da li sme cesce..
2020 01 08
Mislim da je i to individualno..ja sam stavljala u blender par sargarepa,jednu vecu cveklu,ili dve manje,dve jabuke i pomorandzu,sokovnik sam izbacila iz upotrebe...ali vise mi se svidja sve to izrendano na sitno..pa ponekad dodam malo meda,ili orah,badem...i stvarno mi je odgovaralo.
2020 01 08
Bas su pametni, pricaju o stetnosti sirove i zdrave hrane, a ne pricaju o preradjenoj hrani, industrijskom djubretu, aditivima, emulgatorima, GMO. I onda 2 sargarepe izazovu bolest, a vestacka hrana i djubre u njoj ne izaziva nista. To nema logike, a organizam ima mehanizme kako da se zastiti od toga. Dovoljno je da se pogleda sta vecina ljudi konzumira i kupuje i sve bude jasno. Gotovo da nemas osobu koja ne pocinje dan uz cigare i kafu, piju alkohol u izlascima, truju se na razne nacine i onda ih ubije sargarepa. Necu dalje o tome jer svako treba da radi kako misli da je najbolje za njega. Ja konzumiram i po vise sargarepa dnevno, onako ociscene i sirove jer me mrzi da ih cedim. Desi se nekad da preskocim, ali u proseku jedna, dve dnevno. Od kako sam presla na zdraviju hranu svakakve boljitke sam primetila pa zato i planiram da uradim jedno temeljno ciscenje i da se drzim samo sirove hrane i sokova. Pre svega jer mi je ovo pomoglo oko nekih hormonalnih problema i u vezi stitne.
2020 01 09
Hipervitaminoza važi samo i isključuvo sa vitamine A, E, K, D... Njih treba konzumirati u ograničenim količinama. Dakle po mom mišljenju sa šargarepom ne treba preterivati jer se beta katoten u organizmu pretvara u vitamin A (par šargarepa vam neće naškoditi, naprotiv, poželjno je, ali preko 10 mislim da je previše za svakodnevnu upotrebu) . Citrusi smeju jer se C vitamin izlučuje iz organizma i ne stvaraju se depoi. U suštini od par voćki i povrća vam neće ništa biti, samo budite umereni u svemu ako ih konzumirate svaki dan. ☺️
2020 01 09
Naravno da je prirodna i sirova hrana (pod uslovom da nije tretirana otrovima, avaj) daleko zdravija od preradjene industrijske. Mislim da ne treba pratiti recepte nego sebe, uzmes sta volis i koliko ti prija, to je najsigurnije. I da- bolje pojesti celu vocku ili povrce (zbog vlakana) nego praviti sokove.
2020 01 09
Jeste li procitale clanke oko grejpa?Da uopste nije naivan,posbeno ako se uzima dok traje neka terapija....Postoje kolicine koje ne treba da se prekorace jer onda ono sto je zdravo postaje nezdravo...Nije to nova prica..Nego i dalje nemam odgovor koje su to kolicine...Gore gledajuc Esprit je ok i 3l,dok je Nenadu i malo toga napravilo problem Maglasvuda..Neukusno mi je dosta toga tako da sve stavim u sokovnik i lakse popijem...Jabuku i pomoranzdu limun mogu svaki dan i stavim po jednu...Ali svekla,grejp,sargarepa su mi znak pitanja oko kolicine...
2020 01 09
Da, grejp ne sme uz neke lekove ( ne znam tacno koje), ali npr. kostice grejpa su odlicne protiv Helikobakterije- izgricka se 2-3 kostice svakoga dana. Jelena, ono sto volis uzimaj kad god hoces, a cveklu, sargarepu, grejp ako se plasis- pa izmiksaj po jednu i ne bas svaki dan, recimo- svaki drugi, treci. Ja bih tako.
2020 01 09
Pa da to i radim...Ranije nisam imala paniku..Ali hipervitaminoza je zeznuta...Klinac nekih poznanika,trece dete,ljudi itekako znaju sta rade,upuceni i dobri roditelji...zavrsio u bolnici.Davali mu neke vitamine.IImao hipervitaminozu nekog..Npr ja sam u trudnovi imala max gvozdje,a trudnicama stalno daju neke preparate vitaminske koje sadrze vecu kolicinu gvozdja zbog trudnoce,i meni su ih gurali tako naslepo.Na moju srecu sam radila gvozdje stalno samoinicijativno i obracala im paznju da mi ne trebaju suplementi sa gvozdjem...Inace gvozdje moze da bude opasno takodje kada je visak a meni je uvek na gornjoj granici,bilo u to vreme...Nekada cak i malo preko granice
2020 01 09
1 2