Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Pitanje o zenskim stvarima :)

Drage devojke, sinoc sam prvi put cula za nesto sto se zove menstrualna casica. Koliko sam procitala, slicno je tamponu, ali je dobro zato sto su manje sanse da se pojave bakterije i dosta je ekonimicno jer traje dugo, pa je kao dobro i za zastitu okoline. E mene sada zanima da li je neka od vas to koristila i kakvo iskustvo ima? Meni zvuci dosta dobro ali iskreno plasim se da probam dok ne cujem necije iskustvo prvo. Hvala :)
2020 02 03
Postoji mali milion videa na YouTube-u na temu toga, od načina postavljanja, do načina održavanja, sve detaljno. Doduše, na engleskom, nisam gledala da li je neko "naš" to snimao mada verujem da ima. Lično nisam isprobavala jer mi deluje nepraktično da je 5x dnevno praznim i perem :') ali koliko sam propratila žene po netu - ko god koristi prezadovoljan je :)
2020 02 03
I da, s obzirom da je jedna čašica trajno rešenje, najčešće se za nju odlučuju "zero spender-i", vegani i uopšte zakleti čuvari životne sredine, pošto se osim značajne uštede novca svakako čuva i okolina jer više nema jednokratnih proizvoda za bacanje....
2020 02 03
Ma to sam i ja videla, ali vecina tih devojaka dobija novac za reklamu, tako da im nikada ne verujem u potpunosti. Zato sam i pitala ovde ako neko ima iskustva. Malo sam i ja pocela da brinem o prirodi, pa mi se ovo ucinilo bas zanimljivo
2020 02 03
Pre neki dan sam naisla na tu temu na facebooku i bilo je bas puno pozitivnih komentara.
2020 02 04
Postoje različite vrste od različitih materijala. Mene isto brine nepraktičnost što se pranja tiče, pogotovo kad nisam kući. Zove se menstrual cup. I ja imam drugaricu koja koristi i zadovoljna je. Za detalje je nisam pitala.
2020 02 04
Moja drugarica to koristi vec dve godine, prezadovoljna je. To moze par sati da stoji, nigde nista ne propusti, totalno sve vakumira. Na moru smo provodile po par sati na plazi, nikad nije imala problem.
2020 02 05
Menstrualne casice uglavnom variraju od 20 do 30+ mililitara zavisi od velicine koju uzmete. To je apsolutno dovoljno za skoro 12h nosenja kod devojaka/zena koje nemaju zdravstvene probleme sa preobilnim menstruacijama. Znaci, casicu stavite ujutro i promenite je uvece, a ako ste nepoverljivi ili zelite da je promenite ranije, mozete to uraditi kada se vratite sa posla npr. Nema bojazni od menjanja u javnim wceima itd, lepo sacekate da dodjete kuci i to odradite. Izvadite operete, osusite i spremna je za novu upotrebu.
2020 02 06