Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

PayPal i Banca Intesa-pomoć, saveti i iskustva?

Drage moje, Rešila sam da se posavetujem sa vama, verujem da ovde ima devojaka koje mi mogu pomoći ali i onih koje možda muči isti problem. Naime, planiram da otvorim PayPal nalog i sve što se tiče otvaranja naloga mi je apsolutno jasno. Razumem kako funkcioniše proces, šta je sve potrebno itd. Ali ono što me muči jeste u kojoj banci uzeti karticu? Koliko sam shvatila, čitajući različita iskustva, bitno je da se uzme VISA kartica kako bi postojala mogućnost primanja novca tj uplate. Međutim, kod podizanja novca se već stvari komplikuju. Neki tvrde da je potrebno čekati nekoliko uplata jer se prilikom svakog podizanja obračunava provizija, zatim da je najbolje otvoriti račun u banci Inteza, neki tvrde da su kursevi banaka jako loši i da prilikom podizanja novca, prebacuju u domaću dinarsku valutu, pri čemu je kurs loš i uzimate manje novca nego što bi inače itd. Sve mi je nekako konfuzno, puno različitih iskustva ima pa bi mi značilo da čujem nečije iskustvo iz prve ruke, koja banka je najbolja za uzimanje VISA kartice,kakva su vaša iskustva sa PayPal-om itd? Unapred zahvalna za sve odgovore♡
2020 02 14
Zasto je muka prebaciti sa Paypal na karticu? Ja redovno prebacujem i novac je na kartici u roku od 1-3 radnih dana. Otvori u Intesi devizni racun i uzmi Visa Debit electron (zelene boje) Nema odrzavanja za nju i kad povuces novac sa Paypala na karticu on ti bude u evrima, nema prebacivanja na dinare. I odes na salter i podignes takodje u evrima. Ne znam da li na bankomatima isplacuju u dinarima ili evrima, nisam proveravala. Ako proveris javi. Provizija se naplacuje prilikom podizanja novca u inostranstvu i na tudjim bankomatima, to je ono sto vazi i za druge kartice.
2020 02 14
> Esprit21: > Zasto je muka prebaciti sa Paypal na karticu? Ja redovno prebacujem i novac je na kartici u roku od 1-3 radnih dana. > Otvori u Intesi devizni racun i uzmi Visa Debit electron (zelene boje) > Nema odrzavanja za nju i kad povuces novac sa Paypala na karticu on ti bude u evrima, nema prebacivanja na dinare. I odes na salter i podignes takodje u evrima. > Ne znam da li na bankomatima isplacuju u dinarima ili evrima, nisam proveravala. Ako proveris javi. > Provizija se naplacuje prilikom podizanja novca u inostranstvu i na tudjim bankomatima, to je ono sto vazi i za druge kartice. Slažem se. Koristim baš tu karticu, u Intesi sam i nemam nikakav problem. Redovno podižem novac sa Paypal-a. Provizije na svaku zasebnu transakciju naravno postoje, ali kome ne smeta ne mora da čeka da se novac nakupi.
2020 02 15
Hvala vam puno na informacijama i izdvojenom vremenu, zaista mi svaka info znači puno. Za sada, po vašim utiscima ali i po utiscima drugih , banka Inteza je najbolja za PayPal . Od sledeće nedelje se bakćem sa time, nadam se da neću imati nikakvih problema. Još jednom, hvala vam puno, puno , punooooooo ♡♡♡
2020 02 15
Hvala.
2020 02 16
> gothkitty: > > Esprit21: > > Zasto je muka prebaciti sa Paypal na karticu? Ja redovno prebacujem i novac je na kartici u roku od 1-3 radnih dana. > > Otvori u Intesi devizni racun i uzmi Visa Debit electron (zelene boje) > > Nema odrzavanja za nju i kad povuces novac sa Paypala na karticu on ti bude u evrima, nema prebacivanja na dinare. I odes na salter i podignes takodje u evrima. > > Ne znam da li na bankomatima isplacuju u dinarima ili evrima, nisam proveravala. Ako proveris javi. > > Provizija se naplacuje prilikom podizanja novca u inostranstvu i na tudjim bankomatima, to je ono sto vazi i za druge kartice. > Slažem se. Koristim baš tu karticu, u Intesi sam i nemam nikakav problem. Redovno podižem novac sa Paypal-a. > Provizije na svaku zasebnu transakciju naravno postoje, ali kome ne smeta ne mora da čeka da se novac nakupi. Pomooc Imam nalog paypal.... Treba mi pomoc oko routing broja i broja racuna... I ja imam u Intesi racun Nasla sam taj routing broj, samo ne znam koji broj account treba da ubacim. Pokusala sam devizni ne prihvata. Do sada sam samo placala preko paypal i slala novac, nisam podizala. Ako mi mozete pomoci bila bih Vam veoma zahvalnaa
2020 10 17
> BrankaParlic: > > gothkitty: > > > Esprit21: > > > Zasto je muka prebaciti sa Paypal na karticu? Ja redovno prebacujem i novac je na kartici u roku od 1-3 radnih dana. > > > Otvori u Intesi devizni racun i uzmi Visa Debit electron (zelene boje) > > > Nema odrzavanja za nju i kad povuces novac sa Paypala na karticu on ti bude u evrima, nema prebacivanja na dinare. I odes na salter i podignes takodje u evrima. > > > Ne znam da li na bankomatima isplacuju u dinarima ili evrima, nisam proveravala. Ako proveris javi. > > > Provizija se naplacuje prilikom podizanja novca u inostranstvu i na tudjim bankomatima, to je ono sto vazi i za druge kartice. > > Slažem se. Koristim baš tu karticu, u Intesi sam i nemam nikakav problem. Redovno podižem novac sa Paypal-a. > > Provizije na svaku zasebnu transakciju naravno postoje, ali kome ne smeta ne mora da čeka da se novac nakupi. > Pomooc > Imam nalog paypal.... > Treba mi pomoc oko routing broja i broja racuna... > I ja imam u Intesi racun > Nasla sam taj routing broj, samo ne znam koji broj account treba da ubacim. > Pokusala sam devizni ne prihvata. > Do sada sam samo placala preko paypal i slala novac, nisam podizala. > Ako mi mozete pomoci bila bih Vam veoma zahvalnaa A da...i probala sam da ubacim zelenu intesa u paypal ...ne dozvoljava, do sada sam koristila drugu banku za slanje...
2020 10 17
Mislim da ubacivanje bankovnog racuna ne funkcionise za nasu zemlju. Mozete ubaciti karticu i na istu povlaciti novac.
2020 10 18
Društvo, da li i dalje stoji da treba "jedan do tri dana"? :) Povezala sam tu zelenu karticu sa PayPalom jer više nije moguće koristiti Master kartice, kao ni bilo koju karticu vezanu za dinarske račune. I pošto Intensi ne radi netbanking (postavili ga pre dva dana, sistem već pao), ne mogu da dobijem pristup preko mobilnog i kompa. I nerviram se, imam neke račune za plaćanje. UH.
2021 06 03
Meni legne za 2 radna dana po pravilu, ne racunam vikend.
2021 06 03
Zdravo svima! Da li je neko uspeo da prebaci Eur sa PayPal na Intesa karticu (zelena devizna) ili čak i na dinarsku… Meni ne uspeva. PayPal mi kaze da ne moze na tu karticu da prebaci. Bas cudno jer vidim da je nekima ovde uspelo a sigurna sam da sam sve lepo ukucala itd. Hvala
2021 06 06
> Drugarica8: > Zdravo svima! Da li je neko uspeo da prebaci Eur sa PayPal na Intesa karticu (zelena devizna) ili čak i na dinarsku… Meni ne uspeva. PayPal mi kaze da ne moze na tu karticu da prebaci. Bas cudno jer vidim da je nekima ovde uspelo a sigurna sam da sam sve lepo ukucala itd. > Hvala Ja prebacujem redovno, zadnji put sam povukla u petak ili subotu i ocekujem da legne danas ili sutra. Mogu ti pomoci ako mi napravis skrinsot greske koja ti izlazi.
2021 06 07
Cao Esprit21! Hvala na odgovoru! Ne izlazi nikakva greska osim da PayPal kaze “ Some banks and cards don’t accept transfers just yet.” Jesam dodala Visa karticu banke Intesa (deviznu) i verifikovala sam je sa kodom (ono 1.5eur xyz…) Naravno nisam uspela da ubacim IBAN na PayPal (add bank account) jer nema Srbije na listi zemalja. Tako da je jedina solucija “Withdraw to card”. Ali tu kad kliknem onda mi pokaze moju karticu al mi ne da da je selektujem. Mislim se, mozda kada ste vi i ostali uspeli da se registrujete na PayPal, mozda su prihvatali nase kartice, a mozda od skoro to vise ne funkcionise? Bila sam u banci, rekli su da je kartica aktivirana i da oni nemaju nikakav problem vec da je to PayPal problem… Hvala u svakom sl! > Esprit21: > > Drugarica8: > > Zdravo svima! Da li je neko uspeo da prebaci Eur sa PayPal na Intesa karticu (zelena devizna) ili čak i na dinarsku… Meni ne uspeva. PayPal mi kaze da ne moze na tu karticu da prebaci. Bas cudno jer vidim da je nekima ovde uspelo a sigurna sam da sam sve lepo ukucala itd. > > Hvala > Ja prebacujem redovno, zadnji put sam povukla u petak ili subotu i ocekujem da legne danas ili sutra. Mogu ti pomoci ako mi napravis skrinsot greske koja ti izlazi.
2021 06 08
PS a da li PayPal account mora da bude Personal ili Business?
2021 06 08
Na Paypal mozete imati najvise dva naloga i to jedan privatni, drugi biznis. Ne mozete jednu karticu koristiti na vise od jednog naloga. Da li vam Paypal prilikom transfera nudi da prebacite u evrima ili oni to konvertuju u dinare? Pitam jer su mnogi imali problem da im je Paypal automatski prebacio valutu u dinare. Ja sam uspela da vratim na evre nakon malo mucenja. To ovako izgleda kad krenem da prebacujem, da mi opciju bank acc i to ne mogu da povezem za sada, idem na ovu drugu opciju. Ako ste pravilno sve povezali kliknete na vasu karticu pa na Next. https://prnt.sc/14vx4bh
2021 06 09
1 2