Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

O deci /

Zubici kod beba

Beba od 4 meseca.Pocela je vise da balavi,da bude nervoznija,nespavanje nocu ,zaspe pa se probudi .Ponekad nocu odbija da jede.Temperaturu jos nema .Saveti mama koje su prosle kroz to I kako pomoci bebi ?
2020 02 20
> Siamese.cat: > Pokusajte da joj date igracku, onu ispunjenu vodom, glodalica se zove, ako se ne varam. 😁 Moja je tetka uspevala privremeno da smiri bejbi pomocu tih cuda... Takodje joj je cuclu mazala medom jer joj onako bezukusna brzo dosadi, a opet, trazi nesto da zvace...😂 Mada, ne znam koliko je pametno tako maloj bebi davati cist med, mozda ipak razblaziti necim ili joj dati vodu nakon meda... Da,rekli su da med ne sme nikako valjda zato sto ima secera u njemu :/
2020 02 20
Ne smete da dajete med do godinu dana. Takodje, nemojte da se igrate sa narodskim receptima, kockom vina i slicno, jer je to ozbiljan alergen. Zubici decu muce, neku manje neku vise, ne mozete da uradite mnogo toga...Imate razne glodalice mada deca glodju sta stignu. Kupite calgel ili slican gel u apoteci i mazite zubice, to odmah pomogne. Ja kupujem u Hrvatskoj Dentonix, malo je boljeg sastava i jace deluje. Takodje, mozete pokusati sa homeopatskim tableticama - dentokind, ima ih u svakoj apoteci i nemaju nus efekata. Ako idete van Srbije, mozete kupiti i osanit. Mozete pokusati i sa cilibarskom ogrlicom, mi nismo koristili mada neki hvale (vazno je da je pravi cilibar i da ga napunite. Znam da pravi ruski moze da se kupi u Ruskom domu u Beogradu) Kada jako boli ili dobije temperaturu, dajte paracetamol.
2020 02 21
> belinda34: > Ne smete da dajete med do godinu dana. Takodje, nemojte da se igrate sa narodskim receptima, kockom vina i slicno, jer je to ozbiljan alergen. > Zubici decu muce, neku manje neku vise, ne mozete da uradite mnogo toga...Imate razne glodalice mada deca glodju sta stignu. > Kupite calgel ili slican gel u apoteci i mazite zubice, to odmah pomogne. Ja kupujem u Hrvatskoj Dentonix, malo je boljeg sastava i jace deluje. Takodje, mozete pokusati sa homeopatskim tableticama - dentokind, ima ih u svakoj apoteci i nemaju nus efekata. Ako idete van Srbije, mozete kupiti i osanit. Mozete pokusati i sa cilibarskom ogrlicom, mi nismo koristili mada neki hvale (vazno je da je pravi cilibar i da ga napunite. Znam da pravi ruski moze da se kupi u Ruskom domu u Beogradu) > Kada jako boli ili dobije temperaturu, dajte paracetamol. U redu hvala vam :)
2020 02 21
U potpunosti se slazem sa clanicom @belinda34 Ja imam cetvoro dece I muka zvanih nicanje zubica nas je spasila chicco glodalica relax fresh koja se hladi u frizideru, Ima je u raznim oblicima I cena je pristupacna. U kombinaciji sa calgelom zubice nismo osetili dok su rasli I svima je odgovarala.
2020 02 21
Moja deca su imala glodalice i nista.Tri puta sam prosla nicanje zuba...Neko teze podnosi,neko lakse.Moze Calgel,mada ga nisam koristila.Kod temparature,ako se pojavi Blokmax ili Eferalgan za decu.Moze i proliv da bude i ako ne jede,moze da se pojavi zelena kaka.
2020 02 21
> brankicamarija: > U potpunosti se slazem sa clanicom @belinda34 > Ja imam cetvoro dece I muka zvanih nicanje zubica nas je spasila chicco glodalica relax fresh koja se hladi u frizideru, Ima je u raznim oblicima I cena je pristupacna. > U kombinaciji sa calgelom zubice nismo osetili dok su rasli I svima je odgovarala. Ima takvu glodalicu koja se hladi .Ali je ona nece :/
2020 02 22
> KristinaCa12: > Moja deca su imala glodalice i nista.Tri puta sam prosla nicanje zuba...Neko teze podnosi,neko lakse.Moze Calgel,mada ga nisam koristila.Kod temparature,ako se pojavi Blokmax ili Eferalgan za decu.Moze i proliv da bude i ako ne jede,moze da se pojavi zelena kaka. Hvala jos nema temperaturu nadam se da je nece ni imati :) Kakila je vise puta u toku jednog dana.Ali,hvala na savetima .
2020 02 22
Sve sam probala, ne pomaze. Ni sa cerkom, ni sa sinom. Kod nas je bilo dok ne otplacu do kraja- cuti i trpi
2020 02 28
> Debela_devojka: > Sve sam probala, ne pomaze. Ni sa cerkom, ni sa sinom. Kod nas je bilo dok ne otplacu do kraja- cuti i trpi Izgleda je tako I kod moje kupili smo I vodenu glodalicu I silikonsku nece jednostavno vise voli da stavlja svoje prste u usta 😂
2020 02 28
> Jasmina30: > Beba od 4 meseca.Pocela je vise da balavi,da bude nervoznija,nespavanje nocu ,zaspe pa se probudi .Ponekad nocu odbija da jede.Temperaturu jos nema .Saveti mama koje su prosle kroz to I kako pomoci bebi ? Dentokind tabletice su dobre. Moj sin je krenuo da balavi sa 4 meseca, i prvi zub je dobio tek sa 10, i u roku od mesec dana izbilo mu je 7 zuba...preziveli smo nekako tu agoniju😂
2020 03 01
Ja sam stomatolog imam besplatne primerke gengigela za bebe namenjen. Ako hoces mogu da ti posaljem pa da probate. :*
2020 04 16
Moja cerkica sada ima tri meseca. Pocela je da balavi, i da gura celu sakicu u usta. Mi uzmemo dudu pa joj ceskamo desni i tako se uspava. Koristimo i Osanit kuglice, dok nam ne stigne poruceni Dentakind
2021 11 01