Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Fiksna proteza

Je l ima neka preporuku, iskustva i savet za fiksnu protezu.
2020 02 25
Ja sam je nosila,bas dosta dugo...Secam se uzasne bolove sam imala prvih nekoliko dana,kada su mi je stavili :|
2020 02 25
Nisam strucna, ali sam je nosila, pa neko moje iskustvo.. na pocetku je malo nezgodno, ja sam imala ranice na usnama i u ustima dok se nisam navikla, ali dobijete silikonsku masu koju stavljate na protezu gde Vas zulja, pa to prodje. Postujte sve savete zubara, adekvatno odrzavanje higijene, ja stvarno posle nisam imala nijedan zub za popravku, mislim da su i modernizovani materijali s kojima se danas radi, pa je i do toga. Moj savet je da je sto duze nosite i da, bez obzira koliko verujete svom zubaru i njegovim asistentima, dobro obratite paznju sta rade na svakoj kontroli. Ja sam imala negativno iskustvo, nisam bila zadovoljna kada su mi je skinuli jer sam primecivala da su mi svi zubi malo pomereni u jednu stranu, dok su mi oni govorili da je sve kako treba i onda covek pomisli, oni su strucni, valjda tako treba. Ne, verujte sebi, jer vi svoje lice najbolje poznajete. I relativno brzo su mi se u nekom procentu vratili, ne skroz, ali rekla bih oko 30%.. mada neki stepen vracanja jeste neminovan, zato Vam savetujem da je sto duze nosite. Ja sam nosila oko godinu i po dana, i skinula je na nagovor zubarke, ali mislim da sam trebala duze. Danas nemam bas savrsen osmeh, ali jeste mnogo bolje nego pre, i mogu da kazem da stvarno doprinosi drugacijem izgledu i samopouzdanju. Srecno, i ne ustrucavajte se da sto vise komunicirate sa svojim zubarom i da ga pitate za svaku sitnicu i sve sto Vam se ne dopada. (:
2020 02 26
I da, nakon skidanja proteze foliju obavezno nositi po pravilima, bez izuzetka, sto duze. (:
2020 02 26