Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Farbanje odece

Imam gomilu odece koju ne nosim samo iz razloga sto su boje neodgovarajuce pa ne mogu da uklopim, a modeli su stvarno divni. Dosla sam na ideju da bih to mogla da ofarbam jer bukvalno samo crno nosim. Zanima me kako, cime, sta moze a sta ne, iskustva, saveti, bilo sta 😁
2020 03 06
Ja sam ranije farbala farbom za tkaninu, ali je malo komlikovano i zavisi od materijala da li ce lepo primiti boju, jer je crna bila u pitanju. Potrebno je da se odeca iskuva u toj boji. Znam da postoje i neki prirodni nacini za farbanje, tipa boje zelena, crvena ili ljubicasta ali se tako farbane po malo ispiraju kazu. To nisam probala. :")
2020 03 06
> Dancer: > Ja sam ranije farbala farbom za tkaninu, ali je malo komlikovano i zavisi od materijala da li ce lepo primiti boju, jer je crna bila u pitanju. Potrebno je da se odeca iskuva u toj boji. Znam da postoje i neki prirodni nacini za farbanje, tipa boje zelena, crvena ili ljubicasta ali se tako farbane po malo ispiraju kazu. To nisam probala. :") Da li pamuk lepo primi boju?
2020 03 06
Da. Na pamuk i lan se potpuno primaju boje,ja secak nadam i dace na svilu da lepo reaguje, jer isto planiram da ofarbam odecu. Procitala sam ranije da prirodni materijali nisu problem, nego sintetika itd jer farba samo sklizne sa materijala. 🤞🏻
2020 03 07
Ja nosim u radnji za hemijsko čišćenje a tamo i farbaju odecu po zelji i za ne tako puno novca,a dobijete stvar kao novu . Sto je najbitnije odeca vam nece biti unistena ili sl. Vec u sigurnim rukama,i sigurno dobro ofarbana. Pozdrav😉💋❤🤗
2020 03 13
> BiljkaLj: > Ja nosim u radnji za hemijsko čišćenje a tamo i farbaju odecu po zelji i za ne tako puno novca,a dobijete stvar kao novu . Sto je najbitnije odeca vam nece biti unistena ili sl. Vec u sigurnim rukama,i sigurno dobro ofarbana. Pozdrav😉💋❤🤗 Kako se krecu cene?
2020 03 14
Cena zavisi od toga sta se farba i gledaju da li ima dugmice i od cega su ,ili gledaju neke dodatke na tkanini ,ako su razliciti materijali i tako to ... Npr. ja sam farbala farke za 550din ,bluzicu za 450din,koznu jaknu za 2500din. Ako je nesto komlikovanije,kao npr kada sam odnela jedne pantalone sa nekim nitnama i dugmicima,nisu hteli da rizikuju i nisu hteli da mi ih ofarbaju... Ali zato kada ofarbaju stvar stvarno izgleda potpuno profi i ne skida se farba prilikom pranja,vrhunski.
2020 03 15