Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Dermatitis?Sta raditi?

Sta raditi u slucaju dermatitisa?Mora li lekar ili ima nesto da se kupi? Koza mi je suva i stvorila mi se fleka na ruci koja je crvena i nekad svrbi...
2020 03 07
PA bilo bi dobro da lekar utvrdi Koji je dermatitis, a mozda I nije dermatitis..
2020 03 08
Ja sa tim imam problema cim krenu hladnoce...nemam alergiju,a postoji mogucnost da hormoni ne rade dobro...stres,nervoza,sve to...Moracu da vidim da odem kod lekara
2020 03 08
Jel to na licu? Mast od nevena, po mogućnosti domaća spolja, piti vitamin B kompleks, smanjiti slatkiše, uvesti u ishranu obavezno ako se ne konzumira kiselo mleko i jogurt, što masniji. Za dnevnu kremu obezbediti neku na bazi pčelinjeg voska, ja koristim Cera di cupra, za suvu kožu. Podvlačim, IZBACITI iz ishrane čaj od mente/nane.
2020 03 08
Na ruci mi je fleka.Ali koza lica mi je suva.
2020 03 08
Ako je dermaritis,onda nesto sto hidrira,ako su gljivice opet nesto drugo.Dok mom klincu se pojavilo nesto ispod pelena kada je bio beba,tako u krug,na jednom mestu,hlorofenikol sam mu namazala,nestalo je od jednog mazanja..Tako da bilo bi dobro da utvrdite tacno sta je,posebno ako stoji ili se cesto pojavljuje.
2020 03 08
E sad ekcem je isto fleka i hrapavo je.To kod dece hoce ispod pelena i hoce ko ima problem sa bronhitisom i astmom....imala sam problem kao mala sa bronhitisom ali sad nista.Dosta perem sudova i ruke su mi svaki dan u vodi.To dodatno pogorsava.Imam ovde kremu sa cinkom,ali ona sasusuje,to je ipak kad se deca ospu ili pocrveni guza...Imam hlorofenikol (mast za oci)..... ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/4c7e679a1e5e207689ba03ea1b9cfc33.jpg) Ne znam koliko se na slici vidi jer se sad umirilo.Gore je uvece.
2020 03 08
Najbolje idite i vidite sta je,kod lekara...Na fotografiji ne vidim najbolje ali i da vidim dosta tih stvari lice jedna na drugu,
2020 03 08
Naravno...hvala na savetima..
2020 03 08
Meni ovo pre liči na raš nego na išta drugo. Kao što reče jedna članica, hloramfenikol mast 5% za kožu. Za lice, kao što sam gore opisala. Dnevna krema na bazi pčelinjeg voska, uveče mast od nevena.
2020 03 08
Treba da odes kod dermatologa da se utvrdi dal je ekcem .Moja beba ga je nasledila od mene znaci nasledno je .Koristimo mustelu vec nekih mesec dana I poboljsalo se .Nije kao sto je bilo
2020 03 08
Znam sta je ekcem...meni ne deluje da je to...
2020 03 08
> kaileenakala: > Meni ovo pre liči na raš nego na išta drugo. Kao što reče jedna članica, hloramfenikol mast 5% za kožu. Za lice, kao što sam gore opisala. Dnevna krema na bazi pčelinjeg voska, uveče mast od nevena. Sta je ras?
2020 03 08
> KristinaCa12: > Znam sta je ekcem...meni ne deluje da je to... Dermatitis ti je ustvari ekcem bar su nama tako rekli :)
2020 03 08
Pa navodno nije isto ekcem i dermatitis.Ja imam seboreicni i kontaktni dermatitis,sin atopijski...Za kontaktni znam sta mi smeta,a za ova driga dva doslovce su mi rekli da nemaju pojma ni zasto se javlja a ni kako se leci.Nego da krenem sa preparatima jednim po jednim i vidim sta ce da nam odgovara...
2020 03 08
1 2