Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Dermatitis?Sta raditi?

Sta raditi u slucaju dermatitisa?Mora li lekar ili ima nesto da se kupi? Koza mi je suva i stvorila mi se fleka na ruci koja je crvena i nekad svrbi...
pre 26 dana, 23:55
PA bilo bi dobro da lekar utvrdi Koji je dermatitis, a mozda I nije dermatitis..
pre 26 dana, 00:36
Ja sa tim imam problema cim krenu hladnoce...nemam alergiju,a postoji mogucnost da hormoni ne rade dobro...stres,nervoza,sve to...Moracu da vidim da odem kod lekara
pre 26 dana, 00:41
Jel to na licu? Mast od nevena, po mogućnosti domaća spolja, piti vitamin B kompleks, smanjiti slatkiše, uvesti u ishranu obavezno ako se ne konzumira kiselo mleko i jogurt, što masniji. Za dnevnu kremu obezbediti neku na bazi pčelinjeg voska, ja koristim Cera di cupra, za suvu kožu. Podvlačim, IZBACITI iz ishrane čaj od mente/nane.
pre 26 dana, 01:14
Na ruci mi je fleka.Ali koza lica mi je suva.
pre 25 dana, 10:00
Ako je dermaritis,onda nesto sto hidrira,ako su gljivice opet nesto drugo.Dok mom klincu se pojavilo nesto ispod pelena kada je bio beba,tako u krug,na jednom mestu,hlorofenikol sam mu namazala,nestalo je od jednog mazanja..Tako da bilo bi dobro da utvrdite tacno sta je,posebno ako stoji ili se cesto pojavljuje.
pre 25 dana, 12:08
E sad ekcem je isto fleka i hrapavo je.To kod dece hoce ispod pelena i hoce ko ima problem sa bronhitisom i astmom....imala sam problem kao mala sa bronhitisom ali sad nista.Dosta perem sudova i ruke su mi svaki dan u vodi.To dodatno pogorsava.Imam ovde kremu sa cinkom,ali ona sasusuje,to je ipak kad se deca ospu ili pocrveni guza...Imam hlorofenikol (mast za oci)..... ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/4c7e679a1e5e207689ba03ea1b9cfc33.jpg) Ne znam koliko se na slici vidi jer se sad umirilo.Gore je uvece.
pre 25 dana, 12:52
Najbolje idite i vidite sta je,kod lekara...Na fotografiji ne vidim najbolje ali i da vidim dosta tih stvari lice jedna na drugu,
pre 25 dana, 12:59
Naravno...hvala na savetima..
pre 25 dana, 13:15
Meni ovo pre liči na raš nego na išta drugo. Kao što reče jedna članica, hloramfenikol mast 5% za kožu. Za lice, kao što sam gore opisala. Dnevna krema na bazi pčelinjeg voska, uveče mast od nevena.
pre 25 dana, 15:44
Treba da odes kod dermatologa da se utvrdi dal je ekcem .Moja beba ga je nasledila od mene znaci nasledno je .Koristimo mustelu vec nekih mesec dana I poboljsalo se .Nije kao sto je bilo
pre 25 dana, 16:30
Znam sta je ekcem...meni ne deluje da je to...
pre 25 dana, 17:29
> kaileenakala: > Meni ovo pre liči na raš nego na išta drugo. Kao što reče jedna članica, hloramfenikol mast 5% za kožu. Za lice, kao što sam gore opisala. Dnevna krema na bazi pčelinjeg voska, uveče mast od nevena. Sta je ras?
pre 25 dana, 17:34
> KristinaCa12: > Znam sta je ekcem...meni ne deluje da je to... Dermatitis ti je ustvari ekcem bar su nama tako rekli :)
pre 25 dana, 22:19
Pa navodno nije isto ekcem i dermatitis.Ja imam seboreicni i kontaktni dermatitis,sin atopijski...Za kontaktni znam sta mi smeta,a za ova driga dva doslovce su mi rekli da nemaju pojma ni zasto se javlja a ni kako se leci.Nego da krenem sa preparatima jednim po jednim i vidim sta ce da nam odgovara...
pre 25 dana, 22:48
1 2 Sledeći