Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

koronavirus? kakva su vaša mišljenja

Ljudi šta se dešava?!?
2020 03 11
Lažu, šta bi drugo.
2020 03 11
I ja mislim da je laz jer jedno pricaju danas,sutra druga prica...kod nas u Ca kao jedan potencijalni oboleo.
2020 03 11
Meni najvise stvaraju paniku poluinformacije i neinformisanost.U italiji stanje katastrofa,ceo svet je uveo neke mere,samo ovde ismevanje istog...Zabrinuta sam zato sto nemam pravi uvid u to koliko ima zarezenih u Srbiji kojom se brzinom siri i stavom nasih lekara i vlasti..I naravno sa cim tacno imamo posla..Svakako sam oprezna.
2020 03 12
https://mojekrpice.rs/forum/t/535015/korona-virus Pre par dana je već bilo reči na ovu temu.
2020 03 12
> emilyy: > https://mojekrpice.rs/forum/t/535015/korona-virus > Pre par dana je već bilo reči na ovu temu. Nisam pronasla to izvinjavam se
2020 03 12
Meni je sve jasno kad su zbog obicnog gripa produzili raspust,a sad kad je prica o prestanku nastave,oni kazu kako nema potrebe za tim...stvarno ne razumem...Iskreno vise i ne znam u sta da verujem.Opet sa jedne strane imam decu i strahujem za njih,a opet sa druge strane,mislim da je ipak laz i da se nesto drugo krije iz ovoga...nisam pametna stvarno.
2020 03 12
Niko ne laže. Studiram Medicinski fakultet i odlično sam informisana. Virus nije nimalo naivan ( virus gripa je svakako opasniji ali je smrtnost kod corona virusa mnogo veća ) i morate voditi računa u smislu higijene više nego inače. Svakako da nema mesta, za sada neku paniku, jer corona virus je mutacija dva virusa i neće preživeti na većim temperaturama. Prosto je dovoljno da se malo povede računa, obavezno maskice i tako to. Naravno, ko smatra da nije ništa, ne treba ni da vodi računa ali na svoju odgovornost. I da, mislim da se baš zbog društvene neodgovornosti ovaj virus širi brzinom svetlosti. I da smo očigledno takav narod da čekamo da ‘ vrag odnese šalu ‘ , a dovoljno je samo da malo povedemo računa.
2020 03 12
Ja lično ne paničim, upravo zbog informacije da je virus grupa mnogo opasniji što jeste tačno tako da mi otprilike svake god imamo epidemiju, ali vodim računa u smislu izbegavanja gužvi, izbegavam gradski prevoz, nosim maskicu..
2020 03 12
Onako iskreno nas stav+higijena+lose zdravstvo,mislim da ce da se prosiri samo tako...Uopste nisam optimista..Evo moj komsiluk ismeva svakoga ko nosi masku...U skoli se deca smeju drugoj, koja su dosla sa maskama...Mislim ni ja je ne nosim,ali izbegavam zatvorene prostore koliko god je to moguce.Ako nista drugo bar se ne podsmevam...
2020 03 12
Baš tako.. > DoliBlack: > Od malo vise opreza i pojacane higijene, ne moze biti stete, a od olakog shvatanja moze doci i do katastrofe. Koliko sam citala, deca nisu toliko ugrozena, tj. redje oboljevaju. ali su vise prenosioci bolesti. Na udaru su najvise stariji i oni koji vec imaju neko drugo oboljenje i oslabljen imunitet.
2020 03 12
Danas sam se setala sa decom i nikog nisam videla sa maskom...ljudi napolju,deca se igraju na igralistu,setaju se ljudi.Sve normalno...Sto se tice higijene,valjda nismo dotle dosli da se higijena ne vodi.To je svaki dan obavezno imalo virusa ili ne.
2020 03 12
Pa naravno da smo dotle došli. Od pipkanja svakog hleba u prodavnici, lizanja prstiju i novčanica, kesa, do kijanja i kašljanja u druge ljude, jedenja sa prljavim rukama, pijenja iz tuđe čaše, cmakanja svih koje sretnemo... To je kod nas normalno... Verovatno većina ni mobilni telefon ne čisti redovno, a mislim da ni ruke ne peru ni sapunom ni kako treba... Ne kažem da smo to mi ovde, ali većina je prilično nekulturna i aljkava na žalost... To se svakodnevno viđa, pa sam te primere i navela... Čak i kad se vodi računa, do bilo kakve zaraze može doći, a kamoli kad se ne vodi...
2020 03 12
> DoliBlack: > Pa naravno da smo dotle došli. Od pipkanja svakog hleba u prodavnici, lizanja prstiju i novčanica, kesa, do kijanja i kašljanja u druge ljude, jedenja sa prljavim rukama, pijenja iz tuđe čaše, cmakanja svih koje sretnemo... To je kod nas normalno... Verovatno većina ni mobilni telefon ne čisti redovno, a mislim da ni ruke ne peru ni sapunom ni kako treba... Ne kažem da smo to mi ovde, ali većina je prilično nekulturna i aljkava na žalost... To se svakodnevno viđa, pa sam te primere i navela... Čak i kad se vodi računa, do bilo kakve zaraze može doći, a kamoli kad se ne vodi... Slazem se. I ja smatram da Nam higijena nije na zavidnom nivou.
2020 03 12
Ja sebe ne bih mogla da zamislim da posle odlaska u toalet ne operem ruke ili da pre spremanja hrane to isto ucinim.Tusiranje svako vece i ja perem svaki dan.Masina se raspade jadna 😁....cim otopli ja perem cebad,jorgane,provetravam kucu.Cisti,potirem...Ali bez obzira sto svako od nas to radi,kad medju svima nama postoje ljudi koji ne vode higijenu,ne peru ruke i mogu da zive u prljavstini....Uzas....samo da prodje ova frka od korona virusa pa svi da uzivamo...od letovanja,ekskurzija,izleta nista ove godine.....vec su ukunuli srednjoskolcima,a moje dete (drugi razred) ostalo je da idu u maju na izlet...
2020 03 13
1 2 3