Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

koronavirus? kakva su vaša mišljenja

Meni prvi put otkada postoje razne epidemije i pandemije- nije uopste svejedno. Prvo, da Sunce ubija virus, ne bi ga bilo u Australiji i na podrucjima gde je vec uveliko preko 25 stepeni. Drugo, sad vec imamo priliku da vidimo kakva je katastrofa u Italiji npr. i umesto da se vrsi neka preventiva- nase skole i dalje rade, broj respiratora je prvo drzavna tajna, pa onda ispade da ih ima samo 1008 i plus sve ostalo sto ste vec nabrojale. Da imam dete skolskog uzrasta, nema sanse da bih ga pustila u skolu. Po skolama, na kraju krajeva, rade i nastavnici, cistacice, sluzbenici- sta su oni? Kolateralna steta? S jedne strane neznanje, neorganizovanost i pogresne odluke, a s druge- panika ili ruganje (ne znam sta je gore). Sve u svemu, resenje je podeliti po 4000 penzionerima. Kad krenu da trose lovu, pretvoricemo se u Lombardiju.
2020 03 13
Penzioneri mora da se potkupe pred izbore da bi izasli.Tako se dobija vlast,a penzionera je najvise...das mu 4000 i on zadovoljan,izadje zaokruzi listic i gotovo
2020 03 13
Ima i toga ali ako izbori budu za vreme inkubacije. Posle toga, ostace bez ciljne grupe. :|
2020 03 13
Kakva je situacija u vasim gradovima?U Cacku potvrdjene 2 osobe koje su prebacene za Beograd.Gimnazija i ekonomska skola prekinule nastavu.Testirace se djaci koji su bili na 18.rodjendanu na kojoj je bila zarazena osoba...
2020 03 13
U Zrenjaninu nista zvanicno, a nekoliko u karantinu nezvanicno. Za vikend se uveliko planira nekoliko proslava 18. rodjendana za koje licno znam, sa preko 100 gostiju na svakoj. ]:( Stvarno smo divljaci nevidjeni!
2020 03 13
Ne bih da dizem jos vecu paniku kod clanica iz Zrenjanina, ali izgleda da je direktor Draxa oboleo :/ A nas dragi sa vrha ne da da se firma od preko 1000 zaposlenih zatvori 😡
2020 03 14
Pa kad nema ko da sankcionise ta masovna okupljanja i nema ko da obezbedi maske i zastitne rukavice, niti ima ko da obaveze sve ljude, bez izuzetaka, i obolele i zdrave, da ne smeju bez maski i rukavica u bilo koji zatvoreni prostor da prigvire. Verujem da bi se tako broj obolelih sveo na minimum. Sramota je da ni u jednoj apoteci, drogeriji, marketu nema vlaznih maramica na bazi alkohola, a kamoli neko drugo sredstvo za dezinfekciju, maske su misaona imenica. Da su na vreme zatvorili granice sa ugrozenim zemljama u kojima je veliki broj obolelih ne bi sada rapidno rastao broj obolelih. Nama taj virus nije pao sa neba, uneli su ga iz Svajcarske, Nemacke, Italije. Zatvoris granicu i ne pustas ni nase ni strance.
2020 03 14
Nestali su mi neki komentari. Sve u svemu, neke države su proglasile vanredno stanje. Nadam se da ćemo se ugledati na njih... Bolje sprečiti, nego lečiti...
2020 03 14
U Leskovcu takođe nestalo i asepsola i maski ničega nema, doduše bio je kao jedan slučaj dečaka iz Vlasotinca (okolina Leskovca) pa navodno nije zaražen i neki Kinez iz naše firme u Leskovcu sve to izgleda kao ogromna teorija zavere i pljačka veka.. Ne znam šta da mislim
2020 03 14
Škole rade normalno kod nas, ja doduše idem na privatni pravni i verovatno da neće biti zabrane nastave, predavanja itd.. al osnovne i srednje škole bi trebalo zatvoriti ali sve normalno radi kod nas
2020 03 14
U Beogradu niko ne nosi maske kad god odem do prodavnice :) Izbegavam guzve posto imam malu bebu izbwgavam trzne centre I zatvorenw prostore.Goste ne primam .Redovno provetravam prostorije.Nisam uplasena za sebe ali za svoje dete jesam
2020 03 14
Mislim da je baš prvi zaraženi bio kod nas u Subotici, mislim da je sada registrovano oko 40-ak zaraženih, mada ko zna šta je istina, naravno mediji prenapumpavaju; ali ako su već zabranjena veća okupljanja, mislim da nema smisla da rade vrtići i škole. Ne znan kako je kod vas, ali ovde su apoteke baš digle cene na sredstva za higijenu, u ljudi masovno kupuju, brašna jedva ima na policama, toalet papira,ulje...strašno zaista. Mada dešavalo mi se da se stariji ljudi iskašlju na mene, ni izvini ni ništa, ne stavljaju ruke na usta kada kašlju, kao što je spomenula jedna članica pipkaju svaki hleb u prodavnici... zaista smo aljkav narod, čast izuzetcima naravno 🙂
2020 03 15
Jecka, imas broj na koji mozes projaviti svaku apoteku koja je podigla cene. Ima na netu
2020 03 15
https://pescanik.net/korona-pred-vratima/
2020 03 15
Da li je neka od vas cula da ce svi zaposleniu drzavnim firmama morati da potpise da se "dobrovoljno" odrice onih 100 evra? Ja za sada znam troje ljudi (svi rade u razlicitoj firmi) koji su morali da potpisu.. Nama jos nista nisu rekli, mozda zato sto radimo od kuce, ali postoji mogucnost da ce i nama reci cim se vratimo u kancelarije..
2020 05 05