Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Opadanje kose zbog stresa, iskustvo?

Ovako, imala sam jako jako gustu, kovrdžavu kosu ( “imam kosu za 4 glave” što bi rekla moja mama 🙂). Od prekomernog stresa ( u poslednje 2 godine), kosa mi se veoma proredila ( na ivici sam da ostanem sa “3 dlake na glavi) a pritom mi se i struktura kose promenila, ne kovrdža se više pravilno kao nekada ( kosu ne peglam i ne farbam). Na preporuke dermatologa sam koristila šampone i losione koji nisu pomogli, da li vi imate iskustva sa ovim? Stvarno se plašim da ću ostati skoro ćelava, svaki savet mi je dobrodošao 😓
2020 03 12
Stres je glavni pokretacn svega ja sam od stresa dobila heliko bakteriju koju i dan danas vucem ali u manjem broju , doduse kosa mi je uvek bila retka i tanka tako da ajde i to mogu da racunam , sto ne vidite u apoteci neki lek ako ima vezano za to , sad sam ja lupila ali mozda stvarno postoji probajte da je skratite malo pa vidite kako ce onda biti, ja imam bas dugacku kosu i kad god krajeve malo skratim bude kao malo bolje , probajte u apoteci nesto :)
2020 03 12
Ja imam tanku kosu i činilo mi se da mi baš previše opada. Onda sam čitala da pomaže cink. Pijem ga u tabletama i čini mi se da deluje. Kad sam previše skraćivala kosu, rasla je dosta sporije, ne znam zašto... ali sigurno je lakša kosa kad je kraća, pa malo bujnije deluje... Čitala sam i da su nekima pomogle i razne tablete za rast kose, ali su od njih neki dobili i brkove i sl., to zato nisam probala... 🤣 Tako da probajte za početak sa cinkom, ne može da škodi. 😊 Ima na ana forumu tema o opadanju kose, pa iščitajte malo ako imate vremena, ima dosta predloga i iskustava 😊
2020 03 12
Jecke.Isti problem.Isto kovrdzava kosa u pitanju...Radila i hormone,pila kojekakve suplemente,koristila sampone losione i nista...Ne znam uzrok.Mozda je i stres ali opet...Digla sam ruke.Kupujem s vremena na vreme Plantur losion,uzimam sampone protiv opadanja.Menjam non stop.Ali to je to...To traje vec tri godine,od kada mi se proredila kosa
2020 03 12
Moja kosa je prirodno blago talasasta, duga do struka. Pre 4-5 godina u kombinaciji stres-hormonska neravnoteža, opalo mi je pola, ako ne i više. Još uvek je oporavljam i dosta vremena je potrebno kada je ovoliko duga. Treba je skratiti, i ja sam dosta jer joj je koren oslabljen pa zato toliko i opada. Drugo: Pranje jednom nedeljno jer je kovrdžava i talasasta kosa suva pa je pranje dodatno isušuje i krza. Veče pre pranja utrljati u kožu glave ricinusovo pa zatim kokosovo ulje, uviti u plastičnu foliju i ostaviti preko noći. Prati kosu isključivo običnim, najobičnijim šamponom od breze i koristiti masku za kosu, ne balsam, na bazi prirodnih ulja bez silikona i parabena (ja koristim sa arganovim uljem). Nije loše, naročito za nas kudrave koristiti pivo kao masku. Eto, to su moja iskustva što se kose tiče. :-)
2020 03 12
Isto sam imala kose za par ljudi, želja mi je bila da malo opadne i opala malo više 😅 Shisham se na kratko već nekoliko godina i jedino tako imam kovrdze, a posle trećeg porođaja sam mislila da ću ocelaviti i utrljavala sam Pantenol tečni u kosu, tj masirala glavu. Tada sam imala i zaliske, ali se kosa vratila u tim delovima (da li sama od sebe ili od Pantenola) i sad sa kratkom kosom misle kako mi je gusta, mada to nije 20% one moje stare kose. Ne opterećujem se oko toga, našla sam adekvatnu frizuru, baš mi stoji tako kratka i asimetricna i to je to. Mozda opada malo od stresa, malo od tretiranja, malo od vezivanja, malo u trudnoći i posle porođaja.. Pa, dobro je i imam ovoliko 😂
2020 03 12
Hvala svima na odgovorima 😓. Mazala sam ricinusovim uljem dosta dugo ali nije mi nešto pomoglo po pitanju gustine i rasta kose, jedino mi je dlaka bila glađa i sjajnija. Švrljala sam po forumu Ana.rs i neke od stvari koje su devojke pile jesu Omega3, Merz, Rigenforte, Biotin i Fitoval. Neki tvrde da pomaže, neki da ne deluje, nekima otvaraju apetit, dobijaju bubuljice... Možda da odem do apoteke i pitam da mi preporuče nešto. Koristila sam i Allin losion, pomogao mi je po pitanju seboreje ali nisam primetila da mi je pomogao kod rasta kose, probajte, možda vama pomogne, potpuno je prirodan i košta oko 800 dinara 😊. Ako nekoga zanima evo foruma : https://www.ana.rs/forum/index.php?topic=17556.0
2020 03 12
,:) I ja sam iscitavala forum.Ja mesam sampon za seboreju Sensil blu,to kada mi se upali skalp,kada je ok phyto sampon protiv opadanja i uzela sam neki prirodni skroz,kaze zena moze da se pije Smilje bosilje....Alin mi je bio super ali mnogo masti kosu,mada i ovaj Sensil blu to radi ali on je medicinski pa ga ne koristim cesto...Suplemente mozes da probas,meni nisu nesto pomogli...Uzimala sam Solgarove vit za kozu kosu nokte..Trenutno pijem cink..Isto ne vidim neko poboljsanje..I tako..Bas smracih ,:)
2020 03 12
Ja nisam ostavljala link foruma jer administrator, ili ko vec, brise te poruke sa linkovima ka drugim sajtovima :-) Da znate :-)
2020 03 12
Onda Vam koža glave nije kompatibilna sa ricinusovim uljem. Ni meni maslinovo ne deluje. Probajte onda Brahma-Amla ulje. Ima ga u zdravim hranama. Garantovano podstiče i ubrzava rast kose ali da znate, miris mu je grozomoran. Ja sam ga zato kratko koristila.
2020 03 12
Iskustvo moje cerke a sada i moje je:Farmasi sampon od belog luka. Obe smo resile problem opadanja kose. Jos samo da dodam:nemamo kovrdzavu kosu ali,ako niste koristili,probajte. Nece Vam sigurno naskoditi.
2020 03 12
Treba povesti racuna i o ishrani, da li kroz nju unosimo vitamine, minerale, proteine itd. Vezbanje takodje dobro utice na celokupan izgled i zdravlje, pa tako i na kosu, a donekle oslobadja od stresa. Sto se tice sampona, moja drugarica ima dobra iskustva sa Vichy dercos samponom, takodje joj je opadala kosa usled stresa.
2020 03 13
Izbaci šampone i regeneratore koji imaju sulfate, parabene, silikone u sastavu. Gledaj da koristiš veganske prozivode za kosu koji su 90 ili 100 % prirodni. Ti skuplji šamponi većinom imaju loš sastav i tu se u većini slučajeva plaća samo marka, sastav im je očajan i nezdrav. Loš sastav može da utiče i na hormone i strukturu i izgled kose, neki sastojci su i kancerogeni. Takodje, možda bi trebalo i ishranu da promeniš, ishrana dosta utiče na sve. Neka moja preporuka su ovi proizvodi ispod. Nijedan od njih nije preterano skup, čak su cene jako pristupačne, po mom mišljenju, a imaju odličan i bezbedan sastav. Šamponi su blagi, ali lepo čiste kosu, čak se kosa daljim korišćenjem manje dosta masti, samo je bitno da se prstima malo više utrljava, pa detaljno ispere. Moj predlog ti je da ne gledaš marku i cenu, već sastav na proizvodima. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/d2efa7a88f1f85d9574eec217eadd57f.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/9c3b033ea34e5998acea01fefc6f6ce6.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e1003386afb4f4cb7a2e12d36506ae68.jpg)
2020 03 13
Treba biti obazriv sa kozmetikom...Evo sampona koji je meni unakazio glavu.Pa sam ga dala muzu koji nema problem i njemu je unakazio teme..Jeftin,organski, dobar sastav,bez parabena,sulfata....Katastrofa ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/fcf03bfc80a40f30136ae031a067e8fb.jpg) A uzela i balzam i masku
2020 03 14
> kaileenakala: > Onda Vam koža glave nije kompatibilna sa ricinusovim uljem. Ni meni maslinovo ne deluje. Probajte onda Brahma-Amla ulje. Ima ga u zdravim hranama. Garantovano podstiče i ubrzava rast kose ali da znate, miris mu je grozomoran. Ja sam ga zato kratko koristila. Nema veze što mu je miris loš, ako će da reši problem mogu da istrpim, obavezno ću da probam 😊
2020 03 14
1 2 3