Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Los san...

Da, da paraliza, desava mi se povremeno. U sustini normalna pojava, ali strasno neprijatna. A nekad kad sanjam nesto ruzno isto se tako ukocim i probudim se, a ne smem da otvorim oci. Obicno to bude kad sanjam neke natprirodne pojave
2020 04 09
> sandokanka: > A da li vam se desavalo da se probudite i svesni ste toga, a ne mozete da se pomerite, kao ni da govorite? > Los osecaj, kada se nisu obe hemisfere probudile :o Daaao ,takozvani lucidni snovi :,'( :,'( :,'( Imala sam ih cesto ranije .. Svestan da sanjas , budan , vidis sve oko sebe a ne mozes da govoris niti se pomeris,a imas osecaj kao da si bespomocan,da ce te neko napasti i pokusavas da zoves u pomoc :') Uzasno je ...mada moze se kontrolisati kada se sanja vise puta i onda postanes svestan da je to to ,pa se vise ne dozivljava tako strasno :") Bar takvo je moje iskustvo :o .
2020 04 09
Icka, nije to lucidan san, lucidan je kao sto sama rec kaze kad si sve vreme u snu svesna da sanjas. Recimo, sanjas da si u Parizu i uzivas, ali si svesna da je to san. Ova druga pojava je paraliza sna i desava se najcesce kada smo u REM fazi, odnosni nismp skrpz utonuli u san, a nismo ni potpuno budni :) ili pred sam zavrsetak sna kada iz nekog razloga pocnemo da se budimo. Imam kod kuce tonu nekih knjiga o snovima, kao sto rekoh, sanjam stalno i bas zivopisno, pamtim neke snove kad sam bila bas mala E, da ono sto mi se u zadnje vreme desava, jako je zabavno: sanjam u epizodama. Recimo sanjam mesto neko nepostojece mesto i neka desavanja tu i posle mesec dana sanjam opet to isto nepostojece mesto i kao da mi se nastavlja san 😂😂😍 zabavno je skroz. Skoro sam sanjala kako me jure neki krimosi da me roknu, a nosim neku torbu koja im treba, skacem po automobilima, trcim preko nekih mostova 😂😂😂 hit
2020 04 09
hehe spy girl :)
2020 04 10
Od početka ograničavanja kretanja imam košmare što se tiče spavanja, ne sećam se da sam nesto sanjala, ali me živci grizu, pa se budim, čini mi se na 5 minuta. Navikla sam da landram, prepesacim desetak i više kilometara, odem u Lidl u pola deset uveče ako mi dune, a sad svega toga nema, zato sam napeta. Inace, vesti ne slušam, jave mi da je za vikend zabrana izlaženja i to je to, nije da se opterećujem Koronom 😒
2020 04 10
Isto.meni su kilometarska pesacenja ventil.Izolacija ili distanciranje od ljudi mi i ne pada toliko tesko,stavise ,:) .Ali nemogucnost kretanja onda kada ja to hocu mi je haos
2020 04 10
Eto, to je uzrok, baš sam pričala sa dosta mladjom osobom od mene, koja ima iste probleme. Navikla je da bude slobodna i stalno u pokretu, sad teško zaspi i budi se iako se nije naspavala. Dosta njih provodi sad vreme u kuci spremajući hranu po ceo dan, ne pada im teško, jer se nisu kretali mnogo. Meni nije problem da spremam hranu i čistim, ali mi bas nedostaje ta sloboda kretanja. Proći će i izolacija, proći će i košmari. Čaj od maticnjaka je dobar za napetost. Zeznula sam se, pa sam par čajeva sa maticnjakom pomesala u teglu i to je sad slabija koncentracija, morala bih litru čaja da popijem da bi imalo nekog efekta. U ponedeljak uzimam čist maticnjak i pijem dve solje dnevno. Za aritmiju usled napetosti mi je pomagao.
2020 04 11
1 2