Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Vakcinacija..

Citajuci razne portale,odnosno komentare ljudi,blago receno mogu da kazem da sam zgranuta.Ne pricam o vakcini za covid,nego vakcinaciji uopste.Da li ste za vakcinaciju ili protiv?Molim vas cinjenice i argumente zasto za,a ako ste protiv zasto protiv.Ne teorije zavera,Procitala sam u Trecem oku itd...
2020 04 25
Ja sam primila sve obavezne vakcine kao i moja deca. Vakcine protiv sezonskog gripa ne. Moja mama je asmatičar i ona se vakciniše i protiv sezonskog gripa. Jedino me muči što se kod nas ne može kupiti vakcina protiv HPV virusa. U drugim zemljama je dostupno i devojčice mogu da se vakcinišu. Pitala sam mog ginekologa i kaže da naš sistem ne želi da uvede, ni njoj nije jasno zašto pošto potvrđeno je da daje zaštitu ali kod nas nije biznis.
2020 04 25
Ne bih da Vas uvredim, ali da biste sa nekim diskutovali o ovako ozbiljnim temama, morate imati debelo znanje iz medicine, preciznije imunologije kao i opsteg razvoja deteta. Nikakve forume i slicno. Tako da, ukoliko niste lekar neke vrste ili ukoliko Vam se sada ne javi lekar da iznese neke cinjenice, samo zapocinjete bespotrebnu raspravu izmedju osoba koje svoje informacije prikupljaju po drustvenim mrezama ili od "lekara" kao sto su Jovana Stojkovic na primer, ne zelim ni da joj stavim dr ispred imena. Ta ista rasprava se vodi na sve strane vec godinama. Misljenje struke o ovoj temi je poznato. A ja kao defektolog Vam mogu reci da roditelji nazalost jedan dug period zivota svog deteta sa teskocama u razvoju, traze spoljasnjeg krivca. A najcesce to budu vakcine, jer se za to najlakse uhvatiti. A za sve koji imaju da kazu suprotno, evo, licno mogu da dozive kako bi svet izgledao bez vakcine. Pozdrav!
2020 04 25
> AppleRed: > Ja sam primila sve obavezne vakcine kao i moja deca. Vakcine protiv sezonskog gripa ne. Moja mama je asmatičar i ona se vakciniše i protiv sezonskog gripa. Jedino me muči što se kod nas ne može kupiti vakcina protiv HPV virusa. U drugim zemljama je dostupno i devojčice mogu da se vakcinišu. Pitala sam mog ginekologa i kaže da naš sistem ne želi da uvede, ni njoj nije jasno zašto pošto potvrđeno je da daje zaštitu ali kod nas nije biznis. Mislim da je skupa/Trebalo bi da moze da se nabavi privatno..
2020 04 25
> jelena2606: > > AppleRed: > > Ja sam primila sve obavezne vakcine kao i moja deca. Vakcine protiv sezonskog gripa ne. Moja mama je asmatičar i ona se vakciniše i protiv sezonskog gripa. Jedino me muči što se kod nas ne može kupiti vakcina protiv HPV virusa. U drugim zemljama je dostupno i devojčice mogu da se vakcinišu. Pitala sam mog ginekologa i kaže da naš sistem ne želi da uvede, ni njoj nije jasno zašto pošto potvrđeno je da daje zaštitu ali kod nas nije biznis. > Mislim da je skupa/Trebalo bi da moze da se nabavi privatno.. Ne može, proverila.
2020 04 25
> Nina0512: > Ne bih da Vas uvredim, ali da biste sa nekim diskutovali o ovako ozbiljnim temama, morate imati debelo znanje iz medicine, preciznije imunologije kao i opsteg razvoja deteta. Nikakve forume i slicno. > Tako da, ukoliko niste lekar neke vrste ili ukoliko Vam se sada ne javi lekar da iznese neke cinjenice, samo zapocinjete bespotrebnu raspravu izmedju osoba koje svoje informacije prikupljaju po drustvenim mrezama ili od "lekara" kao sto su Jovana Stojkovic na primer, ne zelim ni da joj stavim dr ispred imena. > Ta ista rasprava se vodi na sve strane vec godinama. > Misljenje struke o ovoj temi je poznato. > A ja kao defektolog Vam mogu reci da roditelji nazalost jedan dug period zivota svog deteta sa teskocama u razvoju, traze spoljasnjeg krivca. A najcesce to budu vakcine, jer se za to najlakse uhvatiti. > A za sve koji imaju da kazu suprotno, evo, licno mogu da dozive kako bi svet izgledao bez vakcine. > Pozdrav! Potpuno ste u pravu i potpuno se slažem sa Vama.
2020 04 25
Nina..Ne znam da li ste procitali sta sam napisala u uvodu....Pitala sam za cinjenice...
2020 04 25
Takodje niste ni vi lekar pa diskutujete.,odnosno kazali ste svoje misljenje..A sam uvod vaseg posta upravo navodi na raspravu.To je ono sto je bespotrebno. Iskreno uzasna mi je i pomisao da ljudi ne treba da znaju nesto o svom telu.I da moraju da imaju titulu lekara da bi smeli uopste da progovore o necemu.
2020 04 25
Ja sam veoma jasno navela da nisam lekar i zbog toga se ne upustam u rasprave da li ili ne, nemam dovoljno naucnih cinjenica kojima bih podrzala svoje stavove, zato ih i ne iznosim, vec slusam nauku. I niko ko nije zavraio medicinski fakultet i 11 godina se aktivno bavio tom tematikom nema dovoljno cinjenica. Svako ima pravo da iznese svoje misljenje, osim u slucaju kada je to misljenje opasno po druge. A misljenje antivaksera je itekako opasno.
2020 04 25
Slazem se oko poslednje recenice.Ali moram da dodam da su kod nas lekari postali toliko arogantni,da smatraju da ne moraju nista da kazu,objasne,nego da ljudi moraju slepo da ih slusaju.Ovo govorim iz licnog iskustva.I ako se i trazi neko objasnjenje umeju da budu toliko drski,da se osetis kao bice nizeg reda...To nije dobro! I ta praksa je otvorila vrata ovima koji nasiroko melju...
2020 04 26
> jelena2606: > Citajuci razne portale,odnosno komentare ljudi,blago receno mogu da kazem da sam zgranuta.Ne pricam o vakcini za covid,nego vakcinaciji uopste.Da li ste za vakcinaciju ili protiv?Molim vas cinjenice i argumente zasto za,a ako ste protiv zasto protiv.Ne teorije zavera,Procitala sam u Trecem oku itd... Ko zeli da se vakcinise neka se vakcinise. Znam samo da mene niko ne moze terati na bilo sta pa ni na to i da se sigurno necu raspravljati na portalima, forumima, novinama oko stvari koje se ticu mene, mog tela, zdravlja i prava. Posebno ne oni koji menjaju partnere kao carape, puse, piju, ispijaju kafe, nezdravo se hrane i zive, karakteri nule, mozgovi u offu, gledaju se rijalitiji, slusa se trash od muzike, ide se na Exite i po klubovima, promovise se nemoral i sad ce takvi raspadi koji veze o zdravlju i zivotu nemaju meni da drze slovo i odlucuju sta je dobro za mene? Ne i tacka. Tu se sad vracam na ono vec receno da ko zeli da se vakcinise neka se vakcinise, ko ne zeli ima pravo da odbije.
2020 04 26
Drugarici se dete ugasilo malo posle primanja vakcine i prosto ne moze niko na svetu da me ubedjuje da je rodjena takva, jer znam dete. Znam da je pricala, hodala, smejala se, 20ak dana nakon primanja MMRa dete je samo utihnulo. Ima dijagnozu blage retardacije. Kada su isle u Lipovicu u centar na lecenje, doslovno su sva deca bila isto godiste. I jednom prilikom smo sedele na jednom rodjendanu i zapricalle se sa zenom koja je bila sestra u nasem DZ bas u to vreme. Ta zenica nam je rekla da su te godine stigle bajate vakcinei da su dobili nalog da ih potrose i nisu smeli da pricaju o tome. Ta moja drugarica je uredno vakcinisala i drugo dete, nije nikakav anrivakcinas, ali mi je iskreno rekla:"Ne moze roditelj da se ne zapita da li tu ima istine. '' Kada sam doktorku moje cerke pitala sta ona misli, rekla mi je ovako:" Sigurna sam da ne moze da izazove autizam, ali NISAM SIGURNA dacne moze biti okidac kod deteta koje ima genetske predispozicije za poremecaje iz autisticnog spektra." Ona sama nije dala mom detetu da primi vakcinu dok nije prohodala i naucila 50ak reci. Misliž, zasto bi se cekalo da dete prohoda i progovori, ukoliko je vakcina bezopasna? Da me neko ne shvati pogresno, ja nisam nikako protiv vakcina, moja deca su sve isprimala uredno i nikada ne bih o tome razmisljala da nisam svojim ocima videla kako dete peestaje da prica, da se smeje. I uopste ne verujem u price da namerno neko pravi takve vakcine, vec racionalno razmisljam da je mozda, neka serija vakcina sadrzala neki sastojak koji je mozda ostetio nervni sistem ( ne mozete mi reci da je ovo nemoguce, jer svi virusi protiv kojih se vakcinisemo mogu izazvati različita ostecenja, pa tako i nervnog sistema, a vakcine i jesu oslabljeni virusi). I prosto je ljudska greska sa vakcinama ponekad morala d se zataska kako narod ne bi opravdano izgubio poverenje u vakcinaciju. .
2020 04 26
To je neko moje vidjenje iz licnog iskustva izvedeno. I sinu necu dari mmr pre druge godine, kao sto nisam ni cerki, sacekala sam da nauci dosta toga, kako niko ne bi mogao da mi kaze, ako se nesto desi, da sam rodila retardirano dete
2020 04 26
Ja iskljucivo nisam za vakcinaciju i necu se vakcinisati iz tog razloga jer su te vakcine pune otrova i ide se na to da se ljudska rasa ocisti sa lica zemlje taj isti Bil Gejts koji pravi vakcinu pre par godina je izjavio da ljudska rasa mora da se smanji jer ima previse ljudi na zemlji sad taj isti pravi protiv vakcinu pa se zapitajte zasto, svako ko je primi zavrsice pre vremena.
2020 04 26
Ma, to za Gejtsa su manje više budalastine Da nije bilo vakcina, ljudi bi jos umirali sa 30 godina od raznih bolestina, to je cinjenica. Ja ne mislim da se namerno prave neke sumnjive vakcine, vec da se nekada gresks potkrade, sto nijr nemoguce. I naucnici su ljudi. Samo treba paziti da su deca zdrava kada primaju vakcine, za mmr da prohodaju i progovore, proveri se crp i td i sve ok
2020 04 26
1 2 3