Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Vakcinacija..

Uredno sam vakcinisana kao i svi koji su moje ili slicno godiste, moja deca su uredno vakcinisana i niko od nas nije imao bilo kakve negativne reakcije na vakcinu. Naravno, pitali smo i mi pedijatra kakva je povezanost MMR vakcine i autizma i odgovorio nam je da se simptomi autizma poklapaju u tajmingu sa MMR vakcinom i to je to. Zato neki pedijatri cekaju da dete progovori kako ne bi dolazili u opasnost da ih roditelji autisticne dece optuze da su krivi za autizam svog deteta. Ono sto jeste bitno, to je da dete mora biti apsolutno fizicki zdravo da bi primilo MMR vakcinu kako ne bi doslo do komplikacija. Iskreno, nemam nista proiv vakcina, naprotiv, zahvaljujuci vakcini protiv pneumokoka moje mladje dete vise ne zavrsava u bolnici zbog upale pluca. Razmisljam i da im obojici dam IRS19 kako se ne bi razboljevali vise uopste....
2020 04 26
Zato Loki spominjem ovu malu, ona je i hodala i pricala i samo prestala da govori, pocela da se klati, sve manje se smejala, potpuno se dete promenilo od trenutka primanja vakcine. Tj koji dan nakon toga. To mi je jedna od najboljih prijateljica,. Da nemam taj primer nikada ne bih razmisljala o tome, ali prosto ne moze covek bar malo da se ne zapita, da se ne lazemo. A i ja nikada nisam ni u sta 100% sigurna, doza skepse uvek postoji, o cemu god da je rec
2020 04 26
Ovo sto je clanica Loki rekla je zapravo jedina korespodencija izmedju MMR vakcine i autizma. Nazalost, autizam se najcesce primeti u istom uzrastu kada se prima i MMR. Jednostavno jedno glupo poklapanje. I bas tako, lekari zbog toga cekaju da dete progovori, iz straha da ce biti optuzeni. Cinjenica je da dete mora biti potpuno zdravo. Moja rodjena sestra koja ima epilepsiju nije primila MMR kada je trebala jer jednostavno nijedan lekar nije znao kako bi i da li bi vakcina uticala na epilepsiju, ne postoje istrazivanja o uticaju vakcine na svaku mogucu bolest, naravno. Primice je cim prestane da pije lekove, cija doza se vec smanjuje. Autizam je nesto sa cim se dete radja i sa cim umire. Ali laickom oku je jako tesko primetiti znake autizma kod bebe i mladje dece, vrlo su blagi i cak neprimetni. Pogotovo sto je autizam jedan jako sirok spektar i nijedno dete nije isto. Meni je jako zao Vase prijateljice, samo bih Vas zamolila da je mozda posavetujete da trazi jos neko misljenje, vidim da spominjete da se dete klati i da se ne smeje, to klacenje se strucno naziva roking, veoma karakteristicno za klinicku sliku autizma, a izostanak socijalnog osmeha je jedan od prvih pokazatelja autizma. Zato mi ova dijagnoza blage retardacije ili kako ste vec rekli, ne pije vodu bas, a najvaznije je utvrditi pravu dijagnozu zbog tretmana u buducnosti.
2020 04 26
I ja sam vakcinisana i moje dete.Moj cale vec deset godina prima vakcinu proyiv gripa.Vidim da je narod generalno peplasen od vakcina.A da pritom ne iznosi ni jednu cinjenicu.Ne govori se samo o MMR vakcini,nego uopsteno vakcinama.Ono sto neko i iznese keo cinjenicu je nezeljeni efekat.Medjutim meni nije jasno,zasto tolika frka oko nezeljenih mogucih efekata kod vakcine kada svaki lek,a porogitli su ih svi mnogo u zivoyu,moze da ima kontraindiacije...
2020 04 26
> jelena2606: > I ja sam vakcinisana i moje dete.Moj cale vec deset godina prima vakcinu proyiv gripa.Vidim da je narod generalno peplasen od vakcina.A da pritom ne iznosi ni jednu cinjenicu.Ne govori se samo o MMR vakcini,nego uopsteno vakcinama.Ono sto neko i iznese keo cinjenicu je nezeljeni efekat.Medjutim meni nije jasno,zasto tolika frka oko nezeljenih mogucih efekata kod vakcine kada svaki lek,a porogitli su ih svi mnogo u zivoyu,moze da ima kontraindiacije... Tako je Jelka. Meni uvek padne na pamet moja kuma koja je farmaceut i njene reci: Da, znam sta je sve u vakcinama. Da li me plase kontraindikacije izazvane nekim sastojkom vakcine? Mozda pomalo, ali ni priblizno koliko me plase posledice ako mi dete oboli od neke od tih bolesti protiv kojih se vakcinisemo....
2020 04 26
> Meni je jako zao Vase prijateljice, samo bih Vas zamolila da je mozda posavetujete da trazi jos neko misljenje, vidim da spominjete da se dete klati i da se ne smeje, to klacenje se strucno naziva roking, veoma karakteristicno za klinicku sliku autizma, a izostanak socijalnog osmeha je jedan od prvih pokazatelja autizma. Zato mi ova dijagnoza blage retardacije ili kako ste vec rekli, ne pije vodu bas, a najvaznije je utvrditi pravu dijagnozu zbog tretmana u buducnosti. Dete jr vec 12 godina skoro svaki dan kod svih, bukvalno svih mogucih lekara koji postoje, posecuje logopeda redovno, ide na plivanje ( sama pliva) , poslednjih godina se vise smeje. Ako je neko ispitao sve moguce metode lecenja, onda su to oni. Ne znam, ja prosto ne mogu da poverujem u to da dete u roku od 15 dana prestane da govori i promeni ponasanje. Ja se toj mojoj drugarici iskreno divim, ona je prelepa, uvek doterana, pored svega hoda uvek uspravno. Meni da se tako nesto dogodi, ja, iskreno, ne verujem da bih mogla da zivim sa tim. Ustvari sam sigurna da ne bih mogla i analiziram svoju decu 24h dnevno. Znaju Jeca i Loki koliko sam se tripovala da sa mojom cerkom nesto nije u redu, jer je trcala u krug stalno, nije lepo pricala. Naravno, sve je u redu i dete je savrseno normalno, ali sad ovog malog tako isto analiziram non stop, posebno posle vakcine. Naravno, ponavljam, ne verujem da nam neko namerno truje decu, ali isto tako ne verujem ni u preveliku strucnost medicinskog osoblja koje daje vakcine posle svega sto sam videla i u dusevnim bolnicama kada mi je mama bila u cak 3 razlicite ustanove i u porodilistima i u decjim bolnicama. Imala sam prilike bas svega da se nagledam i nemam poverenja nikako. Ja, koja ne verujem u boga, 30X sam se pomolila pre svakog CR i unapred samu sebe sahranila koliko sam imala poverenja u zdravstvo 😂
2020 04 26
> lokibg: > > jelena2606: > > I ja sam vakcinisana i moje dete.Moj cale vec deset godina prima vakcinu proyiv gripa.Vidim da je narod generalno peplasen od vakcina.A da pritom ne iznosi ni jednu cinjenicu.Ne govori se samo o MMR vakcini,nego uopsteno vakcinama.Ono sto neko i iznese keo cinjenicu je nezeljeni efekat.Medjutim meni nije jasno,zasto tolika frka oko nezeljenih mogucih efekata kod vakcine kada svaki lek,a porogitli su ih svi mnogo u zivoyu,moze da ima kontraindiacije... > Tako je Jelka. Meni uvek padne na pamet moja kuma koja je farmaceut i njene reci: Da, znam sta je sve u vakcinama. Da li me plase kontraindikacije izazvane nekim sastojkom vakcine? Mozda pomalo, ali ni priblizno koliko me plase posledice ako mi dete oboli od neke od tih bolesti protiv kojih se vakcinisemo.... Dobro, to je u redu, ali ako je, recimo, kontraindikacija paraliza, lupam, dajem primer i bas moje dete bude jedno od miliom koje je dobilo paralizu, ne bih vise tako razmišljala.. Ako postoji i najmanja sansa da vakcine uzrokuju neko ostecenje nervnog sistema, pa makar i kod 0,01% dece, tome se mora ozbiljno pristupiti, jer ja bih licno pre rizikovala sa malim boginjama, nego sa dozivotnim mentalnim poremecajem, jer to nije nilakav zivot. I meni nije jasno da svi ti lekari ne mogu da utvrde ranije da li je beba autisticna. Za sta im sluze tolikoće skole, ako za 2 godine zivota ne mogu da uoce te znake, koliko god bili suptilni
2020 04 26
Debela, jednostavno, autizam ne moze da se predvidi unapred. Simptomi se ispolje u nekom trenutku i to je to. I komplikacije malih boginja i jesu encefalitis, slepilo, a u najtezim oblicima i smrt. Ja recimo ne bih mogla da zivim sa tim. Vakcinacija moze da se iskomplikuje naravno, ali upravo zbog toga pre bilo koje vakcinacije mi vodimo decu na kompletan pregled, vadimo krv.....
2020 04 26
Debela.Ni ja slepo ne verujem lekarima.I mogla bih ovde da napisem bar deset situacija gde su se poprilicno obrukali.Ali upravo zato smatram da svi treba da imamo neko elementarno znanje iz medicine,da se informisemo koliko god je to moguce,kod pravih ljudi. Evo navescu jednu najnoviju od pre par meseci...Sinu mi je na grudima,odnosno ispod bradavica,nesto izaslo..Pipnem,vidim da je simetricno na obe strane,pretpostavim da je nesto vezano za pubertet i hormone...Malo izguglam,smirim se ali ipak odem u DZ,da strucnjak kaze sta je.Zena nije znala ni sta je.Okrenula je deset telefona da objasni i da vidi kod kog specijaliste da ga vodimo...Sva sam se preznojila,unela mi je takvu paniku...U Tirsovu smo otili i lekar mi je potvrdio da je ono sto sam i ja mislila da je.Nismo mogli da verujemo,koliko neznanje je pokazao pedijatar u Dz...Ali ovakvi slucajevi lekara su izuzeci na svu srecu.I najezim se svaki put kada mi neko kaze sta ti imas i da mislis o necemu,kada su tu ljudi koji su se skolovali za to.
2020 04 26
> lokibg: > Debela, jednostavno, autizam ne moze da se predvidi unapred. Simptomi se ispolje u nekom trenutku i to je to. > I komplikacije malih boginja i jesu encefalitis, slepilo, a u najtezim oblicima i smrt. Ja recimo ne bih mogla da zivim sa tim. > Vakcinacija moze da se iskomplikuje naravno, ali upravo zbog toga pre bilo koje vakcinacije mi vodimo decu na kompletan pregled, vadimo krv..... Boga mi, Bjanki su dali MMR, a dan ranije je imala temperaturu i kasljala je. Mislila je dr da cemo pobeci u HR i brzinski nas premuntala poslala u laboratoriju i cak su joj bili kako je rekla BLAGO POVISENI LEUKOCITI, alibpo njenim recima to nema nikakve veze. Ja mesec dana gledla u dete kao u fresku
2020 04 26
> jelena2606: > Debela.Ni ja slepo ne verujem lekarima.I mogla bih ovde da napisem bar deset situacija gde su se poprilicno obrukali.Ali upravo zato smatram da svi treba da imamo neko elementarno znanje iz medicine,da se informisemo koliko god je to moguce,kod pravih ljudi. > Evo navescu jednu najnoviju od pre par meseci...Sinu mi je na grudima,odnosno ispod bradavica,nesto izaslo..Pipnem,vidim da je simetricno na obe strane,pretpostavim da je nesto vezano za pubertet i hormone...Malo izguglam,smirim se ali ipak odem u DZ,da strucnjak kaze sta je.Zena nije znala ni sta je.Okrenula je deset telefona da objasni i da vidi kod kog specijaliste da ga vodimo...Sva sam se preznojila,unela mi je takvu paniku...U Tirsovu smo otili i lekar mi je potvrdio da je ono sto sam i ja mislila da je.Nismo mogli da verujemo,koliko neznanje je pokazao pedijatar u Dz...Ali ovakvi slucajevi lekara su izuzeci na svu srecu.I najezim se svaki put kada mi neko kaze sta ti imas i da mislis o necemu,kada su tu ljudi koji su se skolovali za to. Meni je sve bilo jasno kada smo izasli iz bolnice posle onih 7 dana mucenja kad je dete moglo da mi umre, bukvalno, a na otpusnoj listi pise: iritacija debelog creva nepoznatog porekla. Beba od 5 meseci. Kakvo crno bepoznato poreklo, a dali mu 6 lekova razlicitih, nakljukali ga pancefom za svaki slucaj i eto. Nista mu kao nije bilo. Nema prisustva virusa, bakterija
2020 04 26
> svejezauzeto3: > Moj mali uskoro puni 16 meseci i koliko znam sada je preporuceno vreme za primanje mmr vakcine. Zbog trenutnog stanja u drzavi ne zovem da zakazem posetu pedijatru jer sam cula da samo hitne slucajeve primaju, nemam pojma sve je stalo, iskreno nisam se ni trudila da zakazem posetu. Moj mali hoda od 11 meseca, ne prica ali brblja, mama tata i to, nije progovorio nista namerno konkretno.. Pa me zanima sta da radim. Citala sam da je najbolje kao da dete primi to cudo mmr sa 15 16 meseci.. Zdrav je ali ja sam uplasena sa svim tim... kapiram da ne moze da ne primi jel da.. Ne bi mogao u skolu i ostalo... da li je strasno ako primi kasnije a ne kad je preporuceno? Nije mi svejedno... Kao sto sam gore napisala, moja mama je odbila da vakcinise moju sestru koja ima hronicnu bolest. Ona je primila prvu dozu MMRa. Druga doza se daje pre polaska u skolu, ona je tada vec uveliko imala epi napade i bila na terapiji. Buduci da nije bila zdravo dete u tom trenutku, mama je isla na sud, morala da prilozi svu medicinsku dokumentaciju, to je trajalo par meseci i na kraju se doslo do sporazuma da drugu dozu primi kada vise ne bude ni na kakvoj terapiji jer je utvrdjeno da 99% ima deciji oblik epilepsije koji obicno pre puberteta prolazi. Znaci mi smo imali validan medicinski razlog za odlaganje primanja vakcine, a i prvu dozu je primila, zato je mogla krenuti u skolu, inace mislim da bi bilo problema. Ali vi definitivno imate jos vremena zbog ovog stanja u drzavi. Posavetujte se sa sto vise lekara, ako imate neke nedoumice, to Vam je jedini nacin da donesete pravu odluku zasnovanu na cinjenicama i razlicitim misljenima.
2020 04 26
Meji je dr rekla, prvi put, za treće dete, znači, prvi put, da ćemo da čekamo za mmr, reče, ima vremena, ne sekirajte se, bolje da je vidimo da hoda i priča, lako ćemo joj dati mmr. Msm, sad sam sama sebi licemer jer kada su bili u pitanju stariji sinovi, nisam ni razmišljala o tome da li dati vakcinu, to mi se nekako podrazumevalo. Ali.... činjenica je, prodali su Torlak, ove vakcine ne daju da ispitaju naše laboratorije kako bi objavili šta je tačno u njima, ovo što kažu da će vakcina protiv covida biti obavezna, ma nemoj! Pa kad se setim Gejtsovog Id2020, ne sviđa mi se. Još nema vakcine (ne zvanično), a biće obavezno... ma nemoj! I još slušajući Milu Alečković, Dunđera...sve ovo je jedno veliko s...nje.
2020 04 26
Vakcina protiv covida kod nas nece biti obavezna..Postojace samo preporuka ko bi trebalo da primi.A u svetu ne znam da li ce bii obavezna.
2020 04 26
Moja cerka je primila sa 2 godine najnormalnije
2020 04 26