Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Vakcinacija..

> jelena2606: > Vakcina protiv covida kod nas nece biti obavezna..Postojace samo preporuka ko bi trebalo da primi.A u svetu ne znam da li ce bii obavezna. Ali se razmatra medicinski pasos, dakle no vakcina, no putovanja.
2020 04 26
E, da i moj sin nije primio vakcine sa 5, 6 meseci, ne znam koje idu, jer je stalno bio bolestan, bukvalno svakih 7 dana kasalj, temperatura. Doktorka je muza smarala kao kako ga nismo doveli, ja nisam smela, iskreno. Ne znam jel mu kasno sa godinu te vakcine da primi? Ne znam ni koje su, pravo da vam kazem
2020 04 26
> Debela_devojka: > > jelena2606: > > Vakcina protiv covida kod nas nece biti obavezna..Postojace samo preporuka ko bi trebalo da primi.A u svetu ne znam da li ce bii obavezna. > Ali se razmatra medicinski pasos, dakle no vakcina, no putovanja. Da ali ne kod nas,koliko mi se cini.Pa protiv zute groznice je vakcina obavezna,cini mi se u nekoliko zemalja,ne vidim da se neko buni....Inace u Africi umre 250000 dece od posledica malarije.Neka vakcina je tek prosle godine stavljena u promet...Anti vakseri su se pobunili zbog moguce kontraindikacije vakcina...Da li je to realno?
2020 04 26
Da, ali ako ne primis, neces moci da putujes po svetu 😂 Ne znam sta da mislim. Razumem ja ljude koji su imali neka nemila iskustva, pa su sad protiv toga. Ja nisam dala u bolnici da Luki plasiraju braunilu u glavu. I boli me dupe sto je to najizrazenija vena i sto oni tvrde da je bezbedno. Ja njih kad vidim kako to rade, kako vene pucaju, hvala, ali ne hvala. I znad sta me je iznerviralo, trazili su mi da POTPISEM da oni ne odgovaraju, ako dete umre. Da potpisem! A oni meni ne potpisuju nista, ako se detetu desi nesto njihovom greskom. Jesam za sve prednosti medicine, ali da mi neko gsrantuhe da 100% nece biti nikakvih nuspojava. Ne da mi kazu mi to ne mozemo da znamo, nego napismeno garanciju 😂 i novcanu nadoknadu, ako bilo sta podje po zlu 😂
2020 04 26
Pa tu i lezi problem naseg zdravstva.Sto ne objasne pozitivne i negativne strane,intervencije,leka postupka.To mene vredja!Moja tetka je morala da radi biopsiju.Zivela je u Autraliji.Dva sata je imala razgovor sa lekarom oko bolesti,sta moze da krene naopako, dok se radi biopsija..Morala je sasvim da bude upucena u sve sto se radi.Takav je sistem.A onda potpisivanje,da je na njenu odgovornost ako pristane,posto je upucena.
2020 04 26
Vakcine su ogroman napredak, evolutivni i vakcinišem decu, čak sam dala i protiv varičela. Jedino ne bih primila za Koronu jer nisam sigurna koliko je ispitana. Imam dete u komsiluku koje je izgubilo sluh, jer je primilo vakcinu dok je imala upalu grla. Ne znam kako su joj to dali. Ima neželjenih dejstava sigurno, uvek imam dozu strepnje kad dajem ali ipak smatram da su korisne. Naravno, žao mi je što mi više ne pravimo vakcine već kupujemo uvozne.
2020 04 27
1 2 3