Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Matursko vece

U većini skola maturske veceri su otkazane,pa ce deca slaviti u kafanama i restoranima ,kako sami organizuju.Koje je vase misljenje,da li je to uspomena iz detinjstva koje ce se deca secati,da li je vredno potrositi desetine hiljada,da li je matursko vece izgubilo svoj smisao.....itd pisite u temi.Pozdrav😊
2020 04 29
Miii ćemo imati matursko veče :)
2020 04 29
Matursko vece je odavno izgubilo smisao, nazalost. Nekada se organizovalo da bi se ljudi druzili, plesali, smejali....a danas. Ko je skuplje platio sminku, haljinu, frizuru. Ciji selfi ce imati vise lajkova.... Totalno beskorisno bacanje para..
2020 04 29
Zanima me takodje koliko ste para potrosili za matursko da li ste se snalazili ili ste kupovali sve novo,placali sminkere,frizere,limuzine....
2020 04 30
Koje limuzine, gde mi živimo, u Americi!? Svako troši koliko ima. Zabava i uspomene se ne mere u krpicama i kićenju. Treba da bude dobar provod. Koliko puta gledam maturantkinje u haljinama od 1000 i kusur evra a celo veče sede za stolom i ne ispuštaju telefon iz ruke. Bačen novac.
2020 04 30
> jovanica990: > Zanima me takodje koliko ste para potrosili za matursko da li ste se snalazili ili ste kupovali sve novo,placali sminkere,frizere,limuzine.... Imala sam srecu, da mi je drugarica scenski masker, pa me pro bono sminkala i pravila mi frizuru. Cipele du kostale 900 din, haljina u blondiju 2500. Nokte mi je isto komsinica fino nalakirala, franch cini mi se, nakit pozajmljen, kao i torbica. Mislim da sam izgledala super. Za malu maturu sam imala bukvalno balsku haljinu, kostala je 5000, sve ostalo sam pozajmila. Vozio me drug u jugu na veliku maturu 😂 kakve limuzine. Bilo mi je super oba puta, proveli smo se extra, naravno, posle velike smo isli na Lukas, to se podrazumevalo 😂
2020 04 30
Moje prijateljice rade u školi,razredne su starešine pa sam gledala slike tih matura. Uglavnom sve isto izgledaju,iste frizure,iste haljine,cipele a haljine su kao za dodelu Oskara ili tipa Zvezde Granda ,:) Onda se lome u tim haljinama koje su neudobne i cipelama u kojima ne znaju da hodaju a tek nošenje štikli i takvih haljina na maloj maturi, jao! :') A tek dolazak pred restoran u Lincoln limuzinama! x-) Jadni roditelji,bankrotiraju dok ih obuku i spreme za maturu!
2020 04 30
> AppleRed: > Koje limuzine, gde mi živimo, u Americi!? > Svako troši koliko ima. Zabava i uspomene se ne mere u krpicama i kićenju. Treba da bude dobar provod. Koliko puta gledam maturantkinje u haljinama od 1000 i kusur evra a celo veče sede za stolom i ne ispuštaju telefon iz ruke. Bačen novac. Slazem se da su to gluposti,pogresno si me razumela,nego me zanima jer znam da mnogi papreno plate to vece pa posle "gladuju"...
2020 04 30
Jeste, papreno plate, odu u kredite jer se to jednom dešava. Pošto radim u prosveti skoro svake godine vidim šta se dešava. Može se to rešiti i mnogo skromnije. Videla sam vrlo originalne kombinacije gde roditelji sigurno nisu bankrotirali. A videla sam kao što reče članica modne kreacije u kojima devojke nisu znale da sede, hodaju, jedu. A kad je žurka, cipele na kraju budu suvišne. Less is more!
2020 04 30
> AppleRed: > Jeste, papreno plate, odu u kredite jer se to jednom dešava. Pošto radim u prosveti skoro svake godine vidim šta se dešava. Može se to rešiti i mnogo skromnije. Videla sam vrlo originalne kombinacije gde roditelji sigurno nisu bankrotirali. A videla sam kao što reče članica modne kreacije u kojima devojke nisu znale da sede, hodaju, jedu. A kad je žurka, cipele na kraju budu suvišne. Less is more! Kakva je situacija ove godine? Ja sam zadnjih nekoliko meseci razredna osmacima, dosad su slavili u skoli, a posto ih malo ima, i uz prisustvo roditelja i drugih mnogobrojnih gostiju. Niko ne pominje proslavu jos uvek, nadam se da ce se to izmestiti za kraj pandemije, pa i pred septembar, sto da ne, sad je nepotrebno.
2020 05 01
Ja sam za moju malu maturu kupila komplet koji sam tad papreno platila, pantalone moj broj se prodale, pa sam kupila vece, odmah na suzavanje kod njihove krojacice, majicu, papuce i torbicu platila sve po 1000-1500, frizer uvio kosu, sminkala se i nosila minimum nakita. Busom isli do kafane tad. Za maturu posle srednje opet neka paprena haljina za to vreme, al je nosena i za preko toga :D Sandale oko 2000, nakit 1500, torbica 1000, frizer uvio, sama se sminkala. Taxijem do hotela. Nista ekstravagantno, nista preterano, a oba provoda pamtim savrseno, sjajno je bilo (imam srecne fotke da to i dokazem :))
2020 05 01
Mina, za sad kod nas odloženo do daljnjeg. Pitanje da li će biti uopšte. Tu se radi o grupi od oko 300 ljudi.
2020 05 01
Moja matura.. pa moj tata i dalje spominje moju haljinu 😅 haljinu sam šila kod jednog kratora u mom gradu, ispalo je oko 15.000, torbicu kupila ne sećam se cene, cipele nisam mogla da nadjem kakve su mi odgovarale pa sam nosila već koje sam imala, frizerka uzela nešto jako malo, ali je uradila frizuru savršeno pa sam se i sama začudila zbog cene, a šminkala sam se kod profi šminkerke koja je tada uzimala 2500 din..restoran nam je tako nešto uzimao oko 2000-3000.. sve u svemu nama je to veče bilo prelepo, prelepo smo se proveli ništa čvakanje telefona i tako to, posle toga dok smo bili u nekom klubu/ kafiću šta god, prišli su nam neki momci i rekli mi da izgledam kao iz bajke 😅😅😅
2020 05 01
Haljinu i dalje čuvam, ali je nikada nisam nosila posle toga. Dala sam je snajci da nosi na nekom gala venčanju i stvarno nije prošla neopaženo! Sada bih sve (skoro) drugačije. Za apsolventsko sam sama sebi šila haljinu ispalo me je oko 1550 din sa rajsfešlusom, sandale kupila, torbicu uzela od sestre jer nisam mogla da pronadjem takvu boju, sestra me šminkala (i to profi 😅) a za kosu sam sama napravila retro lokne.. i plaćao se hotel samo oko 40 e i to je to. Sve je to proces sazrevanja, svi se učimo na nečemu🌷
2020 05 01
Licno misljenje bacanje para. Nije poenta nazalost druzenje i da se zajedno provesele, nego je fokus na tome sta ces nositi,frizura,nokti,sminka i ostale budalastine. Za te pare koja jedna devojka izdvoji za sav taj ''zvezde granda" izgled mozes otici na letovanje ili potrositi te pare na nesto pametnije.
2020 05 01
1 2