Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Vrtici, sta i kako

Odlucila samda je krajnje vreme da pocnem da radim, mladje dete napunilo godinu, hoda. Super sve. E, sad, konkurs je prosao, ja svakako necu prvi mesec biti prijavljena, sta sad? Kako radite, kako ste resvale te probleme? Prepusteni smo sami sebi da se snalazimo kako znamo i umemo da bismo uopste zadrzale posao? Neko vreme mogu da se snalazim za cuvanje, da placam, ali budem li davala pola plate stalno za cuvanje dece, za sta radim? I tako 😂 jbm li ga
2020 05 18
Pa upises decu po punoj ceni,pa kada se prijavis odneses potvrdu o plati..Inace ukoliko ima mesta u obdanistu,ne moras da budes prijavljena da bi upisala dete..Treca opcija da objasnis da treba da pocnes da radis i budes bezobrazna,mojoj poznanici je upalilo...
2020 05 18
Mi smo se za drugo dete svađali jer nije upisan po konkursu, pa je prošla žalba, pa ni tada, pa sam ja uletela u vrtić i vrištala jer sam mesec dana pre toga trebala da se vratim na posao, dakle, oboje smo zaposleni. Sad sa trećim očekujem opet belaj. Kombinovali smo se, ne ponovilo se.
2020 05 19
Bas sam Debeloj rekla,iskreno ne znam sta oni muljaju oko obdanista.Bas bih volela da cujem neko objasenjenje od zaposlenih u istom.Kada sam ja bila dete,dece je bilo mnogoooo vise a odanista mnogo manje i svi su se upisivali.Sada je situacija obrnuta a nema mesta..Takodje postoje takozvani ïn"vrtici,u koja ne mogu da se upisu deca koja po mestu stanovanja pripadaju istom,zato je pun dece koja zive na totalno drugom kraju grada....
2020 05 19
Meni je svejedno kakav jr vrtic, ne fantaziram oko dece uopste, niti su moja deca neki svileni cvetici, pa da mi sve i svašta smeta. Vidim na forumima da se dosta roditelja gnusa drzavnih vrtica, pa sve rade da obiju odbijenicu, kako bi im dete islo u privatni. Meni je svejedno kakav je vrtic, da li ce da uce citav dan ili da se igraju. Bitno mi je samo da su vaspitacice ok i da se deca nesto opasno ne povrede. Ja ne znam kakva je situacija sto se kapaciteta tice u nasem vrticu, moram da pitam. Zanima me jel moze nekako da ae konkurise van ovog zvanicnog majskog konkursa? Mora da postoji neka caka, jer ja bih konkurisala cim me prijave
2020 05 19
Debela zvanicno uvek moze, ako ima mesta.A mesta nikada nema,navodno.Kada imas vezu mozes u bilo koje vreme u toku godine da upises dete u bilo koje obdaniste.To znam sigurno..Sto znaci da mu;jaju kako stignu....I ja se gnusam drzavnih obdanista,mrzi me da pisem eseje zasto,mada smatram da ima dobrih.Vazna je vaspitacica,odnosno najvaznija u toj celoj prici...Idi do najblizeg obdanista i raspitaj se za pocetak...
2020 05 19
Ma, najbliži mi je bukvalno ulicu iznad, ali ga renoviraju, naravno, pred izbore, pa su deca premestena, sacekacu da nas pocne da radi
2020 05 19
Uh sada kada ga renoviraju ala ce da bude navale za njega ,:) Svi ce hteti u SVEZE RENOVIRANO obdaniste ahahahah..Ispadas u najavi :')
2020 05 19
Zato sto danas tako mnoge mamice vode decicu s pelenom još u vrtić a one sede po kafiću, osnovni je razlog zašto su vrtići rigorozni, tj drzavni u odnosu na to koje dete prihvataju. I neki roditelji i treba da mole za odbijanje u državnom, eto privatnih, drže ih isti oni monoploisti koji drže iste kafiće s početka priče, nemaju ni o od obrazovanja za taj smer u koji su se upustili. A tamo rade sve nekategorisani radnici, odgovorni radnici su radnici koji su izbačeni iz svakog državnog vrtića. A jadne vaspitacice najslabija karika u toj privatizovanoj priči, trpe roditelje s jedne strane, i iživljavanje odgovorne radnice(izbačene iz svih državnih) jer nije ugodila roditelju. U Privatni upišite dete, hvala Bogu, tamo je sve na nivou igraonice. Djetetu će biti zabavno, a ništa naučiti neće. Evo sam zaprepscena sta majke misle o državnom vrtiću. To da sve ide preko veze, pa sigurno se Vi prvi borite da to tako ipak ne ide u Srbiji i majci. Obično da je sve preko veze, pričaju bas oni koji rade preko veze ususkani godinama u nekom preduzeću. Ili im muž, žena, mama tata tako rade. U privatnom vrtiću i jeste mjesto deci takvih roditelja. A tamo vas čekaju sve nekategorisani radnici i vlasnici monoploisti. A pda, i onih koji nisu imali vezu 😂
2020 05 19
> Debela_devojka: > Odlucila samda je krajnje vreme da pocnem da radim, mladje dete napunilo godinu, hoda. Super sve. E, sad, konkurs je prosao, ja svakako necu prvi mesec biti prijavljena, sta sad? Kako radite, kako ste resvale te probleme? Prepusteni smo sami sebi da se snalazimo kako znamo i umemo da bismo uopste zadrzale posao? Neko vreme mogu da se snalazim za cuvanje, da placam, ali budem li davala pola plate stalno za cuvanje dece, za sta radim? I tako 😂 jbm li ga Poznajem doktorku koja ima djevojčicu ali devojcica ima 4 godine. Ona je čerku ostavljala prvoj komšinici često, starijoj ženi, ali joj je za to davala manju nadoknadu. Ne bas onako ful pare, kao što oderu bebisiterke. Tako da mozda pitate neku komšinicu za neko kraće čuvanje za početak, dok ne krene u vrtić. Obično su ženama spas bake i deke, vidjam takve situacije najčešće. Ali zašto niste konkurisali, tek je pre par dana prošao konkurs a trajao je mesec dana i to zbog korone je bio onlajn? Ja da ne radim, i da mi nije hitno na ovu trenutnu situaciju ne bih ni slala dete u vrtić prvenstveno zbog korone. Donesete dokumenta sad u vrtić ako ne prime iz bilo kod razloga, donesete u neki privatni i isto plaćate kao državni, jer država refundira i problem resen. Trenutno u ovoj situaciji sa koronom samo roditelji sa potvrdom da su obavezni na radnom mestu mogu da upisu dete i dovode u vrtić. Nije da nesto verujem u ovaj virus al ja ne bih puno rizikovala. Da odvedete decu u epicentar svih zaraza? Ili Vam je toliko hitno da bi rizikovali zdravlje?
2020 05 19
Shyshmiga...To nije tacno.Par poznanica imam koje su pobegle da rade po privatnim skolama i obdanistima,postp nece da se niko po njima istresa,sto drzava,sto roditelji.Veoma su kvalifikovane.Jedna govori dva jezika, druga je mutitalenat,peva svira,igra.,treca je otvorila svoj boravak privatni.Za decu su fantazija.Nece da trace svoj zivot i vreme.Drugo, deca treba da se igraju,to je njihovo pravo koje im se stalno oduzima.Sta da uci dete sem osnovnih manira i higijene u obdanistu.?Uostalom to uci kod kuce a u obdanistu bi trebalo da se odrzava.Uci ce kada krenu u skolu,obdaniste nije za to.Usput govorite kao clan Komunisticke partije,sve privatno ne valja,a drzavno je super. ,:) Stvarno treba iskoreniti KLASNE NEPRIJATELJE :') :')
2020 05 19
Mi nismo preko veze upisali decu u vrtic i mislim da smo bili jedini ili medju retkima. To nam je uspelo jer bukvalno cim smo uzeli izvod iz maticne knjige rodjenih za decu smo odneli dokumentaciju u pretskolsku ustanovu, dakle kada su deca imala 20-ak dana :) Na redovnom konkursu smo prosli bez problema, sa jos 15-oro dece kada su deca imala blizu tri godine, sto i jeste neko idealno vreme da se krene u vrtic. Septembra kada su krenuli je vec bilo 26-30 dece u grupi. Sin je bio u vrticu do kraja i pretskolsko je tamo odradio, sve je bilo bas kako treba. Cerku sam ispisala i ici ce u skolu u pretskolsko jer sa katastrofalnom promenom kadra i odgovornih u maltene godinu dana, vrtic vise ne lici na vrtic, cuvaju ih x vaspitacice iz drugih grupa, vaske koje mesecima ne prestaju, totalna nehigijena i blejanje u crtace od ujutru. Dete koje je volelo vrtic place i ne zeli da ide. Placacu zenu koja ce je cuvati u medjuvremenu i nije mi zao tog novca. Uostalom, za koga radimo nego za nasu decu.
2020 05 19
Evo i ja hocu malo dete da vodim u vrtic, sto bi ikoga interesovalo kako cu ja da provedem to vreme, da li cu da sedim u kaficu ili na manikiru ili cu ici na posao ili mozda radim popodne, smatram da je moja stvar. Drugo, zelim da ih upisem u vrtic ne da uce bilo sta i da ih opterecuju, vec da se igraju sa drugom decom, odnosno da se socijalizuju, tome valjda vrtic i sluzi. Ja sam vec placala zenu da mi cuva dete i nameravam da placam dok ne resim oko vrtica i prilicno mi je hitno da pocnem da radim, jer ne radim 4 godine zbog trudnoce i dece, smatram da je vreme da se vratim poslu, jer cu u jednom trenutku postati fikus setajuci se po kuci i po kraju.Naravno, besmisleno da je da spominjem da mi i pare itekako trebaju. Srebrna, ja bas te crtace i hocu da izbegnem, evo ceo dan smo bili napolju, malopre smo usli u kucu od 9 jutros. I sve vreme smo sami nas troje i kada vise ne znam sta cu i kada mi se smuci igranje ( a normalno je valjda da mi se smuci od jutra do sutra da animiram decu, bez obzira sto sam ih rodila) ne znam sta cu, pa pustim crtace. Kapiram da je i za njih i za mene vrtic najbolje resenje. I oni vole da se igraju sa vrsnjacima a ne sa mnom, muzem i mamom po ceo dan
2020 05 19
> Poznajem doktorku koja ima djevojčicu ali devojcica ima 4 godine. Ona je čerku ostavljala prvoj komšinici često, starijoj ženi, ali joj je za to davala manju nadoknadu. Ne bas onako ful pare, kao što oderu bebisiterke. Tako da mozda pitate neku komšinicu za neko kraće čuvanje za početak, dok ne krene u vrtić. Obično su ženama spas bake i deke, vidjam takve situacije najčešće. Ali zašto niste konkurisali, tek je pre par dana prošao konkurs a trajao je mesec dana i to zbog korone je bio onlajn? Ja da ne radim, i da mi nije hitno na ovu trenutnu situaciju ne bih ni slala dete u vrtić prvenstveno zbog korone. Donesete dokumenta sad u vrtić ako ne prime iz bilo kod razloga, donesete u neki privatni i isto plaćate kao državni, jer država refundira i problem resen. Trenutno u ovoj situaciji sa koronom samo roditelji sa potvrdom da su obavezni na radnom mestu mogu da upisu dete i dovode u vrtić. Nije da nesto verujem u ovaj virus al ja ne bih puno rizikovala. Da odvedete decu u epicentar svih zaraza? Ili Vam je toliko hitno da bi rizikovali zdravlje? Moja mama nijr baka vec zena od 49 godina koja rafi i ne moze, niti ja zelim, da cuva po ceo dan moju decu, a svoj posao batali. Moj cale isto tako ima svoj posao i tri tinejdzera pored mene. Moja mama ih ujutru prr posla i cuva po potrebi. I ja nisam ni mislila sutra da upisem dete, vec sam napisala da sam nasla posao i kada me prijave blagovremeno bilo bi realno da mi deca idu u vrtic. Nisam mogla da konkurisem, jer nisam ni znala da ce da mi iskrsne dobro placen posao
2020 05 19
Ma Debela i da ne pocinjes da radis,klinci bi trebalo da idu bar po par sati da budu sa svojom vrsnjackom grupom,a ti da odmoris na bilo koji nacin,sto je i normalno.Ja sam sa detetm stalno visila po parkovima,i onda je on pozeleo da krene u obdaniste da bi provodio vise vremena sa svojim drugarima,koje je poznavao iz parka...Tada sam ga i upisala.A upisala sam ga na foru..
2020 05 19
1 2