Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Za buduće mame /

Los double test pomoc!

Cao drage moje. Ja sam u 12oj nedelji trudnoce i uradila sam double test koji nije bas sjajan. Povecana mi je fbhcg 5.12 corr. Mom a pappa je tacno 1. double je jedan 1:189 da li je neko imao slicna iskustva i kako ste prosli? predlozen mi je prenatalni test, al nisam sigurna dal zelim da ga radim. imam 23 godine i vec jednu devojcicu. Hvala najlepse na svakom odgovoru
2020 06 02
Zdravo,moja zaova je imala slican dabl,zakasnila je an trpl pa je radila kvadripl on se radi negde u 18ned.On je bio dobar,a objasnjenje za los dabl je bilo da je odradjen ranije ili kasnije,zaboravila sam sad tscno kako.Npr po poslednjoj mesecnici ona je bila 12ned trudna a plod je po uz bio u 10+neki dan nedelji pa su rezultati bili losi.Ako ne zelis prenatalni odradi amnio,jer i u slucaji da,nedaj Boze,i prenatalni bude los,opet ces morati na amnio.Imas zdravo dete,mlada si,ne razmisljas mnogo jer i ta bebica koju nosis je zdrava,dabl je samo statistika,odradi amnio i uzivaj u trudnoci.Sretno 🍀
2020 06 03
Meni je u drugoj trudnoći bio povećan jedani parametar kod dabl testa. Ginekolog me uputi u bolnicu na pregled. Tamosnji ginekolog procjeni da nema potrebe za daljom testovima. Dr koja je porodila veliki broj trudnica i vodila dosta trudnoća. Ispostavilo se da je u pravu, opterecivla sam se tim samo dok nisam stigla do nje n pregled i dok nije rekla da ne mora više testova. Ako Vam već dr preporuci da uradite još jedan test, uradite. Ali često sledeci pokaže bas to da je sve u redu. Ja bih se opustila na vašem mestu ali bih isto poslušala doktore sta dalje.
2020 06 03
Hvala vam drage dame, mnogo mi je lakse kad mi neko sa iskustvom kaze da ne brinem! Boziji blagoslov za vas! <3
2020 06 03
Početak trudnoće računaju od prestanka ciklusa, a to se ne poklapa svakoj ženi, zato ti testovi nisu merodavni 100 %. Moraju da se rade u određenoj nedelji, npr. ako je 13.nedelja, umesto 12.ne poklapaju se vrednosti. Drugarica je htela da abortira zdravu bebu, jer joj testovi nisu bili dobri u par navrata, na kraju se na 4 D ultrazvuku ispostavilo da je sve ok. Ne znam zašto i dalje forsiraju tu vrstu testova i traumiraju pola trudnica. Viđala sam ih uplakane i vidno istraumirane, a 99% bez razloga
2020 06 06
Neznam ko ga izmisli ali su gluposti. Prva dva deteta savrseno zdrava,radjen dabl na njih. Za prvo 1:1000 a za drugo dete 1: 200 a za trece uradjen dabl i 1:50 sanse za daunov sindrom. Predlagali mi nekoliko testova ali sve posle treceg meseca. Odlucila sam se za najbrzi i za dva dana uradila prenatalni za 5 dana stigo rezultat da je sve u redu i bila sam mirna do kraja. Samo sto je kostao 640 e ali ne zalim samo da mi je on zdrav. Dabl samo ubace mere sa uz,vasu tezinu,krvnu sliku,kilazu,pusc ili ne,godine komp.obracuna verovatnocu. Druga lekarka mi je rekla ako je prvo dete zdravo sanse da drugo ima neki sindrom su minimalne i skoro nikakve. Da sam to znala pre stresa sa trecim dabl nikad ne bih ni radila
2020 06 12
Meni se desilo da mi nisu pročitali lepo dabl zimus i posle mesec dana je utvrdjeno da je loš (1:189) Tripl test još gori (1:50) I onda sam uradila aminocintezu sve ok. Čekam da se porodim. Sve je to statistika hormoni svaki dan variraju. Ako je UZ ok,najsigurnije je uraditi aminocintezu i onda si mirna. Srećno,mada videćeš sve je to ok.
2020 06 22