Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Knjige koje menjaju pogled na svet

Sto se tice religijskih tzv.svetih knjiga-tu imam problem generalno sa religijama. Pre svega sa njihovim ciljem nastanka, upotrebom i zloupotrebom. Iza svake religije stoje politicka propaganda, manipulacija i zloupotreba slabog ljudskog karaktera. Tako su i Biblija i Kur`an podjednako politicki pamfleti uvijeni u gomilu imperativa kako da se zivi "po Bogu i njegovim zapovestima", a zapravo najmanje veze ima sa Bogom. Kao i sve ostale religijske knjige... Verovanje da postoji On je vec nesto drugo. Ali za to vam ne trebaju sveta pisma, mnogo cete se vise povezati sa Njim ako citate sami sebe. Meni je recimo On pre svega Ona i to ona kao: kosmicka sila, dusa, priroda, karma, dobrota, planeta, samospoznaja....
2020 08 19
Magija pospremanja koja ce vam promeniti zivot - Mari Kondo 👌
2020 08 19
Ja obozavam ‘’mi deca...’’ i def treba da ide u lektiru. Zivotinjska farma i 1984 su genijalne knjige, poput predskazanja. Ja volim e2, knjiga iz popularne psihologije koja je jako zabavna. Preporucijem autobio Michelle Obame. Prelepa prica za svaku zenu. E sad, posto sam muzicki freek, onda everybody loves our town. > lokibg: > Kada sam bila u pubertetu procitala sam barem 30 puta "Mi djeca sa kolodvora Zoo" i iskrena da budem ta knjiga me je tada vise usmerila da nikada ne zalutam nego bilo sta drugo. Mislim da je i danas sjajno stivo za decu od 12+ > U 3.ili 4.razredu srednje skole sam citala Orvelovu 1984 i otprilike tada sam vec i znala koji fakultet cu upisivati pa je logicno da je ta knjiga ostavila utisak na mene. > Sto se tice ovih motivacionih savremenih "prirucnika za zivot" to ne citam, ali od mudrih glava cenim reci i pero Vladete Jerotica....
2020 08 19
Pre svega da kazem da ni ja nisam neka vernica, ali ovo i nije takva knjiga koja podrzava dogmatiku. Zapravo ce vas sto posto iznenaditi mudroscu maltene svake recenice i pasusa, pa je od sveg srca preporucujem, kako vernicima tako i skepticima. Naslov je "Razgovori sa Bogom", a autor je Nil Donald Vols. Ovo je kratak opis: "Za­mi­sli­te da ste mo­gli Bo­gu da po­sta­vi­te naj­za­go­net­ni­ja pi­ta­nja o po­sto­ja­nju – pi­ta­nja o lju­ba­vi i ve­ri, do­bru i zlu, ži­vo­tu i smr­ti. Pret­po­sta­vi­te da je Bog dao ra­zu­mlji­ve i ja­sne od­go­vo­re. To se de­si­lo Ni­lu Do­nal­du Vol­šu. Mo­že se de­si­ti i va­ma."
2020 08 23
Zdravo svima! Ukoliko je neko od vas zainteresovan za nove knjige na NEMAČKOM JEZIKU, moze da mi se javi ☺️📚
2020 08 26
1. Dr Džutit Orlov "Pozitivna energija" 2. Ekart Tol "Moć sadašnjeg trenutka" 3. Louise L. Hay " Kako da izlečite svoj život" Tri knjige koje će vam definitivno pomoći da budete pozitivniji i da se nosite sa stresom, emocijama i svakodnevnim problemima. Meni su pomogle da budem staloženija i da uvek nađem sreću u malim stvarima :)
2020 09 08
Apsolutna Istina - Alakh Niranjan Objašnjava pogled na svet, univerzum, shvatanje Boga i prirode, paradoksalnost postojanja. Malo je teže za shvatanje, ali onog koga zanimaju ovakve stvari, njemu će sigurno podstaći nove poglede na svet.
2023 04 23
1 2