Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Devojke, treba mi vaše mišljenje

Devojke, treba mi mišljenje vas koje se razumete u parfeme. U februaru 2020 sam u Sephori kupila Šanelov Madmazel. EDP. Otvorila sam ga i koristila neko vreme. Lep, postojan i intenzivan. Upravo sam se sa devojkom sa sajta dogovarala oko razmene za ovaj parfem. Imam još tri parfema koja koristim, a njena stvar za koju bih se menjala za njegma mi se sviđa i dugo ga jurim i to je jedini razlog razmene. Pročitala sam devojci kod sa kutije parfema i ona mi je poslala kalkulator po kome je parfem istekao rok. Da li su ti kalkulator pouzdani? Onda sam i ja prevarena. Hvala unapred na odgovoru.
2020 09 18
Moram da naglasim da sam taj parfem koristila i ranije,tako da znam kakav je miris i postojanost.Priznajem, da prilikom kupovine nikada nisam gledala kod. Parfeme isključivo kupujem u Sephori i Jasminu. Do sad nisam imala nikakav problem.
2020 09 18
Postoje sajtovi gde se moze proveriti kozmetika i parfemi koji nemaju standardne datume i za mene su svi bili validni tj. pokazivali tacne podatke. Jedan takav sajt mi je pomogao da provalim o cemu se radi kada je jedna drugarica pocela da prodaje firmiranu kozmetiku pod sablonom sanirano i sa mega rasprodaja. Nakon nekog vremena mi bilo sumnjivo kada se komsinica zalila da je karmin koji je kupila jako suv i cudne teksture jer sam i ja na dva proizvoda koja sam uzela videla da je jedan cudne teksture u odnosu na drugi, a samo se nijansa razlikovala. I onda sam na jednom takvom sajtu ukucala kodove sa dva proizvoda koja sam ja imala i videla da je istekao rok, na onom cudnom odavno, na drugom ne toliko davno pa i nije delovao cudno. Uzela onda i ono sto je mama uzela i komsinica i proverila. I tad sam shvatila da ta "sanirana" kozmetika je u stvari djubre koje ili poklanjaju zbog isteklog roka ili prodaju tipa za evro, ili bace pa ovi nasi pokupe i ovde serviraju price da je sanirano, a ono istice za par dana ili uveliko isteklo.
2020 09 18
Sto se moje drugarice tice, ja pare nazad nisam dobila kao ni drugi koji su uzeli, prevarila nas je verovatno iz neznanja. Moguce da su i njoj servirali neku pricu, a mozda je i znala, nikad necu saznati. Zato mi vise i nije drugarica, makar ne bliska kao pre. :) E sad za parfeme je druga prica. Ja mislim da kod njih nema takvog roka kao kod kozmetike i da se mogu koristiti i nakon toga. Makar je moje iskustvo sa nepromenjenom bojom i mirisom parfema kojem je istekao zvanicni rok. Sve je bilo isto kao i prvog dana.
2020 09 18
Ako se parfem cuva po pravilima onda taj parfem ne moze bas da istekne Mislim nisu to kreme,maskare puderi koje kad se otvorw imaju vecina ar 6 meseci..
2020 09 18
Na sajtu se prodaju parfemi stari od 2 do 20 godina, prodaju se i vintage varijante, kojima su mirisne note, skoro, pa perfektne. I u radnjama se prodaju parfemi stariji od 3 godine. Ako je propisno cuvan, nema potrebe da to bude razlog odustajanja. Imam Miss Dior koji mirise isto i ima istu jačinu kao kad je kupljen, pre 7 godina, držim ga na tamnom mestu.
2020 09 19
Plz, pošalji mi link tog kalkulatora u inbox. A što se tiče Sefore, kod nas se prodaju recimo neki puderi i maskare koji su u civilizovanom svetu povučeni. Ovo pouzdano znam. Eto.
2020 09 19