Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kredit bez kamate

Je li glupa ideja da clanicama koje kupuju vise ili skuplju stvar, dajemo neki kredit, prodavac je bezbedan jer ne salje predmet do isplate, a kupcu je lakse platiti iz dva-tri puta? Ja bih to prihvatila i kao kupac i kao prodavac. Sta vi mislite? o:)
2020 11 23
Super ideja,kome tako odgovara,ali to je vrlo teško,jer su ovde svi nepoverljivi... Ja bih takodje prihvatila 😇
2020 11 23
Super ideja :) samo sto treba imati dosta poverenja da bi se realizovalo sto ovde nije slucaj 😏
2020 11 24
Biljka, prodavac je bezbedan, a kupac bira onog sa kim je vec imao saradnje, pouzdanog, ako je natrcao na prevaranta, ionako bi mu pljunuo te pare odjednom, znaci, svejedno jesu li rate ili ne. I ja bih prihvatila, i kao kupac (mozda potrosim pare i nikad ne skupim za to nesto vece sto zelim, tako bih odmah slala deo i ne bih mogla spiskati :') ), a kao prodavac znam da je nekom i 1000 veliko odjednom, vecina ljudi je u takvoj situaciji.
2020 11 24
Odlicna ideja. 😊😊😊
2020 11 24
minmr91r, ali gore sam objasnila, nije nista nebezbednije nego platiti sve, na isto dodje.
2020 11 24
Zašto da ne, prodavac je bezbedan. Jedino ako bi se desilo da kupac traži pare nazad jer se predomislio ili mu trebaju iz ne znam kog razloga. Kako bi to rešile ne znam.
2020 11 24
Ma naravno slazem se samo sto uvek krenem od sebe i ja imam odredjeno nepoverenje da napr posaljem novac pre slanja
2020 11 24
minmr91r, to sto ces platiti pouzecem, ne stiti te od prevaranta, platices pre otvaranja posiljke, a u posiljci su clanice nalazile i cepanice umesto placenih cipela, bilo je na Crnoj listi. Ja nikad ne saljem pouzecem, niti narucujem pouzecem (zasto bih placala mnogo vecu postarinu jer mi posta onda zaracunava i transfer novca, a to mi ne osigurava da necu dobiti neko smece?Osigurava me jedino poverenje u prodavca). Vedrana, to je vec neozbiljno, kad se jednom dogovorimo i posaljem pare, ako odustanem, nek to ostane prodavcu, kao sto bi ostao avans da sam na taj nacin rezervisala. Klinacki bi bilo zapoceti tako nesto, onda se predomisliti, valjda znamo sta hocemo. Sto bih maltretirala onog ko mi je dao takvu pogodnost naglim predomisljanjem...
2020 11 24
Imala sam sličan slučaj: "Treba mi detetu za lekove", i morala sam da vratim novac. Neozbiljno, verovatno i laž ali znam da bi takva osoba vršila pritisak dok joj ne vratim. Ali imala sam i par lepih saradnji gde sam devojkama davala na rate i sve je prošlo u najboljem redu. 😊
2020 11 24
Vedrana, slanje pouzecem mi se smucilo bas zbog takvih izgovora za nepodizanje posiljke, bolesno dete i zacepi ti usta. Ako bilo sta progovoris, bice, prece je dete od tvoje postarine, uplaticu ti (to se ne dogodi nikad). Kako zloupotrebljavaju tu decu, strasno. Elem, prilikom dogovaranja tog kredita, treba ustanoviti i tu tacku sa detetom :') :') Mislim, ona bi taj novac svakako potrosila, ako nije ostavila novac za dete, nisi joj ti banka koja joj to cuva za nepredvidjene situacije. Ja nisam nikad imala dosad to na rate, onda je ovo tvoj izum :") Meni je to ok skroz, pa i za manje stvari. Nekome znaci. Mozda ce danas imati samo dvesta, a vec sledeceg dana uplatiti celokupnu sumu (ja bih to uradila, ako sam se dogovorila na pet sedmica, a iskocilo mi da mogu odmah, ja bih se odmah oslobodila te obaveze i uplatila odmah, verovatno i vecina nas tako razmislja, a i svako zeli to sto kupuje sto pre kod sebe).
2020 11 24
Ima li neko od vas da nije na Talk panelu ?
2020 11 24
> TatCat: > Je li glupa ideja da clanicama koje kupuju vise ili skuplju stvar, dajemo neki kredit, prodavac je bezbedan jer ne salje predmet do isplate, a kupcu je lakse platiti iz dva-tri puta? Ja bih to prihvatila i kao kupac i kao prodavac. Sta vi mislite? o:) Naravno da ideja nije glupa,super je.😉 Ja tako prodajem vec 3 godine unazad. Gotovo sve skuplje stvari koje sam prodala ,prodala sam na takav nacin. Oznacim predmet kao rezervisan,a sa clanicom dogovorim koliko rata bi joj odgovaralo i kada isplati sve ,onda joj saljem predmet. Obicno mi clanice uplacuju novac 2 puta mesecno,kako prime 1.deo plate,uplate i meni,pa kad im bude 2.deo plate one ponovo i tako. Sto se tice odustajanja i vracanja novca,samo sam jednom imala takvu situaciju,gde je devojka imala niz jako ruznih stvari koje su joj se izdesavale i morala je da odustane. Bez problema sam joj vratila sav novac koji je uplatila,jer sam znala da me ne laze. Pre toga smo imale 3 uspesne saradnje i pokazala se kao postena i odgovorna osoba. Uostalom ,svakome moze nesto da iskrsne. Medjutim ,imala sam problem druge vrste,naime jedna clanica me je "napala" i nazvala prevarantom,lopovom,muljatorom, koji namerno stvari mesecima drzi rezervisane na profilu ,da bi namerno ucinila profil posecenijim,rekla je kako mozda te predmete uopste i ne prodajem ili da ih mozda cak i nemam. Naravno ,sve sam joj detaljno objasnila o cemu se radi,ali do njenih usiju i mozga to nije dolazlo i danima me je bombardovala svakojakim porukama,na kraju sam joj zapretila prijavom kod administratora,pa se ucutala. Tek posle nekih godinu dana u jednoj temi na forumu saznala sam da je to isto radila mnogim drugim clanicama i da su prosle i mnogo gore nego ja.
2020 11 24
Ideja je super, jednom sam tako saradjivala, s tim sto je clanica koja je htela da kupi predmet sama to predlozila (da uplati pola odmah a za ostatak da sacekam nedelju dana). Naravno da sam pristala, predmet sam poslala posle druge uplate i svi zadovoljni... Kao sto su rekle i ostale clanice, ko hoce da se bavi prevarama nadje nacin pa bilo to placanje pouzecem ili unapred ili na rate sasvim je svejedno... A nekome sigurno znaci da malo skuplji predmet plati iz vise delova, bezbolnije je... :D
2020 11 24
Drago mi je da nisam jedina koja tako misli. Meni bi to zaista odgovaralo i kao kupcu i kao prodavcu. o:)
2020 11 24
1 2