Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Iskustvo iz Delte

Juce sam bila, trazeci nesto. Prvo u New Yorkeru, kupila sta mi treba, zatvorila novcanik u deciji ranac i nastavila dalje. Dvoje male dece sa mnom. U H&M ulazim jer sam najvise zbog toga dosla. U delu gde su famozne cipelice na stiklicu, skroz dole na dnu prodavnice, uski rafovi. Cucim i sa decom razmratamo sandalice na stiklice i trazim brojeve. Osecam da mi se ranac odsnirava, i odreagujem, misleci da sam zakacila nesto iza jer su rafovi uski. ZENSKA OSOBA JE NONSALANTNO IZVUKLA SVOJU RUKU I PODIGLA SE I PRAVI SE DA GLEDA U RAFOVE I ONAKO ISPUSTI TIHI "I" I STOJI UZ MENE I I DALJE KAO GLEDA. Ja zasniram ranac, i stavim ga kod sebe. Dizem decu, ustajem i gledam je. Patike okej, uredne, sa belim djonom onim visokim, moderne, i sarene, normalne pantalone i jaknica tanja, kosa vezana tamnija. Dakle ne deluje kao neko ko nema. DELUJE KAO OBICNA RASPALA LOPUZA KOJA SAMO VREBA PRILIKU. INACE SVE PLACAM KARTICAMA, IMALA SAM MOZDA 3000 NAJVISE. Pitam se da li je svesna debilusa koji bi mi problem napravila da opet vadim sve kartice, decije zdravstvene, moje silne iz dve banke i sl? Neverovatno mi je da najvise kradu seljancure koje imaju, a siromasni ljudi imaju duplo vece dostojanstvo od njih i onako na ulici kad prose. Ovi trebaju da prose za dusu i za dobrotu, jer dostojanstvo nemaju odavno. Sokirana sam iskustvom. Dakle, osoba je oko 20-25 godina, mozda i mladja, sasvim normalno odevena, kosa cista i uredna. Neverovatno mi je da je pokusala da me pokrade. Da je uopste to videla kao svoju priliku da uveca svoj budzet. Smatram da takvim osobama ni prostitucija nije strana, s obzirom da im je takvo ponasanje okej. Jako mi je zao sto nisam na vreme, pre nego sto je izvukla ruku, scepala je za tu ruku i uvrnula joj, i otresla je u zemlju. Bas mi je zao. Da vidim sta bi rekla policiji, kad bi pregledali kamere. Odvratne osobe koje izgledaju kao svi ostali se krecu tim radnjama. Jad i beda.
2020 11 24
Bože, ne mogu da verujem, kakvih sve osoba ima, ovo je žalosno..... čuvajte se!
2020 11 24
Zasto niste prijavili zaposlenima i trazili snimak sigurnosnih kamera... bar za licne potrebe, okacite na drustvene mreze... mozda bi je neko prepoznao..
2020 11 24
Ja se izvinjavam, ali H&M nema u Ušće shopping centru. Verovatno ste pogrešili... U svakom slučaju se slažem da je trebalo da reagujete i prijavite zaposlenima.
2020 11 24
Ma ne znam, pogledacu racune. Bila sam u onom vecem TC na NBg, nisam sigurna sad koji. Uvek idem tamo jer mi je blize. Moguce da je Delta. Moja greska, samo sto se TC tice, ja sam pobrkala. Ali definitivno se ovo odigralo juce u H&M. Pa cujte, imam i vreme na racunima i sve, pa mogu da pregledaju ako su zainteresovani, ali oba kasira su bila izuzetno nezainteresovana i nekako bezveze, tako da im se nisam obracala oko toga. Mozda bi bilo pametno da sam im rekla istog momenta ali nisam. Uvek mogu verovatno da se pozalim tom korisnickom centru pa da provere?
2020 11 24
Nisam trazila jer sam se dosta izgubila u tom momentu, nisam verovala sta me snaslo. Ali sad i ja smatram da je trebalo to uciniti. Jer bi bila okarakterisana bas kao sto jeste. Drugo, iz ranca nista nije uspela da uzme. A ti rafovi su uski, i ne znam da li bi se ista videlo. Sad mi zao i sto nisam trazila, ali koja je svrha, na osnovu cega, kada nisam bila opljackana? To je bio pokusaj pljacke, neuapesan.
2020 11 24
Imala sam komšinicu kojoj je bio hobi da krade po radnjama, nije bila ugrozena, žena koja verovatno više nije ni živa, s obzirom na godište, tip domaćice. Mene su odzeparili sa malim detetom pre nekoliko godina, posrecilo im se, nosila sam preko 50 evra i to mislim da znam da su 2 mladića bila, jer sam pre toga primetila da broje novac po izlasku iz prevoza. Majku je u Matijevic radnji odzeparila zena srednjih godina, pristojno obucena. Izgled može da vara, lopovi uglavnom nisu materijalno ugrozeni, samo žele više na lakši način. Meni je u kuću svakodnevno dolazila devojčica koja je krala novac, naizgled divno dete, a najmlađa cerka ima drugaricu koja krade od malih nogu, njena majka zna za to, ali ne trudi se mnogo oko tog problema. Oba deteta su iz razvedenih brakova, bez dovoljno majčine pažnje i nisu ugrožene materijalno. Imaju i igracke i lepu garderobu
2020 11 25
> Shyshymiga: > Ma ne znam, pogledacu racune. Bila sam u onom vecem TC na NBg, nisam sigurna sad koji. Uvek idem tamo jer mi je blize. Moguce da je Delta. Moja greska, samo sto se TC tice, ja sam pobrkala. Ali definitivno se ovo odigralo juce u H&M. > Pa cujte, imam i vreme na racunima i sve, pa mogu da pregledaju ako su zainteresovani, ali oba kasira su bila izuzetno nezainteresovana i nekako bezveze, tako da im se nisam obracala oko toga. Mozda bi bilo pametno da sam im rekla istog momenta ali nisam. Uvek mogu verovatno da se pozalim tom korisnickom centru pa da provere? Kontaktiraj ih putem email-a ili telefona pa ce ti oni vec reci ko je zaduzen za to. Sigurno ce pogledati ako im zatrazis. Inace, sve te radnje imaju napomene da su kupci sami odgovorni za svoje stvari ako ih izgube ili im neko ukrade.
2020 11 25
To znam od pre, za njihovo ogradjivanje od odgovornosti. Jos jedan razlog zasto se nisam cimala. Mozda bi jedino bilo dobro eto cisto da se javno vidi ko krade, sta vec. Da imaju i oni kao prodavnica u vidu. Takvih slike treba da stoje na prodavnicama, pa neka se sramote do mile volje.
2020 11 25
Ali eto, bar se cuvajte ako nista.
2020 11 25
Moje iskustvo iz H&M je mnogo gore, nažalost nismo bili sreće kao vi da primetimo lopova, a što se tiče prijavljivanja zaposlenima u H&M nema nikakve vajde. U septembru ove godine bila sam sa mamom i bebom u H&Mu u Bigu na Karaburmi. Nepoznata osoba nam je ukrala torbu sa decijih kolica, para u kešu nismo imale, ali su podigli sve pare sa kartica, preko 1000€. Zvale smo banku da blokiramo kartice, ali lopovi su bili brzi, vec su digli sve pare. Prijavile kradju i zaposlenima i na info pultu, niko nista, snimak kamere nece ni da pogledaju ni da daju. Policiju zvale, nece da dodju nego smo mi sa bebom morale da dodjemo peske kod njih jer nemamo ni pare za prevoz ni kljuceve od kola, sve nam je bilo u torbi. Policija naravno nista nije uradila, bukvalno nista, evo proslo je vise od dva meseca. Tako da u ovoj drzavi su nazalost lopovi u prednosti, imaju savrsene uslove jer ih policija nece traziti i sto bi se oni mucili da rade kad mogu da odzepare ljude i da ne odgovaraju za to. Da, samo da dodam da je mobilni koji je bio u torbi, bio sve vreme dostupan tako da su mogli odma preko GPSa da lociraju, ali ni to nisu hteli, rekli su nam da rovarimo po kantama oko trznog centra. Jako traumaticno iskustvo koje nikom ne bih pozelela.
2020 11 26
To Vam kazem, i meni su kljucevi bili u rancu, i sva tri telefona. Sreca pa ne bi mogla bas sve da pokupi ni da je htela. Ali definitivno da je bezobrazluk, a to je ogroman novac da bi bio samo bezobrazluk da nece da rade posao. Lopovi opstaju, a ljudi se posle zarobe sa vadjenjem kartica, isprava i sl. Bukvalno stravicno!
2020 11 27
> Shyshymiga: > Nisam trazila jer sam se dosta izgubila u tom momentu, nisam verovala sta me snaslo. Ali sad i ja smatram da je trebalo to uciniti. Jer bi bila okarakterisana bas kao sto jeste. Drugo, iz ranca nista nije uspela da uzme. A ti rafovi su uski, i ne znam da li bi se ista videlo. Sad mi zao i sto nisam trazila, ali koja je svrha, na osnovu cega, kada nisam bila opljackana? To je bio pokusaj pljacke, neuapesan. Meni je zao sto nista nisi rekla toj osobi, gurnula ti je ruku u ranac a ti ocutala 😳
2020 11 27
Da, bukvalno stravicno. I kao da to nije dovoljno drzava te posle bukvalno kaznjava sto si opljackan za vadjenje dokumenata. Na svu tu muku, jos su ti svi dokumenti duplo skulji jer placas neke glupave takse da proglasis ne vazecim i zato sto je duplikat. Ne znam kakvi su to monstrumi oko nas koji kradu sa decijih kolica. S druge strane sto bi me cudilo kad postoji neko ko krade kutiju sa novcem za bolesno dete kao sto je pre par dana bio slucaj. Jezivo u kakvoj drzavi zivimo.
2020 11 27
Jao, ja sam se posle preracunala sta bih ja uradila sve, al zatece me covece dragi. Da sam odreagovala i stigla da je scepam za ruku, drugacije bi bilo sigurno. Ovako cuti i smrdi. Sta da kazem? Videla je da je gledam. Makar to. Samo se cuvajte, jer ljudi su skrenuli komplet. Nisu vise samo Romi dezuri lopovi.
2020 11 29