Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Pokloni paketic

Drage devojke,poslednjih dana vidjam sve vise dece koja pisu pisma deda mrazu,i ocekuju poklone. Zbog trenutne situacije znam da je mnogo ljudi ostalo bez posla,i sigurna sam da u svim gradovima ima izuzetno ugrozenih porodica kojima treba pomoc. Mnogo svojih stvari sam poklonila kako bih nekoga usrecila. Moja ideja je sledeca,ako neka od vas zeli da se prikljuci,mogle bi smo da napravimo humanitarnu aukciju,svaka od nas da izdvoji neki predmet sa profila,koji ce otici na aukciju,i koji ce biti placen u slatkisima ili igrackama. Sigurna sam da na taj nacin mozemo da usrecimo mnogu decu koja ce ove godine ostati bez paketica.
2020 12 10
Ideja je super.Ja bih imala par stvari da dam na akuciju.Novac se uplacuje tebi,meni ili kako vec?
2020 12 10
Mislim da nema potrebe za novcem,taj neko ko kupi stvar,neka ti posalje slatkise ili igracke u toj vrednosti,a mislila sam da zajedno pronadjemo neke porodice kojima bi smo to dale.
2020 12 10
Moze i tako.Ja imam iznad mene Rome koji imaju bebu.Mogu njima a znam i jos mnogo ljudi koji nemaju pa bih i njima pomagala.A sto se tice porodica,jedino ako licno znas neke,jer Centar za soc rad nece da kaze.Moze i njima da se nosi pa da daju tim ugrozenim.Ja bih pre dala licno nekom koga znam da nema.
2020 12 10
Ja znam porodicu kojoj zelim da poklonim paketic 😊
2020 12 10
Najbolje je da poklonite nešto nekome lično, za koga znate da je ugrožen. Možete se raspitati i medju ljudima koje poznajete. Uvek neko nekoga zna, makar iz viđenja. Sve ostalo je pitanje, da li će stići u prave ruke. Danas se mnogo toga zloupotrebljava i nemamo uglavnom objektivne informacije. Članica Lidijana često otvara teme, možete njoj uslikati stvari koje ona kači u fb grupu, u kojoj licitiraju predmete i novac ide za lecenje bolesnoj deci, ukoliko se predmet proda. Sve je trasparentno, kad kupac uslika uplatu na određeni račun, predmet šaljemo.
2020 12 10
Znam i ja porodicu koja ima 5-ro dece.Vec sam im skoro slala stvari i preuzeli su.Ovde u Ca znam isto viseclanu porodicu kojoj sam isto davala punoooo stvari.Sto odavde sto mojih stvari
2020 12 10
ja imam garderobu za bebu devojcicu koju bih rado poklonila ..ima je dosta , ocuvana i oprana,samo ptt placa primalac javite ako je neko zainteresovan
2020 12 10
https://www.google.com/amp/s/www.telegraf.rs/amp/vesti/srbija/3274335-anica-sa-2-sina-zivi-kao-podstanar-od-23000-kad-je-nesto-boli-trpi-samo-zeli-da-su-deca-srecna
2020 12 11
Ideja je dobra, ali ako ce pokloni biti slatkisi onda im je bolje nista ne poklanjati da sacuvaju zdravlje i zube. Ne treba ih navikavati na ono sto ce im stetiti.
2020 12 11
Nova godina je praznik radosti i deca se uvek obraduju paketicima.Znam po mojima,a imam ih troje.Najveca radost su im paketici i ovim malima igracke,a starija ima 9 godina i njoj je recimo radost neka knjiga,i nesto za crtanje jer to voli.Slatkisi nisu zdravi,ali najvise se tome obraduju.Ako neko ima jos neki predlog,neka pise ovde
2020 12 11
Ja šaljem preko organizacije koja se zove - Magična pošta Srbije, oni Vam daju kontakt jednog deteta koje je bolesno i njemu kupite slatkiše, igračke, garderobu. Naravno nove stvari, ne polovne. Imate fondacije kao što su Unicef, Budi human i sl. Za Unicef se možete trajno poretplatiti na određeni iznos... Meni samo nije jasno zašto se prave aukcije ovde kad može svako od nas pojedinačno uplatiti i kupiti više nego koliko bi ta jedna osoba platila. Garderobu koju smatrate da vama nije nosiva ostavite u kesi ili kutiji, sa zalepljenim natpisom da li je muška, ženska, dečija i koja veličina. Oni kojima je potrebna će je sigurno naći. Bitno je da nije u kontejneru... Naši ljudi mnogo greše i misle da to što je neko siromašan znači da će nositi nešto iznošeno. Vodite računa kad šaljete pakete za humanitarnu akciju da su to stvari koje biste vi obukli sebi ili svom detetu. Vrlo je uvredljivo domovima za decu bez roditeljsko staranja slati stare stvari. Bolje je jednu stvar, koliko možete kupiti novu, nego slati nešto već nošeno. To samo radite u situacijama gde ljude poznajete lično. (Ovo je napisano uopšte, nevezano za konkretno ovu temu).
2020 12 11
Miss Diva , to je mnogo uopsteno stvarno Mislim da mnogo zavisi od kvaliteta same stvari .. neke kvalitetnije izgledaju potpuno novo i posle par nosenja (vreme za koje dete to preraste je stvarno brzo..ko ima decu zna) a neke ne lice ni na sta ni nove Ne slazem se da to ima neke veze sa tim da li je neko siromasan ili ne ..imao novca nemao, ako dobijas na poklon stvar kao novu a treba ti ..sto bi je onda kupovao? Nema ni veze , ocigledno ce siromasan pre uci u radnju i kupiti novo nego bogat 😄
2020 12 12
U tim centrima za prikupljanje pomoći se uzme ono što valja, a humanitarno kupovati novo siromašnima koji nemaju deci voće, povrce, mleko, meso.. Prosto je degutantno pričati o tome, pogotovo što poklanjaju uglavnom oni koji nisu imućni i koji za sebe i svoju decu često kupe polovno. Ja sam odlučila da poklanjam provereno porodicama sa više dece i minimalnim primanjima, gde su deca sita i vaspitana, a igračke, slatkiši i garderoba su poprilični luksuz. Skoro smo na sajtu učestvovali u novčanoj pomoći čoveku, koji se predozirao i umro. Informacije iz novina su bile netačne. Drugoj porodici smo prošle godine pripremali poklone, a onda se ispostavilo da su romi koji ništa ne rade i žive od uplaćenih novčanih sredstava, garderobe i hrane koja im se šalje. Nekom jednostavno ne možete pomoći, problem je mnogo složeniji. Zato proverite, ako nemate novca za bacanje.
2020 12 14
Nasla sam o kome je rec. Nazalost, meni je njegova prica bila sumnjiva jos pre godinu dana kada je bila u novinama. Zena narkoman, a on nije. Nekako mi nije pilo vodu jer to ide jedno uz drugo, ili je i sam takav ili mu se desilo pomracenje uma pa je bio sa narkomankom, dobio dete i nije hteo da je ostavi. Od te te dve price ova prva mi je delovala realnije. Niti mozes svima pomoci, a nekad je bolje i ne pomagati jer im cinis samo gore. Dati pare coveku bez karatera je ravno ubiti ga.
2020 12 14
1 2