Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Feng Shui uredjenje

Da li ste upoznate sa tajnama Feng Shi uredjenja prostora? Citala sam u knjizi Sandre Drincic da je lose kada su ulazna vrata naspram kupatila ili wc. Je l zna neko kako korigovati to, i koje jos tajne znate? Citala sam da je lose u spavacoj sobi imati ogledala, cvece i cvetnu posteljinu (a ja bas kupila satensku😂 kazu zagledace se muz u mladju 😂😂 neka vala ja je ne menjam ) Da se nikad ne stavlja ogledalo naspram kupatila, da je vrlo bitno kakve slike imate u domu.....
2020 12 29
I mene zanima ali nikako da krenem sa upoznavanje tih stvari, ako neko zna iz iskustva lepo bi bilo da podeli sa nama 🥰
2020 12 29
> Dancer: > I mene zanima ali nikako da krenem sa upoznavanje tih stvari, ako neko zna iz iskustva lepo bi bilo da podeli sa nama 🥰 Bilo bi divno da nas neko ko je upucen posavetuje. Ono sto sam ja pohvatala jeste da je bitno odrediti strane sveta i brojeve ukucana, raspored soba i na osnovu toga uredjivati po odredjenim pravilima..... Dobro je rocistiti domove, kadjenjem, cajevima ili mesavinom sirceta, vode i morske soli.....
2020 12 29
Slušala sam da treba imati slike u stanu, koje odražavaju vas cilj. U skladu sa tim se postavljaju slike koje imaju značenje prosperiteta, zdravlja, mira, novca.. Ne treba zatrpavati prostor, jer se blokira određena energija, a ne treba ni živeti u praznom velikom stanu, gde se ne koriste sve prostorije, npr.troje ukućana, a 5 soba. Ja sam odlučila da zid ispred ulaznih vrata ukrasim nekom adekvatnom slikom, jer ni taj zid nije povoljan- blokada. U tom slučaju smanjujete negativan uticaj. U sobi mi je ogromna ugaona, to isto ne valja 😐, ali ko pravi kuću, može odmah da odredi raspored prostorija i nameštaja koji će tu biti. Ovako se nikad ne uskladi, zato i ne volim mnogo da čitam o tome, shvaticu da je sve pogrešno 😅 Ne treba spavati pored kupatila, ne treba spavati izmedju ormana, tj.biti zagradjen, ne valja most nad krevetom. Treba ulaziti pravo u dnevnu sobu, ne valja ogledalo ispred ulaznih vrata..
2020 12 29
> BabyPink: > Da li ste upoznate sa tajnama Feng Shi uredjenja prostora? > Citala sam u knjizi Sandre Drincic da je lose kada su ulazna vrata naspram kupatila ili wc. Je l zna neko kako korigovati to, i koje jos tajne znate? > Citala sam da je lose u spavacoj sobi imati ogledala, cvece i cvetnu posteljinu (a ja bas kupila satensku😂 kazu zagledace se muz u mladju 😂😂 neka vala ja je ne menjam ) > Da se nikad ne stavlja ogledalo naspram kupatila, da je vrlo bitno kakve slike imate u domu..... Treba postaviti rese sa spoljne strane vrata od kupatila. Metafizicki, da ne bi sva energija koja udje u dom otisla u wc, nadam se da sam dobro objasnila. Ne postujem bas sve, ali ono sto mi ima logike sprovedem. @jacaikaja je super objasnila :)
2020 12 29
Pošto nema stručnjaka, evo jedne zanimljivosti iz mog zivota. Kad sam upoznala sadašnjeg partnera, on je mislio da ne može da ima decu, jer ih do tad nije u vezama dobio, inače je podosta stariji od mene. U stanu je živeo sa starim roditeljima. Kad sam dolazila, sredjivala sam takoreći ceo stan i na kraju kad je okrecio svoju sobu u boju koju sam birala, zalepila sam na zid one 3D stikere. Kako sam ih posmatrala, tako sam zaključila da tih oblika ima koliko i nas svih i da sam u jedan veći oblik ubacila manji, te da to deluje kao žena sa bebom. Neplanirano sam ostala trudna 😅 Da li feng shui ili sta god, ali eto onima koji planiraju decu, ideja bar 😃
2020 12 29
Divno :) Tako sam ja stavila sliku grada u Americi na zid, jer mi se dopala i uklapala uz enterijer, nekoliko meseci posle toga upoznala momka bas iz tog grada. Primetila sam da mi najvise prija kada izbacim stare stvari i sredim. Kao da se energija pokrene, uvek nakon toga niz lepih dogadjaja. Imam one aktivatore na kojima mi stoji voda, to sam kod Sandre kupila.
2020 12 29
> ubavkam: > > BabyPink: > > Da li ste upoznate sa tajnama Feng Shi uredjenja prostora? > > Citala sam u knjizi Sandre Drincic da je lose kada su ulazna vrata naspram kupatila ili wc. Je l zna neko kako korigovati to, i koje jos tajne znate? > > Citala sam da je lose u spavacoj sobi imati ogledala, cvece i cvetnu posteljinu (a ja bas kupila satensku😂 kazu zagledace se muz u mladju 😂😂 neka vala ja je ne menjam ) > > Da se nikad ne stavlja ogledalo naspram kupatila, da je vrlo bitno kakve slike imate u domu..... > Treba postaviti rese sa spoljne strane vrata od kupatila. Metafizicki, da ne bi sva energija koja udje u dom otisla u wc, nadam se da sam dobro objasnila. Ne postujem bas sve, ali ono sto mi ima logike sprovedem. > @jacaikaja je super objasnila :) Je l moze slika tih resi kako bi otprilike trebalo da izgledaju, posto sigurno nije to sto ja zamisljam 😂
2020 12 30
Koncane zavese, ima ih u Jysku. Pretpostavljam da mogu i neke perlice. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/bb9210ba26ae7fe4ae77c2a62ea22c2f.jpg)
2020 12 30
> ubavkam: > Koncane zavese, ima ih u Jysku. Pretpostavljam da mogu i neke perlice. > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/bb9210ba26ae7fe4ae77c2a62ea22c2f.jpg) Aha, je l moze nesto umesto toga, to mi se bas ne uklapa, nekako mi je to vise zavesa za prozor ili za ulaz bez vrata 😁
2020 12 31
Znam da se ne uklapa 😅, sreca pa nemam kupatilo prekoputa ulaznih vrata, jer ne znam da li bih stavila ovo 😁 Ne znam za drugo resenje.
2020 12 31
> jacaikaja: > Slušala sam da treba imati slike u stanu, koje odražavaju vas cilj. U skladu sa tim se postavljaju slike koje imaju značenje prosperiteta, zdravlja, mira, novca.. Ne treba zatrpavati prostor, jer se blokira određena energija, a ne treba ni živeti u praznom velikom stanu, gde se ne koriste sve prostorije, npr.troje ukućana, a 5 soba. Ja sam odlučila da zid ispred ulaznih vrata ukrasim nekom adekvatnom slikom, jer ni taj zid nije povoljan- blokada. U tom slučaju smanjujete negativan uticaj. U sobi mi je ogromna ugaona, to isto ne valja 😐, ali ko pravi kuću, može odmah da odredi raspored prostorija i nameštaja koji će tu biti. Ovako se nikad ne uskladi, zato i ne volim mnogo da čitam o tome, shvaticu da je sve pogrešno 😅 Ne treba spavati pored kupatila, ne treba spavati izmedju ormana, tj.biti zagradjen, ne valja most nad krevetom. Treba ulaziti pravo u dnevnu sobu, ne valja ogledalo ispred ulaznih vrata.. Mnogo je pravila, a realno je tesko birati, cisto sumnjam da ce neko traziti dom na osnovu rasporeda soba. Eto mi smo se skoro preselili u stan gde nam vrata od wc gledaju na ulazna, a kuhinja je spojena sa dnevnim boravkom. Jos jedna stvar mi je bas cudna koju spominje Sandra D. da se iznad sporeta stavi ogledalo 😳 Evo i jedan novogodinji link :
2020 12 31
https://fengshuitajne.com/priprema-doma-za-srecu-u-godini-koja-dolazi/ Na zalost necu moci da sredim kucu, ali moci cu makar da stavim narandze na sto 😀
2020 12 31
Moje licno iskustvo. Ni sa najmanjim ogledalom u sobi gde spavam ne mogu da spavam. Kada sam u hotelima, na odmorima, gde je spavaca soba sa plakarima koji imaju velika ogledala, meni nema odmora. Zasto ne mogu da spavam normalno sa ogledalima ne znam. Jos od tinejdzerskog doba se secam da sam npr, malo obicno ogledalce za lice okretala naopacke pre spavanja. Desava se to da ako sam premorena, zaspim, ali se uopste ne odmorim ako je tu neko ogledalo.probudim se slomljena i nenaspavana, izguzvana, izvakana. Imam jako lose snove. Ako nisam umorna, ne mogu ni da zaspim, uzmem da citam knjigu npr, i zamorim se i zaspim tek u 4,5. I to samo tamo gde su ogledala u tom prostoru gde se spava.
2020 12 31
Ogledalo projektuje ono što se nalazi u blizini. Razmisli da možda nisi depresivna, nervozna, te se takva energija umnozava. Bez ikakvog prozivanja, samo moja zapažanja. Možda podsvesna tuga ili nemir ili prosto razočaranje.. Šta god što čovek može da potisne u sebi
2020 12 31
1 2